پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالارز دیجیتال ورلد کوین بعد از افت قیمت طوفانی، دوباره به ساحل‌ آرامش برگشت
ارز دیجیتال ورلد کوین بعد از افت قیمت طوفانی، دوباره به ساحل‌ آرامش برگشت عکس

ارز دیجیتال ورلد کوین بعد از افت قیمت طوفانی، دوباره به ساحل‌ آرامش برگشت

November 19, 2023
54
0

ارز دیجیتال ورلد کوین (Worldcoin) در ۲۴ ساعت اخیر پس از اعلام برکناری سم آلتمن، مدیرعامل شرکت اوپن ای‌آی (OpenAI) افت بالای قیمت را تجربه کرد. اما در ساعات اخیر توکن ورلدکوین نه تنها توانست قیمت قبلی خود را دوباره پس بگیرد، بلکه حتی از آن هم فراتر رفت. افت قیمت رمزارز ورلد کوین (WLD) دقایقی پس از اعلام رسمی برکناری آلتمن آغاز شد.

آلتمن که از حدود یک سال قبل به سمت مدیرعاملی اوپن ای‌آی منصوب شده بود، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت پیشگام صنعت هوش مصنوعی هم به حساب می‌آمد. گِرگ براکمن، رئیس هیئت مدیره و یکی دیگر از بنیان‌گذاران شرکت هم بعد از اخراج آلتمن از سمت خود استعفا داد. پس از برکناری آلتمن، میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری این شرکت موقتا به سمت مدیرعاملی منصوب شد. با این حال، اوپن ای‌آی جستجو برای یافتن مدیرعامل دائمی را آغاز کرده است.

اخبار اخراج سم آلتمن روز جمعه سروصدای زیادی در رسانه‌ها به پا کرد. اعضای هیئت مدیره شرکت اوپن ای‌آی روز جمعه در جلسه فوری تصمیم به برکناری آلتمن از این شرکت پیشگام هوش مصنوعی گرفتند. سم آلتمن در یک سال اخیر به مهم‌ترین چهره صنعت هوش مصنوعی تبدیل شده بود. با این حال، بنا به اعلام هئیت مدیره این شرکت، او فاقد توانایی‌های لازم برای اداره این شرکت بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

سم آلتمن، مدیرعامل اوپن ای آی و بنیان‌گذار رمزارز ورلدکوین برکنار شد

ورلد کوین چیست؟ معرفی پروژه Worldcoin و ارز دیجیتال WLD

همان‌طور که انتظار می‌رفت، اخبار اخیر پروژه ارز دیجیتال ورلد کوین که سم آلتمن بنیان‌گذار است را هم درگیر کرد. قیمت توکن WLD دیروز افت شدیدی را تجربه کرد و از ۲.۰۶ دلار به قیمت ۱.۸۴ دلار رسید. با این حال، ورلدکوین بعد از افت قیمت بیش از ۱۲ درصدی، توانست در ساعات گذشته قیمت خود را بازیابی کند. هم‌اکنون رمزارز ولد کوین با رشد ۲۵.۵۸ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۲.۳۲ دلاری در بازار معامله می‌شود.

در حالی بازار ورلدکوین ساعات دیوانه‌وار را می‌گذارند، نهنگ‌های بازار بی‌کار ننشسته‌اند. داده‌های پلت‌فرم لوکانچین (Lookonchain) نشان می‌دهد، یک نهنگ اخیرا ۲ میلیون توکن ورلد کوین (به ارزش ۴.۶۶ میلیون دلار) را به صرافی بایننس فرستاده است. معمولا انتقال توکن‌ها به صرافی‌ها نشانه‌ای از فروش احتمالی است. در این صورت، این نهنگ ارز دیجیتال از فروش خود سود حدود ۱.۷۶ میلیون دلاری را به جیب خواهد زد.

این نهنگ در تاریخ ۱۹ اکتبر (۲۹ مهر) نهنگ ۶ میلیون توکن ورلد کوین (به ارزش ۸.۷ میلیون دلار) را از صرافی بایننس و اوککس برداشت کرده بود. در زمان برداشت قیمت رمزارز ورلد کوین حدود ۱.۴۵ دلار بود. این نهنگ همچنان ۴ میلیون توکن ورلد کوین به ارزش ۹.۳ میلیون دلار در کیف پول خود دارد. ظاهرا با بالا و پایین شدن قیمت توکن ورلدکوین نهنگ موردنظر همچنان بین فروش یا نگهداری ارزهای دیجیتال خود مردد است.

پروژه ارز دیجیتال ورلد کوین از همان ابتدای عرضه خود از ۲ مرداد امسال به شدت زیره‌ ذره‌بین مقام‌های دولتی کشورهای مختلف بوده است. به دلیل همین فشارهای نظارتی و سختگیری‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بود که ورلد کوین در کشور آمریکا عرضه نشد.
ورلد کوین در همان هفته اول عرضه در کشور کنیا با مشکل مواجه شد. مقامات این کشور آفریقای خیلی زود جلوی فعالیت ورلدکوین را در این کشور گرفتند. منتقدان از فعالیت گسترده این پروژه رمزارز در کشورهای در حال توسعه انتقادات زیادی کرده‌اند. به هرکدام از کاربران پس از اینکه عنبیه چشم آنها با دستگاه‌های اورب اسکن شد، ۲۵ توکن ورلدکوین (به ارزش بیش از ۵۰ دلار) داده می‌شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGapeNullTX