پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالورلدکوین پاداش‌های اورب‌ را با توکن بومی می‌پردازد
ورلدکوین پاداش‌های اورب‌ را با توکن بومی می‌پردازد عکس

ورلدکوین پاداش‌های اورب‌ را با توکن بومی می‌پردازد

October 23, 2023
5
0

تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال ورلدکوین اعلام کرد که قصد دارد از ماه نوامبر تمام پاداش‌های اورب (Orb) را به جای استیبل کوین یو اس دی کوین (USDC) با توکن بومی این پروژه، ورلد کوین (WLD) پرداخت کند.

بر اساس بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی ورلد کوین منتشر شد، اقدام برای پرداخت پاداش اپراتورها با توکن ورلدکوین بخشی از برنامه گذار است که از همان زمان آغاز به کار این پروژه در اوایل مرداد امسال در دستور کار قرار داشته است. توسعه‌دهندگان ورلد کوین انتظار دارند که پرداخت پاداش‌های تمام اپراتورها تا ماه نوامبر به وسیله ارز دیجیتال ورلد کوین تکمیل شود.

شرکت ورلد کوین که سام آلتمن، مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی اوپن‌ای‌آی بنیان‌گذارش است، از زمان آغاز به کار از ۲ مرداد امسال زیر ذره‌بین مقامات و ناظران حریم خصوصی در نقاط مختلف جهان قرار گرفته است. در این پروژه، به وسیله گوی‌های بیومتریک یا دستگاه‌های تصویربرداری بیومتریک اورب از عنبیه چشم کاربران اسکن تهیه می‌شود. پس از این، به تمام کاربران یک گذرنامه‌ دیجیتال یا شناسه ورلد (World ID) به همراه پاداش ۲۵ توکن ورلدکوین داده می‌شود. هرچند مشخص نیست به هرکدام از اپراتورهای اورب به ازای هر اسکن چشم پاداش داده می‌شود، اما قبلا این پاداش با توکن یو اس دی کوین اهدا می‌شد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

ورلد کوین چیست؟ معرفی پروژه Worldcoin و ارز دیجیتال WLD

پروژه ورلد کوین به دلیل حساسیت‌هایی که در پی داشت، همچنان در برخی کشورها و شهرهای جهان در دسترس عموم مردم قرار نگرفته است. بنا به گزارش، پلت‌فرم دان آنالیتیکس (Dune Analytics)، عرضه این توکن از زمان آغاز به کار پروژه در تابستان از حدود ۱۰۰ میلیون توکن به حدود ۱۳۴ میلیون توکن رسیده است.

از ۱۳۴ میلیون توکن عرضه شده، ۱۰۰ میلیون توکن به صورت وام در اختیار بازارسازان قرار گرفته و بقیه‌ توکن‌ها نیز بین اپراتورهای اورب و کاربران جدید تقسیم شده است. پیش از این قرار بود ۱۰۰ میلیون توکنی که به صورت وام در اختیار ۵بازارساز قرار گرفته، تا روز ۲۴ اکتبر (فردا) اعتبار وام داشته باشند، اما اعتبار این وام‌ها هم‌اکنون تا تاریخ ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) تمدید شده است. با این حال، مبلغ آن به ۷۵ میلیون توکن کاهش پیدا می‌کند.

ارز دیجیتال ورلد کوین در تاریخ ۲۷ جولای به بالاترین قیمت خود، ۲.۶۵ دلار رسیده بود. اما از آن زمان بع بعد افت شدیدی کرد. اوج این افت قیمت ۱۳ سپتامبر بود که ورلد کوین با ۶۳ درصد کاهش قیمت به ۰.۹۷ دلار رسید. هم‌اکنون ارز دیجیتال ورلدکوین با قیمت ۱.۵۱ دلار معامله می‌شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.