پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشرکت ایکس (X) مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در رود آیلند را دریافت کرد
شرکت ایکس (X) مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در رود آیلند را دریافت کرد عکس

شرکت ایکس (X) مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در رود آیلند را دریافت کرد

August 30, 2023
107
0

شرکت ایکس (X) ایلان ماسک با دریافت مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در ایالت رود آیلند یک گام دیگر به سمت تبدیل شدن به یک پلت‌فرم همه‌کار برداشت. شرکت ایکس این مجوز را روز گذشته دریافت کرد. این پلت‌فرم هم‌اکنون مجاز به مدیریت ارزهای فیات و دیجیتال است. انتشار این خبر در حالی است که این شرکت قبلا توانسته بود مجوزهای مشابهی را از ایالت‌های میشیگان، میزوری و نیوهمپشایر نیز دریافت کند. در حال حاضر شرکت ایکس در مجموع مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در ۷ ایالت مختلف کشور آمریکا را دریافت کرده است.

دریافت این مجوز از لحاظ قانونی برای هر نهادی الزامی است که با ارسال و دریافت پول، چه دارایی‌های فیات و چه ارزهای دیجیتال، به کاربران خدمات مالی ارائه می‌دهد. از این رو، این مجوز به توییتر اجازه نگهداری، نقل و انتقال و مبادله دارایی‌ها از جمله ارزهای فیات و ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین و اتریوم را می‌دهد.

دریافت این مجوز تنها یک روز پس از پیروزی قانونی این شرکت در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اتفاق افتاد. این موضوع سرعت عمل شرکت در مسیر تازه‌اش را نشان می‌دهد. ایلان ماسک مالک پلت‌فرم ایکس قبلا بارها در مورد آرزوی خود برای تبدیل کردن این پلت‌فرم شبکه اجتماعی به یک اپلیکیشن همه‌کاره با قابلیت انجام تراکنش‌های مالی صحبت کرده بود. هر چند ایکس هنوز هیچ اطلاعیه رسمی در مورد خدماتی که این شرکت در آینده ارائه می‌دهد منتشر نکرده، اما برخی از منابع آگاه از درون شرکت عنوان کرده‌اند که این پلت‌فرم در ابتدا تنها در حوزه ارزهای فیات فعالیت خواهد کرد.

با این حال، قرار است پلت‌فرم مالی این شرکت به شیوه‌ای ساخته شود که امکان انجام تراکنش‌های ارز دیجیتالی را نیز در آینده داشته باشد. این با علاقه قدیمی ایلان ماسک به ارزهای دیجیتال همخوانی دارد. مالک شرکت ایکس قبلا با حمایت خود از ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین و دوج‌کوین نشان داده بود که علاقه ویژه‌ای به این حوزه دارد.
شبکه اجتماعی ایکس با وجود بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر می‌تواند پلت‌فرم ایده‌آلی برای این تغییر و تحولات باشد. شرکت ایکس با دریافت این مجوز می‌تواند خدمات مالی را برای جمعیت چشمگیری ارائه دهد و از سوی دیگر روی پذیرش هرچه بیش‌تر ارزهای دیجیتال نیز تأثیر مثبتی بگذارد.

با توجه به اینکه دیدگاه کشورها و دولت‌های مختلف جهان نسبت به ارزهای دیجیتال همواره در حال تغییر بوده، پیشرفت جدید پلت‌فرم ایکس می‌تواند در این بخش نیز تأثیرگذار باشد. قوانین و مقررات این حوزه در کشورهای مختلف متفاوت است. برخی کشورها رابطه بسیار دوستانه‌ای با ارزهای دیجیتال دارند، و برخی نیز با احتیاط به این فضای نوظهور نگاه می‌کنند. اما ورود توییتر به این حوزه می‌تواند روی افکار عمومی و حتی تصمیمات نظارتی در سطح جهانی تأثیر زیادی بگذارد.

شبکه اجتماعی توییتر قبلا به کاربران خود اجازه خرید و فروش و نمایش NFTها را به‌طور مستقیم در پلت‌فرم خود داده بود. اما دریافت مجوز ارائه خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که هدف این شرکت فعالیت در یک اکوسیستم مالی بسیار گسترده‌تر است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News