پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرکورد جدید ثبت‌نام ارز دیجیتال ورلد کوین با وجود افت ۴۸ درصدی قیمت
رکورد جدید ثبت‌نام ارز دیجیتال ورلد کوین با وجود افت ۴۸ درصدی قیمت عکس

رکورد جدید ثبت‌نام ارز دیجیتال ورلد کوین با وجود افت ۴۸ درصدی قیمت

September 1, 2023
8
0

شرکت ورلد کوین (Worldcoin) که سام آلتمن، مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی اوپن‌ای‌آی (OpenAI) آن را تأسیس کرده روز پنج‌شنبه اعلام کرد، تقاضا برای توکن بومی‌اش افزایش پیدا کرده است. به گفته مقامات این شرکت، این محبوبیت بالا باعث شده تا یک رکورد جدید ثبت‌نام در آرژانتین برای ارز دیجیتال ورلد کوین ثبت شود. موفقیت این توکن در حالی اتفاق افتاد که ورلد کوین همچنان به شدت زیر ذره‌بین مقام‌های آرژانتینی قرار دارد.

ورلد کوین در پستی در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد که روز پنج‌شنبه حدود ۹۵۰۰ نفر از شهروندان آرژانتینی با اسکن عنبیه چشم شناسه ورلد (World ID) دریافت کرده‌اند. با این تعداد ثبت‌نام، هر ۹ ثانیه یک نفر از مردم آرژانتین در پروژه ورلد کوین ثبت‌نام کرده است. افزایش تقاضا برای ارز دیجیتال ورلد کوین در کشور آرژانتین حتی باعث شد که ورلد اپ (World App)، کیف پول رسمی این رمزارز نیز موقتا در رتبه اول محبوب‌ترین اپ‌ها در فروشگاه اپلیکیشن‌ این کشور قرار بگیرد.

پروژه ورلد کوین به طور رسمی در ۲۴ جولای (۲ مرداد) آغاز به کار کرد. ورلد کوین اعلام کرد که هدفش ارائه هؤیت قابل‌تأیید به مردم جهان با استفاده از اسکن عنبیه چشم و به وسیله‌ گوی‌های بیومتریک یا دستگاه‌های تصویربرداری بیومتریک اورب (Orb) است. هم‌اکنون بنا به اعلام شرکت ورلد کوین، دستگاه‌های تصویربرداری بیومتریک اورب در آرژانتین در چهار شهر بوئنوس آیرس، ماردل‌پلاتا، کوردوبا و مندوزا نصب شده‌اند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

کنیا فعالیت‌های ورلد کوین را ممنوع اعلام کرد

هشدارهای جدی ویتالیک بوترین درباره پروژه ورلدکوین

با وجود افزایش محبوبیت، قیمت ارز دیجیتال ورلد کوین تغییر چندانی نکرده است. بنا به داده‌های پلت‌فرم کوین‌گکو (CoinGecko)، قیمت این رمزارز هم‌اکنون ۱.۲ دلار است. به این ترتیب، ارز دیجیتال ورلد کوین یک افت ۴۸.۳ درصدی را در ماه اخیر داشته است.

پروژه ورلد کوین به دلیل شیوه‌ تأیید هؤیت کاربران خود که با استفاده از اسکن چشم انجام می‌شود، به شدت بحث‌برانگیز شده و زیر ذره‌بین مقامات کشورهای مختلف رفته است. نهادهای نظارتی نسبت به نحوه مدیریت داده‌های این پروژه رمزارز تردید دارند.

اداره ملی حفاظت از اطلاعات شخصی آرژانتین اوایل ماه آگوست تحقیقاتی در مورد این پروژه آغاز کرد. گزارش شده است که این نهاد دولتی تمرکز تحقیقات خود را روی امنیت اطلاعاتی که ورلد کوین گردآوری می‌کند گذاشته است. طبق قوانین فعلی کشور آرژانتین پروژه‌هایی مانند ورلد کوین باید در این اداره ثبت‌نام کنند و توضیحات جامع و کاملی را در مورد شیوه گردآوری اطلاعات و روند ذخیره و مدیریت آنها به این نهاد ارائه دهند. نحوه گردآوری و مدیریت داده‌های ورلد کوین توجه نهادهای نظارتی سایر کشورها از جمله آلمان، بریتانیا، فرانسه و کنیا را نیز جلب کرده است.

دولت کنیا قبلا به دلیل نگرانی از حریم خصوصی مردم موقتا جلوی فعالیت پروژه ورلد کوین را گرفته بود. در همین حال، روز ۶ آگوست (۱۵ مرداد)، پلیس کنیا تنها یک هفته پس از آغاز به کار ارز دیجیتال ورلد کوین به تأسیسات این شرکت در شهر نایروبی هجوم برد و دستگاه‌های اورب را ضبط کرد. در حال حاضر دادگاه عالی کشور کنیا به ورلد کوین و شرکای این پروژه دستور داده تا زمان خاتمه تحقیقات در این خصوص پردازش داده‌های بیومتریک را متوقف کنند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Bitcoinist