خانه
معرفی بروکر InterActive؛ آموزش ثبت نام و احراز هویت در اینتراکتیو عکس

معرفی بروکر InterActive؛ آموزش ثبت نام و احراز هویت در اینتراکتیو

۲۲ خرداد ۱۴۰۳
0
0

کارگزاری اینتراکتیو که در جهان با نام اختصاری IBKR نیز شناخته می‌شود، یک بروکر تعاملی است که به مدل قیمت گذاری خود بدون کمیسیون و با کمترین اسپرد ممکن شهرت دارد. این بروکر آمریکایی را می‌توان یکی از مشهورترین کارگزاری‌های فارکس در جهان دانست که متاسفانه به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهد. ما در این مقاله قصد داریم تا مهمترین ویژگی‌ها، حساب‌های معاملاتی، نمادها، پلتفرم‌ها و شیوه ثبت نام و احراز هویت در این بروکر را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم. تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

معرفی بروکر اینتراکتیو (InterActive)

Interactive Brokers (IBKR) یک بروکر بین المللی است که دفتر آن در ایالات متحده و در گرینویچ، کانکتیکات واقع شده است و توسط توماس پیترفی در سال 1977 تأسیس شده است که جز یکی از مدرن‌ترین بروکرهای جهان در دوران خود بوده و همین مسیر رو به رشد را طی نموده تا امروزه دارای 14.1 میلیارد دلار سرمایه، بیش از 2.75 میلیون حساب مشتری و بیش از 2900 کارمند جهانی است. شرکت سرمایه گذاری IBKR به دلیل وسعت خود در بازار نزدک به عنوان یک نماد معاملاتی وارد بورس شده و شما می‌توانید خود سهام شرکت هلدینگ این بروکر را خرید و فروش کنید.

رگوله و مجوز بروکر InterActivei

بروکر InterActive را می‌توان یکی از معتبرترین کارگزاری‌های جهان دانست که عضو NYSE – FINRA – SIPC است و توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا تنظیم می‌شود. قوانین حاکم براین بروکر در آمریکا به شدت سختگیرانه است و چنین کارگزاری‌هایی که در خاک آمریکا فعالیت می‌کنند را می‌توان از جمله معتبرترین و قابل اطمینان ترین بروکرهای جهان دانست. آدرس رسمی بروکر اینتر اکتیو به شرح زیر است:

دفتر مرکزی: One Pickwick Plaza, Greenwich, CT 06830 USA

همچنین Interactive Brokers Canada Inc یکی از اعضای سازمان تنظیم مقررات سرمایه گذاری کانادا (CIRO) و عضو – صندوق حمایت از سرمایه گذاران کانادا است که دفتر آن به صورت رسمی در آدرس زیر به ثبت رسیده است:

دفتر کانادا: 1800 McGill College Avenue, Suite 2106, Montreal, Quebec, H3A 3J6, Canada

بروکر InterActive به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد؟

متاسفانه خیر، بروکر اینتر اکتیو امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارد زیرا این بروکر آمریکایی زیر نظر رگوله های بسیار حساس و معتبر جهانی است که از قوانین خزانه داری ایالات متحده پیروی می‌کنند و به طور شفاف چنین سیستم‌هایی امکان استفاده کاربران ایرانی و دسترسی آنها به خدمات مالی بین المللی را نمی‌دهند. به طور کلی بروکر اینتر اکتیو کارگزاری نیست که مناسب ایرانیان باشد و بیشتر افرادی که اقامت آمریکا یا کانادا را دارند و می‌خواهند در بازارهای سهام یا فیوچرز کار کنند بهتر است از این کارگزاری استفاده نمایند.

روش ثبت‌نام در بروکر InterActive

برای ثبت نام در بروکر اینتراکتیو کافی است در صفحه اول وب سایت آن روی گزینه Open Account کلیک کنید، یا مستقیماً روی لینک “ثبت نام بروکر InterActive” کلیک نمایید تا صفحه زیر برای شما باز شود. سپس طبق تصویر زیر یکی یکی فیلدهای مشخص شده را پر کنید:
E-mail: آدرس ایمیل
Username: نام کاربری
Password: رمز عبور
Country: کشور

InterActive1

 

پس از اینکه به صورت کامل این گزینه‌ها را پرکردید، روی گزینه Create Account کلیک کنید تا یک ایمیل تأیید برایتان ارسال شود، روی لینک تأیید آن کلیک کنید تا ساخت حساب جدید کامل شود و به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

احراز هویت در بروکر InterActive

پس از اینکه اولین بار وارد پنل کاربری خودتان بشوید، به طور خودکار سیستم احراز هویت برایتان بالا خواهد آمد، در این بخش شما ابتدا باید مشخصات فرودی خود را در صفحه About You کامل کنید و به مرحله دوم بروید

احراز هویت در بروکر InterActive

 

به همین صورت مرحله به مرحله باید پیش بروید و یکی یکی مشخصات خود را دربخش های چهارگانه احراز هویت کامل کنید تا در نهایت با تکمیل اطلاعات شما، کارشناسان سایت InterActive همه مشخصات شما را بررسی و تأیید نماید.

 

مشخصات شما

حساب‌های معاملاتی بروکر InterActive

فرمت حساب‌های معاملاتی بروکر اینتراکتیو با حساب‌های معمول کارگزاری‌های فارکس متفاوت است از آنجا که interactive یک کارگزاری سهام، فیوچرز و معاملات سنگین کالا است، پس به طور کلی برای هرکدام از این بازارها یک حساب مشخص شده دارد که می‌توان آن را باز کنید. یعنی شما در این کارگزاری با سه حساب مواجه هستید که شامل موارد زیر است:

  • حساب سهام
  • حساب فیوچرز
  • حساب فارکس

شما براساس بازاری که می‌خواهید در آن معاملات خود را انجام دهید می‌توانید یکی از این سه نوع حساب معاملاتی را ایجاد نمایید.

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر INTERACTIVE

بروکر اینتراکتیو دارای پلتفرم معاملاتی اختصاصی خود است که نام رسمی آن IBKR Trading است. این پلتفرم معاملاتی ویژه معاملات سهام و فیوچرز طراحی شده است و دارای نسخه‌های اندروید، IOS و ویندوز می‌باشد.

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر INTERACTIVE

ویژگی‌های بروکر INTERACTIVE

حالا که متوجه شدیم بروکر InterActive یک کارگزاری خاص و ویژه است، بد نیست کمی با ویژگی‌های مثبت آن نیز آشنا شوید.

وسعت بی‌نظیر بازارهای تجاری موجود: هیچ شرکت کارگزاری مانند IBKR به تعداد بازارهای سراسر جهان و این تعداد ابزار معاملاتی دسترسی ندارد. پلتفرم IBKR دسترسی به 150 مرکز بازار را در 34 کشور و 27 ارز ارائه می‌کند و سهام، ETF، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، بدهی، معاملات آتی، ارزهای خارجی، ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای تجاری را در یک پلتفرم معاملاتی ارائه می‌کند.

نرخ‌های کمیسیون و حاشیه بسیار رقابتی: IBKR برای مشتریان نهادی و فعال‌تر خود، نرخ‌های کمیسیون پایینی دارد که بر اساس حجم معاملات ماهانه مقیاس شده است. IBKR همچنین دارای نرخ‌های حاشیه رقابتی است که با افزایش اندازه حساب کمتر تعدیل می‌شود.

اجرای عالی معاملات: IBKR فناوری مسیریابی سفارشات پیچیده‌ای را توسعه داده است و به مشتریان در پلتفرم IBKR Pro خود اجازه می‌دهد تا سفارشات خود را برای به حداکثر رساندن اجرای تجارت هدایت کنند.

ابزارهای معاملاتی چندگانه: IBKR طیف گسترده‌ای از ابزارها را برای کمک به معامله گران ارائه می‌دهد، از جمله نمایشگرهای سهام، توانایی تجارت مستقیم از نمودارها، مسیریابی سفارشات پیچیده، تحلیلگرهای آپشن و ابزارهای ثبت سفارش آسان. مشتریان IBKR همچنین به شاخص‌های اساسی و فنی دسترسی دارند که می‌توانند در عملکرد سفارشات پیشرفته گنجانده شوند.

گزینه بدون کمیسیون: IBKR، برای پاسخگویی به معامله گران غیر نهادی و رقابت با سایر کارگزاران آنلاین، اکنون یک طرح IBKR Lite را برای ارائه معاملات سهام و ETF بدون کمیسیون ارائه می‌دهد.

جمع بندی 

در این مقاله با کارگزاری InterActive آشنا شدید و دریافتید که این کارگزاری قدیمی تأسیس آن به سال 1977 باز می‌گردد که با توجه به پلتفرم اختصاصی که دارد دسترسی به بازارهای سهام و فیوچرز و همچنین صندوق‌های سرمایه گذاری در سراسر جهان را برای کاربران خود فراهم کرده است. این بروکر جذاب که در ایالات متحده قراردارد با نام اختصاری IBKR شناخته می‌شود و پلتفرمی به همین نام ویژه بروکر خود راه اندازی کرده است که دسترسی گسترده به تمام نمادهای معاملاتی جها را فراهم کرده به همین دلیل کیفیت این پلتفرم به شدت از پلتفرم‌های دیگری مانند متاتریدر بالاتر است.

سؤالات متداول

آیا بروکر InterActive معتبر است؟

بروکر اینتر اکتیو زیر نظر سه نهاد نظارتی و رگولاتوری بسیار قدرتمند به نام های NYSE – FINRA – SIPC اداره می‌شود که مستقیماً تحت نظارت وزارت خزانه داری آمریکا است.

آیا بروکر InterActive به ایرانیان خدمات می‌دهد؟

خیر این بروکر آمریکا به دلیل سطح بالای رگوله های خود امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارد. حتی ایرانیان خارج از کشور نیز به ندرت امکان احراز هویت در این بروکر را دارند.

مهم‌ترین ویژگی بروکر InterActive چیست؟

بزرگ‌ترین ویژگی این بروکر در پلتفرم معاملاتی آن است که امکان دسترسی گسترده به تمامی بازارهای مالی جهان از سهام گرفته تا صندوق‌های سرمایه گذاری را برای معامله گران فراهم می‌کند.

درباره نویسنده

مرتضی گودرزی

ثبت نظر جدید

0/200

[object Object] عکس

معرفی بروکر آی اف سی مارکتس؛ آموزش ثبت نام و استفاده از IFC Markets

بروکر آی اف سی مارکتس یک بروکر حرفه‌ای فارکس است که در سال 2006 در کشور انگلستان راه اندازی شده است خدمات بسیار حرفه‌ای به کاربران خود ارائه می‌دهد. این بروکر دارای سه رگوله مختلف و معتبر است که خدمات متنوعی از جمله حساب‌های معاملاتی، حساب پم...

۲ تیر ۱۴۰۳
0
0
[object Object] عکس

معرفی بروکر کپیتال اکستند؛ آموزش ثبت نام و احراز هویت در Capital Extend

کارگزاری کپیتال اکستند سال 2005 در منطقه آفشور موریس تأسیس شده اما فعالیت‌های خود را به سایر نقاط جهان مانند اروپای شرقی، آفریقا، آسیا و خاورمیانه گسترش داده است. از آنجا که بروکر کپیتال اکستند به کاربران ایرانی خدمات قابل توجهی ارائه می‌کند، ما...

۳۱ خرداد ۱۴۰۳
0
0
[object Object] عکس

معرفی بروکر اچ وای سی ام؛ آموزش ثبت نام و احراز هویت در کارگزاری HYCM

اچ وای سی ام یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین کارگزاری‌های بین‌المللی است که بیش از 40 سال سابقه فعالیت در حوزه سرمایه‌گذاری و مالی را دارد. دفتر مرکزی بروکر HYCM در انگلستان است و خوشبختانه در چند سال اخیر شرایط ارائه خدمات معامله‌گری را به...

۳۰ خرداد ۱۴۰۳
0
0
[object Object] عکس

معرفی بروکر دلتا اف ایکس؛ آموزش ثبت نام و احراز هویت در Delta Fx

بروکر دلتا اف ایکس کار رسمی خود را از سال 2007 آغاز کرد، این کارگزاری تحت نظر مدیران ایرانی خارج از کشور فعالیت می‌کند و دفتر رسمی خود را در سنت ویسنست به ثبت رسانده است. ما در این مقاله قصد داریم 4 حساب معاملاتی بروکر DeltaFx، ابزارهای معاملاتی،...

۲۷ خرداد ۱۴۰۳
0
0