پارسیان کریپتو
خانهمقالاتمتاورسآموزش بازی استار اطلس + کسب درآمد از بازی متاورس Star atlas
آموزش بازی استار اطلس + کسب درآمد از بازی متاورس Star atlas عکس

آموزش بازی استار اطلس + کسب درآمد از بازی متاورس Star atlas

April 2, 2024
0
0

استار اطلس یا Start Atlas، چنانکه از نام آن پیداست، یک بازی آنلاین فانتزی است که در یک محیط فضایی تعریف شده است. کاربر برای حضور در این بازی باید یک حساب کاربری در پلتفرم آن بسازد و با خصوصی سازی کاراکتر آن، آواتری اختصاصی برای خود تعریف کند.

مدیریت منابع مهم‌ترین وظیفه کاربر برای موفقیت در این بازی و جریان مالی حول آن است. در تمام جریان بازی و البته معاملات آن، شما در تقابل کامل و استراتژیک با بازیکنان دیگر و ربات‌های هوشمند خود پلتفرم هستید. این بازی اتمسفر کم و بیش پیچیده‌ای دارد؛ شما می‌توانید بخرید، بفروشید و انواع تجهیزات مانند سفینه‌های فضایی، اسلحه و زمین را در محیط بازی معامله کنید.

بازی استار اطلس بر بستر بلاکچین تعریف شده و یکی از غیرمتمرکزترین بازی‌ها از نوع خود با قدرت بالای بازیکنان در اداره آن است. Solana شبکه میزبان این بازی ماورایی است که وقایع آن در سال 2620 رخ می‌دهند. این بازی نیز از انواع بازی برای کسب درآمد است و جذابیت دوچندانی برای تریدرهای کریپتو دارد.

بازی استار اطلس چیست؟

بازی استار اطلس چیست؟

پاسخ کوتاه به این سوال این است: بازی استار اطلس یک بازی تعریف شده بر بلاکچین سولانا است که علاوه بر بازی‌های گروهی استراتژیک، امکان کسب درآمد را نیز به کاربر می‌دهد. شبیه اکثر بازی‌هایی که بر بلاکچین‌ها تعریف می‌شوند، بازی استار اطلس نیز به بازار معاملات ارز دیجیتال و مفاهیمی چون NFT و خرید و فروش ارز دیجیتال گره خورده است و جزوی از بازی های play to earn است.
بیشتر بخوانید: بازی play to earn  چیست؟

آنچه با بزرگانی چون  Axie Infinity و جذابیت مالی آن‌ها آغاز شد، اکنون در کالبدهای فانتزی‌تر و نوآورانه‌تری چون بازی Star Atlas ادامه پیدا می‌کند. کاربران بازی استار اطلس از راه‌های زیادی مانند به پایان رساندن مراحل تعیین شده، مبارزه با سایر کاربران و خرید و فروش دارایی‌های مرتبط با بازی می‌توانند درآمد داشته باشند.

در عبارت استار اطلس، استار همان ستاره و اطلس به معنی نقشه جهان است. این نام به این دلیل انتخاب شده که تمام بازی در یک اتمسفر کهکشانی و با فانتزی زندگی انسان در 2620 انجام می‌شود. با هر موفقیت، که البته برای آن ارزشی پیش‌فرض وجود دارد، تعداد مشخصی توکن با نام ATLAS به کاربر تعلق می‌گیرد تا بعدها در بازار ثانویه آن خرید و فروش شود (یا از آن برای خرید تجهیزات بازی استفاده کند).

توکن‌های POLIS و ATLAS و NFTهای بازی

نکته مهم برای درک بازی‌ها در بلاکچین این است که همیشه به دو شیوه می‌توان مفهوم مالی را به بازی تزریق کرد. اولی همان توکن مرتبط با بلاکچین بازی است و دومی ان اف تی‌هاست. در بازی استار اطلس نیز آیتم‌ها به صورت NFT تعریف می‌شوند. دلیل این نوع تعریف، ایجاد انحصار برای آیتم‌های مختلف و تعریف ارزش مالی برای آن‌ها، به دلیل یکتایی هر آیتم، است.

برای نمونه، اگر فقط یک نوع فضاپیما برای سفر به نقطه خاصی باشد، آنگاه فقط یک نفر می‌تواند آن را داشته باشد؛ همین انحصار کافی است تا صاحب این فضاپیما بتواند آن را به قیمت‌های بالا بفروشد، زیر آن فضاپیما امکانات متفاوتی به او در بازی می‌دهد که برای دیگران نیز جذاب است.

علاوه بر توکن ATLAS که کاربران بازی استار اطلس از آن برای خرید عناصر بازی استفاده می‌کنند (و پلتفرم نیز از آن برای واریز جوایز به حساب کاربران بازی استار اطلس استفاده می‌کند)، توکن دیگری به نام POLIS وجود دارد که برای امور حکمرانی در بلاکچین بازی Star Atlas کاربرد دارد. توکن POLIS نقشی کلیدی در غیرمتمرکز سازی این پلتفرم بازی می‌کند؛ زیرا کاربران با کمک این توکن است که امکان دخالت در سیستم حکمرانی بلاکچین Star Atlas را پیدا می‌کنند.

به ویژه، هدف از تعریف POLIS خرید و فروش زمین در DAC پلتفرم است. به عبارتی، هرچقدر شما زمین بیشتری را در اختیار داشته باشید، قدرت بیشتری در تصمیم‌گیری برای پلتفرم دارید.

بیشتر بخوانید: کاربرد NFT در بازی

نحوه بازی استار اطلس

نحوه بازی استار اطلس

نوع بشر، موجودات رباتی و موجودات فضایی 3 گروهی هستند که عاملان اصلی در بازی استار اطلس را تشکیل می‌دهند. این سه گروه را به ترتیب MUD، ONI و USTUR می‌خوانند.

 • قلمرو MUD: این قلمرو از بازی استار اطلس مجموعه‌ای از انسان‌هایی است که برای یافتن زندگی در جهانی دیگر خارج از زمین سفر کرده‌اند. آن‌ها از فناوری و خلاقیت انسانی خود برای مبارزه با دو گروه دیگر استفاده می‌کنند.
 • قلمرو ONI: به دلیل تسلط تمدن‌های فرازمینی، این قلمرو محل زندگی طیف گسترده‌ای از موجودات بیگانه است؛ آن‌ها از فناوری و هوش بیولوژیک برای مقابله با دو گروه دیگر استفاده می‌کنند.
 • قلمرو USTUR: در این قلمرو ربات‌ها و آخرین فناوری‌ها و مکانیزم حکومتی، قواعد و حتی دین مختص هوش مصنوعی مستقر است.

در اتمسفر متاورسی خود، بازی استار اطلس فعالیت‌های زیادی را برای کاربران خود در نظر گرفته که از مهم‌‌ترین آن‌ها به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

 • سفر بین ستاره‌ای
 • جنگ بین ستاره‌ای
 • مسابقات هاوربایک آینده‌نگرانه
 • یافتن و نابودی اهداف پیش‌فرض
 • استخراج دارایی یا Asset Mining

در این بازی حرفه‌های زیر در دسترس هستند:

 • فرمانده
 • خلبان
 • خدمه کابین
 • دانشمند
 • مهندس
 • کارآفرین

آموزش بازی Star Atlas

بازی Star Atlas یک بازی فضایی MMO است که به بازیکنان خود امکان اکتشاف در سال 2620 و جمع‌آوری امتیاز در حین این اکتشاف را می‌دهد. از آنجا که بازی بر روی بلاکچین Solana تعریف شده، اولین گام ایجاد یک ولت سولانا مانند Phantom است که امکان اتصال به بلاکچین‌های قدرتمند دیگری چون بلاکچین اتریوم و Polygon را نیز به کاربر می‌دهد.  به وبسایت رسمی فانتوم مراجعه کنید؛ توجه کنید که وبسایت به صورت خودکار مرورگر را تشخیص می‌دهد و از شما می‌خواهد افزونه را برای مرورگر نصب کنید

با زدن گزینه Download for Firefox (یا Chrome اگر با کروم وارد شوید) افزونه مرتبط با بازی نصب می‌شود. در مرحله بعد و مشابه شکل زیر بر روی فانتوم کلیک کنید و یک ولت جدید ایجاد کنید.

در این مرحله باید یک پسورد قوی انتخاب و عبارات سید متناظر را در جایی امن ذخیره کنید. در مرحله بعد احراز هویت دو عاملی را باید فعال کنید

حال که یک کیف پول فانتوم دارید، باید آن را شارژ کنید که بتوانید در فعالیت‌های مختلف بازی استار اطلس شرکت کنید. مشابه تصویر زیر، شما می‌توانید یا SOL بخرید (Buy SOL) یا اینکه از حساب دیگری به آن منتقل کنید (Deposit SOL)

حال باید به سایت استار اطلس بروید و بر روی گزینه Play Now  کلیک کنید

با صفحه زیر مواجه می‌شوید

حال باید بر روی گزینه چرخ دستی سمت چپ، مشابه تصویر زیر، کلیک کنید تا به مارکت بازی بروید و در آنجا و پس از انتخاب یک آیتم برای خرید، امکان اتصال کیف پول برای شما حاصل شود.

در ویرایش جدید پلتفرم، اتصال کیف پول فقط پس از اوردر گذاشتن ممکن می‌شود؛ پس کافی است یک آیتم از بازی را انتخاب و گزینه Order را بزنید تا امکان اتصال کیف پول فراهم آید، فراموش نکنید که پس از اتصال شما همچنان امکان کنسل کردن خرید را دارید

همچنین، کاربران باید از USDC یا ATLAS برای خرید NFTها استفاده کنند (توکن SOL نیز برای پرداخت کارمزد در بلاکچین Solana است). این ان اف تی‌ها دسترسی به ویژگی‌های مختلف از بازی استار اطلس و خرید آیتم‌های موجود در Galactic Marketplace را به شما می‌دهند.

نحوه بازی استار اطلس

بازی Star Atlas همچنان در حال توسعه است و فضا و قابلیت‌های آن هنوز تکمیل نشده است. در حال حاضر کاربران به بازی‌های زیر دسترسی دارند.

 • SAGE Labs (دوره طلایی استار اطلس): یک بازی مبتنی بر مرورگر که بر روی جمع‌آوری منابع و کلکسیون‌های مختلف تمرکز دارد. این بازی مقدمه‌ای بسیار جذاب برای شروع Star Atlas است.
 • ناوگان جناحی یا Faction Fleet (ناوگان فضایی در سفرهای بلندمدت): یک مینی گیم شامل امکان مشارکت گروهی، استک کردن NFTهای مربوط به سفینه‌ها و فرصت‌هایی برای کسب جوایز یا همان توکن‌های ATLAS
 • Star Atlas Showroom R2: یک بازی RPG پیش-آلفا که امکان کنترل کاراکترهای مختلف را به کاربر می‌دهد، کشف چشم‌اندازهای گسترده را ممکن می‌سازد و حضور در مسابقات زمینی برای شرکت کنندگان در دسترس است.

مواردی که گیمرها، بخصوص تازه‌واردها، باید بدانند

 • آشنایی با مقدمات بلاکچین: حتما با مفاهیم مرتبط با بلاکچین، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین و کاربرد محصولات بلاکچین در بازی استار اطلس آشنایی پیدا کنید.
 • با SAGE Labs شروع کنید: شروع با این بازی مرورگر محور به شما امکان تجربه اولیه‌ای از اکوسیستم بازی Star Atlas و پتانسیل‌های درآمدزایی در آن را می‌دهد.
 • مدیریت درست منابع: برای بازی و هر منبعی که جمع‌آوری می‌کنید یک برنامه استراتژیک، گام به گام و با اهداف مالی مشخص تعیین کنید.
 • ارتباط خود با جامعه کاربران را حفظ کنید: گروه‌های مختلفی در خود پلتفرم Star Atlas و سایر شبکه‌های کاربری، و البته وبسایت پارسیان کریپتو، ایجاد شده که در آن بازیکنان و علاقه‌مندان به بازی‌های کریپتو تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند.
 • خرید و فروش‌های مبتنی بر توسعه استار اطلس: هر NFT را که می‌خواهید خرید یا فروش کنید، باید با آینده استار اطلس و استراتژی معاملاتی و بازی خود سازگار کنید. اگر قصد مشارکت در توسعه پلتفرم را دارید باید توکن‌های حکمرانی POLIS نیز در اختیار داشته باشید؛ اگر فقط می‌خواهید بر بازی تمرکز کنید، باید بر روی توکن ATLAS و NFTهای مرتبط متمرکز باشید.

کسب درآمد از بازی استار اطلس

کسب درآمد از بازی استار اطلس

برای کسب درآمد از بازی استار اطلس راه‌های مختلفی وجود دارند که در ادامه به هر کدام از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جمع‌آوری منابع و اکتشاف

 • با مشارکت در سفرهای فضایی شما می‌توانید به جمع‌آوری انواع منابع در مبارزه با سایر بازیکنان بپردازید
 • شهری را از صفر تا 100 بنا کنید و یک اقتصاد کوچک در این بازی به وجود آورید
 • داشتن همکاری و ساخت سازمان‌های غیرمتمرکز مستقل (DAO) برای حکمرانی بر مناطق

توکن‌ها

 • توکن ATLAS اقتصاد اصلی این پلتفرم را تشکیل می‌دهد و شما به شیوه‌های مختلفی، مانند مشارکت در مأموریت‌های بازی یا خرید مستقیم، به آن دسترسی پیدا می‌کنید
 • خرید و فروش NFTها با استفاده از ATLAS ممکن می‌شود؛ هر ان اف تی که می‌خرید یا آن را صاحب می‌شوید در ادامه می‌توانید در بازار معاملاتی بازی استار اطلس به فروش برسانید

بیشتر بخوانید: روش‌های کسب درآمد از بازی NFT

نحوه توزیع پاداش‌ها

 • 80 درصد از توکن‌های استخراج شده به بازیکنان با بهترین عملکرد در بازی استار اطلس می‌رسد
 • 20 درصد از این توکن‌های اولیه به سهامداران تعلق می‌گیرند
 • 45 درصد از توکن‌های اولیه به ایستگاه‌های استخراج تعلق دارد و 15 درصد از آن‌ها برای توسعه پلتفرم استفاده می‌شوند
 • بنابراین، چه به عنوان بازیکن یا سهامدار شما می‌توانید از نوسانات قیمت این توکن نیز برای درآمدزایی استفاده کنید

سایر شیوه‌های درآمدزایی

 • سرمایه‌گاری در دارایی‌های مجازی: شبیه به سرمایه‌گذاری در دنیای واقعی، بازیکنان می‌توانند بر روی دارایی‌های مجازی درون بازی نیز سرمایه‌گذاری کنند. برای مثال، آیتم‌های منحصر به فرد مانند سفینه‌ها یا زمین‌ها در قلمروهای مختلف را می‌توانید صاحب شوید و در ادامه و با افزایش قیمت آن‌ها بفروشید.
 • مشارکت در مسابقات: یکی از مهم‌ترین مسیرهای پولسازی برای کاربران بازی Star Atlas، مشارکت در تورنومنت‌های مختلفی است که توسط پلتفرم به آن‌ها پیشنهاد می‌شود. این مسابقات فرصتی برای دریافت ارز بومی پلتفرم، آیتم‌های خاص از فضای بازی و دیگر جوایز مرتبط و باارزش بازی استار اطلس است.
 • ترید: یکی از مهم‌ترین شیوه‌ها برای درآمدزایی از انواع بازی‌ها و البته بازی استار اطلس، مشارکت هوشمند در ترید دارایی‌های قابل معامله بازی است. به عنوان کسی که حضوری مداوم در این پلتفرم دارد، بازی می‌کند، با کاربران دیگر در ارتباط است و برداشتی از آینده بازی استار اطلس دارد، شما ابزار لازم برای پیش‌بینی روند قیمت‌ها در توکن‌های این بازی را دارید و از همین دانش باید برای سودآوری استفاده کنید.

آینده بازی Star Atlas

آینده بازی Star Atlas

در دنیای دیجیتالی شده کنونی، گیمینگ یکی از خوش آتیه‌ترین ترندها در اقتصاد جهانی است. برای نمونه، بیشتر از 75 درصد از جوانان آمریکایی زیر 18 سال حداقل در یک بازی آنلاین کامپیوتری مشارکت دارند و پس از یوتیوب پرطرفدارترین پلتفرم‌های آنلاین هستند. در پایان سال 2023 اقتصاد حول گیمینگ به نزدیکی‌های 200 میلیارد دلار رسید.

هم‌زمان، بلاکچین و محصولات آن نیز هر روز همه‌گیرتر از روز قبل می‌شوند و سیستم‌های فناوری، محصولات و خدمات آنلاین، مدیریت داده، بازی و بسیاری دیگر به بستر بلاکچین منتقل می‌شوند یا انواع مشابه در این تکنولوژی ارائه می‌گردند.

ویژگی منحصر به فرد بازی‌ها با امکان کسب درآمد در بلاکچین‌ها، گره خوردن آن‌ها به مفاهیم ارز دیجیتال و NFTهاست. آن‌ها نه فقط برای گیمرها بلکه برای تریدرها نیز جذابند و علاقه و امکان کسب درآمد با هم گره خورده‌اند تا اتمسفری جذاب‌تر را به وجود آورند.

بازی استار اطلس یک بازی در مقیاس عظیم با اکثر ویژگی‌های مرتبط با بازی‌های مبتنی بر بلاکچین است. این بازی از فیلم‌های پرطرفدار جنگ ستارگان الهام گرفته و تاریخ نشان داده که هیچ محدودیتی نه برای این فیلم‌ها و نه برای بازی‌های مشابه با آن‌ها وجود دارد. استار اطلس به کاربر خود اجازه خلق میکرواقتصادهای فضایی، کاراکترهای دلخواه و مشارکت در فعالیت‌های فرازمینی می‌دهد.

مهم‌تر اینکه، بازی Star Atlas در روزهای اول توسعه خود است و هنوز ایده‌های تعریف شده خود را به مرحله نهایی از اجرا نرسانده. بسیاری از بازی‌ها و دسترسی‌هایی که در وایت پیپر بازی به آن‌ها اشاره شده هنوز در مرحله توسعه و آزمایش‌اند. از طرفی، محصولات کنونی آن با استقبال خوبی همراه بوده‌اند و ما انتظار داریم نسخه‌های جدیدتر و بازی‌های کامل‌تر از استار اطلس حتی جذابیت‌های بیشتری پیشنهاد دهند.

ورود هوش مصنوعی به بازی استار اطلس

جنبه بسیار مهمی که اکثر کارشناسان روی آن تأکید دارند، ورود همه‌جانبه هوش مصنوعی به بازی‌های کامپیوتری است. جدا از اینکه آیا این به نفع این صنعت است یا خیر، چالش وجود عاملان خلاق غیر انسانی  جذابیت بیشتری به رقابت در این بازی‌ها می‌دهد.

بازی Star Atlas نیز از این قافله جدا نمی‌ماند و برنامه‌های زیادی برای الحاق بیشتر هوش مصنوعی به جنبه‌های مختلف بازی دارد. بخصوص که این بازی فانتزی طراحی شده و قرار است 2620 را به تصویر بکشد؛ ما انتظار داریم نسخه‌های بعدی از آن و دسترسی‌های آتی آن بتوانند با اتصال پلتفرم به درگاه‌های هوش مصنوعی جذابیت بیشتری به استار اطلس بدهند. همچنین، نفوذ هوش مصنوعی باعث ارزشمندتر شدن توکن‌های بازی و امکان ورود سرمایه‌گذاران بیشتر به اتمسفر مالی آن می‌شود.

جمع‌بندی

بازی استار اطلس یک نمونه منحصر به فرد از بازی‌های بلاکچین است که قصد دارد اکوسیستمی تماما غیرمتمرکز به وجود آورد که کاربران آن مدیریت و تغییر در آن را به عهده داشته باشند. با این حال، Star Atlas هنوز با این آرمان فاصله زیادی دارد، در روزهای ابتدایی از تنظیم بازی‌ها و جذب مشارکت است و راه درازی تا تکمیل آنچه قول داده را در پیش دارد.

این بازی جزء خانواده MMO ها یا بازی‌های آنلاین عظیم چند نفره است. نکته جالب درباره دنیای بازی استار اطلس این است که حتی در حالت آفلاین هم گسترش آن ادامه دارد. وقتی شما بازی نمی‌کنید دیگران به جنبه‌های مختلف از بازی اضافه و کم می‌کنند؛ بنابراین بازی هرگز خسته کننده نمی‌شود چراکه شبیه دنیای واقعی داینامیک است و از ذهنیت بازیکنان نیز در توسعه بازی Star Atlas بهره گرفته می‌شود.

انتظار داریم با تکمیل شدن بازی، یعنی اضافه شدن سایر سطوح بازی و دسترسی‌های قول داده شده، جمعیت بسیار بیشتری وارد بازی شوند و باعث رونق بیشتر در توکن ATLAS گردند. با این حال، برای کسانی که فقط قصد معامله این توکن را دارند باید گفت که در بازه 1 ساله، توکن آن 139 درصد رشد کرده و می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت باشد.

سوالات متداول

قیمت هر توکن استار اطلس چقدر است؟

در حال حاضر، 1 آپریل 2024، قیمت هر توکن ATLAS این بازی در حدود 0.007999 دلار است. و در بازه یک ماه نزدیک به 17 درصد رشد کرده است. این توکن به هیچ وجه پایدار نیست و شبیه توکن‌های مبتنی بر بازی و با قیمت پایین‌، نوسان شدید در آن و در طول یک روز چیزی کاملا عادی است.

آیا می‌توان از Star Atlas پول درآورد؟

بله، بستگی دارد شما چگونه بخواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید. اگر فقط تریدر هستید، باید به نمودار تغییرات قیمت بپردازید و فاندامنتال گره خورده توکن با پلتفرم بازی را نیز مدنظر قرار دهید. اگر قصد ایجاد اکانت و بازی دارید، خرید و فروش NFTهای بازی، شرکت در مسابقات و بردن جوایز و …، ازجمله شیوه‌های کسب درآمد از بازی استار اطلس هستند.

بازی Star Atlas از کدام زنجیره استفاده می‌کند؟ اثبات کار است یا اثبات سهام؟

بازی Star Atlas بر روی بلاکچین Solana تعریف شده است، بنابراین نوع مکانیسم اینجا اثبات سهام یا PoS است. همچنین، مشارکت در امر حکمرانی در این بازی با استفاده از یک توکن اضافی به نام POLIS ممکن می‌شود که عملکردی کاملا مجزا از ATLAS دارد.

آیا این بازی مارکت پلیس دارد؟

بله، شما با مراجعه به Marketplace بازی به آدرس play.staratlas.com می‌توانید دارایی‌هایی که جمع‌آوری یا خریده‌اید را به فروش برسانید.

چگونه می‌توانم در بازی استار اطلس شرکت کنم؟

اولین گام برای مشارکت در Star Atlas اتصال به پلتفرم بازی است. برای این کار، شما باید یک کیف پول سولانا داشته باشید و آن را به پلتفرم وصل کنید. در ادامه، پلتفرم از شما می‌خواهد یک نوع از بازی را انتخاب کنید ( در حال حاضر 3 کلاس مختلف وجود دارند). در ادامه، با کسب امتیاز، خرید NFT، معامله دارایی‌های بازی و … هم بازی می‌کنید هم یک جریان درآمدی برای خود به وجود می‌آورید.