پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتصمیم SEC برای درخواست تجدیدنظر درباره حکم ریپل؛ جامعه ارزهای دیجیتال فعلا محتاط باشد
تصمیم SEC برای درخواست تجدیدنظر درباره حکم ریپل؛ جامعه ارزهای دیجیتال فعلا محتاط باشد عکس

تصمیم SEC برای درخواست تجدیدنظر درباره حکم ریپل؛ جامعه ارزهای دیجیتال فعلا محتاط باشد

July 24, 2023
196
0

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد درباره حکم اجمالی دادگاه در دعوای حقوقی این کمیسیون و ریپل درخواست تجدیدنظر کند. اتفاقی که می‌تواند شکستی برای جامعه ریپل (XRP) و کل ارزهای دیجیتال باشد.

این آژانس قانون‌گذار فدرال حکم دادگاه را یک تصمیم اشتباه می‌داند و به دنبال درخواست تجدیدنظر در این خصوص است. قبلا کارکنان کمیسیون نشان داده بودند که برای درخواست تجدیدنظر به دنبال چندین گزینه مختلف هستند. قاضی آنالیسا تورس (Analisa Torres) از دادگاه ناحیه‌ جنوبی نیویورک روز ۱۳ جولای (۲۲ تیر ) به نفع ریپل لبز رأی صادر کرده بود. طبق سند دادگاه توکن ریپل دیگر در دسته اوراق بهادار قرار نداشت.

اما اگر کمیسیون به دنبال تجدیدنظر در رأی دادگاه است باید هرچه زودتر به حکم اجمالی اعتراض کند. همچنین باید منتظر بمانیم و ببینیم که چقدر زمان می‌برد تا دادگاه در مورد پذیریش یا عدم پذیرش درخواست تجدیدنظر این نهاد مستقل دولتی تصمیم‌گیری کند.
در این همین رابطه، دو کوان، بنیانگذار شرکت ترافورم لبز (Terraform Labs) تلاش می‌کند از رأی دادگاه به نفع ریپل سابقه‌ای برای پرونده حقوقی خود که شامل اتهام کلاهبرداری نیز می‌شود استفاده کند. کوان به حکم قاضی تورس که فروش توکن ریپل را اوراق بهادار ندانسته بود استناد می‌کند. با این حال، کمیسیون روز جمعه درخواستی را در خصوص پرونده ترافورم لبز به دادگاه ارسال کرد و اعلام کرد که دادگاه نباید حکم ریپل را در این مورد لحاظ کند.

این نهاد در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با کمال احترام، در خصوص ریپل تصمیمات اشتباهی گرفته شده و این دادگاه نباید از آن پیروی کند. کارکنان کمیسیون در حال بررسی روش‌های مختلفی برای بررسی بیش‌تر موضوع هستند.»
کمیسیون بورس و اوراق بهادار قاطعانه حکم دادگاه به نفع ریپل را یک تصمیم اشتباه خواند و اعلام کرد که برای بازنگری در این پرونده واکنش شدیدی نشان می‌دهد. از این رو، جامعه ارزهای دیجیتال با وجود درخواست تجدیدنظر در پرونده ریپل باید در هفته جاری کمی محتاط‌تر باشند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:coingape.