پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسلطه بی‌چون‌ و چرای ریپل (XRP) بر بازار آلت کوین‌ها تا اینجای سال ۲۰۲۳
سلطه بی‌چون‌ و چرای ریپل (XRP) بر بازار آلت کوین‌ها تا اینجای سال ۲۰۲۳ عکس

سلطه بی‌چون‌ و چرای ریپل (XRP) بر بازار آلت کوین‌ها تا اینجای سال ۲۰۲۳

July 26, 2023
237
0

شرکت ریپل لبز طی چند هفته گذشته عمدتا به دلیل اعلام رأی پیروزی در پرونده حقوقی خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) باعث هجوم سرمایه‌گذاران به بازار آلت کوین‌ها به خصوص توکن ریپل (XRP) شد و در فهرست پرمعامله‌ترین آلت کوین‌های بازار در رتبه‌ی نخست قرار گرفت.

ارز دیجیتال ریپل هم‌اکنون در بازار کریپتو بیش‌ترین فعالیت را تا به اینجای سال ۲۰۲۳ داشته است. حجم معاملات این آلت کوین هم‌اکنون از مرز ۱۵۰ میلیارد دلار نیز گذر کرده است. اطلاعات وب‌سایت کایکو (Kaiko) که امروز گزارش شدند، صحت این موضوع را به اثبات رساندند. رمزارزهای سولانا (SOL)، دوج کوین (DOGE)، بی ان بی (BNB) و پالیگان (MATIC) در رتبه‌های بعدی فهرست پرمعامله‌ترین آلت کوین‌های سال ۲۰۲۳ تا به اینجا قرار دارند.

نمودار پرمعامله‌ترین آلت کوین‌های بازار سال ۲۰۲۳. منبع: وب‌سایت کایکو

در همین حال، سلطه بیت کوین بر حجم معاملات بازار ارزهای دیجیتال از ابتدای ماه میلادی فعلی جولای (تیر-مرداد) پس از هجوم سرمایه‌گذاران برای تصاحب توکن ریپل، یک افت ۸ درصدی را تجربه کرد. هم‌اکنون حجم معاملات بیت کوین به پایین‌ترین سطح از ماه آوریل (فروردین)، ۲۷ درصد رسیده است. همین رکود معاملات بیت کوین باعث شد تا سایر آلت کوین‌ها در بازار نقش چشمگیر‌تری ایفا کنند و حجم معاملات این رمزارزها در بازار به‌طرز قابل‌توجهی افزایش یابد. به این ترتیب، سلطه‌ی رمزارز ریپل به بالاترین سطح در ۴ ماه اخیر رسید.

هم‌اکنون در زمان تهیه این خبر قیمت ارز دیجیتال ریپل با ۵.۶ درصد افت در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۰.۶۸ دلار معامله می‌شود. این توکن در هفته گذشته بیش از ۸.۲ درصد افت قیمت داشت تا برخی از آمارهای خیره‌کننده‌ای که در بازار کریپتو به ثبت رسانده بود تا حدی کم‌رنگ‌تر جلوه کنند. با این حال، در نمودار ماهانه بازار ارزهای دیجیتال ریپل همچنان در بیش از ۳۸ درصد مواقع به رنگ سبز بود. ریپل در این مدت حدود ۱۰ میلیارد دلار به ارزش بازار خود افزود.

افت قیمت ریپل در روز سه‌شنبه در بحبوحه‌ی یک بازار نزولی گسترده‌تر اتفاق افتاد. هم‌اکنون سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارز دیجیتال منتظر اخبار نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) مانده‌اند. این کمیته بخش مهمی از فدرال رزرو آمریکا است و نقش مهمی در سیاست‌گذاری‌های پولی دارد. بنا به گزارش‌ها، بانک مرکزی آمریکا قصد دارد نرخ بهره را بالا ببرد.

اکثر اقتصاددانان انتظار دارند که در نشست اخیر (که از دیروز آغاز شده و تا چهارشنبه ادامه دارد) ۲۵ واحد دیگر به نرخ بهره اضافه کند. این افزایش نرخ بهره می‌تواند تأثیر منفی روی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال بگذارد. محیطی با نرخ بهره بالاتر برای ارزهای دیجیتالی مانند ریپل نامناسب خواهد بود. به همین دلیل برخی از سرمایه‌گذاران، به جای ارزهای دیجیتال به سمت دارایی‌های امن‌تر مانند دلار آمریکا سوق پیدا کرده‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:finbold