پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتأثیر ایلان ماسک روی یک آلت کوین نسبتا ناشناخته؛ رشد ۲ هزار درصدی توکن ایکس (X)
تأثیر ایلان ماسک روی یک آلت کوین نسبتا ناشناخته؛ رشد ۲ هزار درصدی توکن ایکس (X) عکس

تأثیر ایلان ماسک روی یک آلت کوین نسبتا ناشناخته؛ رشد ۲ هزار درصدی توکن ایکس (X)

July 24, 2023
125
0

توکن ایکس (X) که هیچ‌ ربطی به شرکت ایکس کورپ (X Corp) یا همان توییتر سابق ندارد، در ۲۴ ساعت گذشته با یک رشد خیره‌کننده ۲ هزاری درصدی جامعه کریپتو را شگفت‌زده کرده است. این اتفاق دقایقی پس از آن رخ داد که ایلان ماسک، مالک شرکت اجتماعی توییتر برنامه‌های خود برای تغییر نام تجاری توییتر به ایکس و همین‌طور تغییر لوگوی این شبکه اجتماعی محبوب از پرنده آبی به ایکس را اعلام کرد.

ارز دیجیتال ایکس به یک بازار NFT غیرمتمرکز چند زنجیره‌ای ارتباط دارد. وب‌سایت رسمی این توکن نیز اشاره می‌کند که خود توکن را انجمن ایکس اداره می‌کند. در حالی که توکن ایکس از سوی یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یه همین نام عرضه شده، با این حال، هم‌اکنون این بازار NFT اکنون بسته شده است.

بنا به داده‌های پلتفرم کوین‌گلو (Coingecko)، قیمت توکن ایکس در روز گذشته بیش از ۲ هزار درصد رشد داشته است. رشد این توکن در ۷ روز گذشته نیز ۱۸۳۰ درصد بود. توکن X در زمان انتشار این خبر با قیمت متوسط ۰.۰۰۰۳۹۲ ددلار معامله می‌شود. حجم معاملات ۲۴ ساعته‌ این ارز دیجیتال با رشد ۱۴۲،۷۷۲ درصدی به ۱۳۳،۴۹۱ دلار رسیده است.

ظاهرا هیاهو و سروصدایی که ایلان ماسک با تغییر نام تجاری توییتر به ایکس به پا کرد، باعث شد تا توکن X چنین جهش خیره‌کننده‌ای را در روز گذشته طی کند. اخیرا ایلان ماسک حتی تصویر پروفایل خود در توییتر را نیز به ایکس تغییر داد. با این حال، پیش از این، ثروتمندترین فرد جهان قبلا لوگویی که یک هنرمند طراحی کرده بود را نیز به اشتراک گذاشته بود. به گفته ماسک، اگر یک لوگوی خوب از راه برسد، قطعا در کمترین زمان آن را به جهانیان معرفی خواهند کرد.

ایلان ماسک همچنین تأکید کرد که با کاهش تعداد تبلیغ‌کنندگان سعی بیش‌تری خواهد کرد تا غول رسانه‌های اجتماعی را به مسیر تازه‌ای ببرد. گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد، شرکت توییتر هم‌اکنون به دلیل بدهی سنگین جریان نقدی منفی را تجربه می‌کند. در همین حال، ناظران و کارشناسان عقیده دارند که تغییر نام تجاری ممکن است تأثیر چندانی نداشته باشد و باعث دوری بسیاری از کاربران وفادار این شبکه اجتماعی شود. کما اینکه حتی تا پیش از این نیز بسیاری از کاربران توییتر به سایر شبکه‌های اجتماعی رقیب همچون بلواسکای جک دورسی و تردز شرکت متای مارک زاکربرگ کوچ کرده بودند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:coingape