پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالآیا قیمت بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد؟
آیا قیمت بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد؟ عکس

آیا قیمت بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

July 31, 2023
523
0

تنها مدت کوتاهی بعد از اینکه اوپن‌ای‌آی توانست با چت‌بات شگفت‌انگیز خود ChatGPT بازار هوش مصنوعی را قبضه کند، علاقه به این فناوری در بین شرکت‌های بزرگ فناوری جهان افزایش چشمگیری داشت. گوگل یکی از این غول‌های فناوری بود که سخت تلاش کرد تا خود را به کیفیت ربات‌ هوش مصنوعی مولد اوپن‌ای‌آی برساند. محصول این شرکت فناوری گوگل بارد (Google Bard) اخیرا توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. این گوگل بارد همچنین قبلا ارزش‌های خود را در مورد تجزیه و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC) نشان داده بود.

در حالی که قیمت بیت کوین بعد سقوط از محدوده ۳۰ هزار دلاری همچنان به حرکت خود ادامه می‌دهد، خبرگزاری فینبولد (Finbold) نظر چندین ربات هوش مصنوعی و همین‌طور برخی از تحلیل‌گران صرافی‌های کریپتو را در مورد قیمت بیت کوین در دوران پس از رویداد هاوینگ سال ۲۰۲۴ جویا شده است.

بنا به توضیحاتی که چت‌بات هوش مصنوعی گوگل به فینبولد داده، عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند روی رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین سطح تأثیرگذار باشند؛ از جمله این عوامل می‌توان به رویداد هاوینگ، پذیرش جهانی این ارز دیجیتال و تغییر در چارچوب‌های نظارتی و قانونی در سطح بین‌المللی است.

اصطلاح هاوینگ (Halving) که اساسا به معنی تقسیم بر دو شدن است، در ارزهای دیجیتال برای متوازن کردن پاداش‌های استخراج انجام می‌گیرد. ساتوشی ناکاموتو، خالق اسرارآمیز بیت‌کوین در سند سفید این ارز دیجیتال با در نظر گرفتن هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌های تازه) در دوره‌های زمانی مشخص، به باور اقتصاددانان، راهکار بی‌نقصی برای مدیریت امور مالی از جمله کنترل تورم اندیشیده بود. به گفته پلتفرم ساینتیمنت تأثیر رویداد کنترل‌گرِ هاوینگ را بسیاری از معامله‌گران به چشم رشد قیمت ارزهای دیجیتال می‌دانند.

در رابطه با هاوینگ بیش‌تر بخوانید:

هاوینگ چیست؟ چه تأثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال می‌گذارد؟

از سوی دیگر، گوگل بارد به عوامل دیگری نیز اشاره کرد که می‌توانند روی رشد قیمت بیت کوین پس از رویداد هاوینگ تأثیر منفی بگذارند، به خصوص احتمال اینکه پس از این رویداد یک بازار نزولی به وجود بیاید یا اینکه با بالا رفتن تعداد ارزهای دیجیتال رقیب، بالاخره بیت کوین سلطه خود بر فضای کریپتو را از دست بدهد.

گوگل بارد برای پیش بینی قیمت بیت کوین به چندین منبع مختلف اشاره کرد. یکی از این منابع مدل انباشت به جریان (S2F) تحلیل‌گر حوزه ارزهای دیجیتال پلن‌بی (PlanB) بود که قیمت ۱۰۰ هزار دلاری را تا سال ۲۰۲۴ برای پادشاه ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرد.
پیش‌بینی دوم را بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered) انجام داده است. این بانک چند ملیتی بریتانیایی پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۴ در بازار کریپتو تا ۱۲۰ هزار دلار معامله شود. اما در همین حال، پیش‌بینی قدیمی‌ترین صرافی کریپتوی کشور هند، زب‌پی (ZebPay) چندان بالا نیست. این صرافی هندی پیش‌بینی کرده است که قیمت طلای دیجیتال تا سال ۲۰۲۴ به محدوده ۴۰ هزار دلاری برسد.

قیمت بیت کوین در زمان تهیه این خبر قیمت بیت کوین در محدود ۲۹،۱۲۵ دلاری قرار دارد که نشان از یک افت ۲.۳۳ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته دارد. افت قیمت این ارز دیجیتال در ۷ روز اخیر ۲.۹۷ درصد و در یک ماهه‌ اخیر نیز ۵.۲۰ درصد بوده است. در حال حاضر بیت کوین با قوی‌ترین سطح حمایتی در محدوده ۲۷،۵۸۳ دلاری روبرو است و سطح مقاومت آن نیز در محدوده ۳۱،۰۱۰ دلاری قرار دارد. حالا واقعا بیت کوین می‌تواند یکی از قیمت‌هایی که در این مطلب پیش‌بینی شده بودند برسد؟ ظاهرا باید عوامل مختلفی دست به دست هم بدهند تا این اتفاق بیافتد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:finbold