پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالحرکت سنگین یک نهنگ شیبا اینو؛ انتقال ۱٫۳۶۲ تریلیون شیبا به یک آدرس ناشناس
حرکت سنگین یک نهنگ شیبا اینو؛ انتقال ۱٫۳۶۲ تریلیون شیبا به یک آدرس ناشناس عکس

حرکت سنگین یک نهنگ شیبا اینو؛ انتقال ۱٫۳۶۲ تریلیون شیبا به یک آدرس ناشناس

July 11, 2023
160
0

شیبا اینو (Shiba Inu) با نماد SHIB یک ارز دیجیتال است که به بیش‌تر به دلیل الهام‌ گرفتن از میم‌های اینترنتی به شهرت رسیده است. این میم‌ کوین معمولا نوسان‌های قیمت زیادی داشته است. اما در همین حال، پروژه شیبا اینو به دلیل تلاش‌های خود برای مشارکت جامعه کاربران در توسعه و به‌روزرسانی‌ها پیشرفت چشمگیری داشته و خود را از سایر میم ‌کوین‌ها جدا کرده است.

با این حال، شیبا اینو از لحاظ قیمت پیشرفت کمی داشته است. دومین میم‌ کوین بازار طی ۷ روز گذشته، افت قیمت ۳٫۴ درصدی را تجربه کرده است. حال، در یکی از تکان‌دهنده‌ترین افشاگری‌ها شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین آرکام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) موفق به شناسایی یک تراکنش بزرگ به مقدار ۱٫۳۶۲ تریلیون شیبا اینو شد. این تراکنش کم‌تر از ۲۴ ساعت قبل انجام گرفت و طی آن تریلیون‌ها شیبا اینو به یک کیف پول ناشناس منتقل شدند.

با توجه به قیمت فعلی شیبا اینو، این انتقال حدود ۱۰ میلیون دلار ارزش دارد. علاوه بر این، این کیف پول ناشناس تنها ارز دیجیتال شیبا اینا ندارد، بلکه دارای سرمایه‌ متنوعی از دارایی‌های دیجیتال به ارزش کلی بیش از ۸۰ میلیون دلار است. در واقع، شیبا اینو تنها بیش از ‍۱۰ درصد از کل موجودی این کیف پول را تشکیل می‌دهد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شیبا اینو چیست؟ بررسی ارز دیجیتال+ آینده

این حرکت توکن‌های شیبا تأثیر قابل‌توجهی روی قیمت میم‌ کوین نداشته است. بر اساس اطلاعات مؤسسه کوین‌مارکت‌کپ، شیبا اینو هم‌اکنون با قیمت ۰٫۰۰۰۰۰۷۵۲۴ دلار معامله می‌شود. ارزش این میم کوین در ۲۴ ساعت اخیر ۰٫۷ درصد افت کرده است. در همین حال، حجم معاملات ۲۴ ساعته‌ این میم کوین نیز در این مدت ۲۳ درصد پایین آمده است.

وقتی به تراکنش اخیر نهنگ شیبا اینو دقت کنیم می‌توانیم احتمال بدهیم که این کیف پول ناشناس ارتباطی به صرافی کوینکس (Coinex) دارد. ممکن است این آدرس ناشناس یک کیف پول سرد یا گرم باشد که برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال صرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کوینکس همچون صرافی‌های دیگر مجموعه‌ متنوعی از کیف پول‌ها برای اداره و حفاظت از دارایی‌های متنوع کاربران خود دارد.

با این حال، در صورتی که کیف پول ناشناس به یک نهنگ با سرمایه‌های متنوع تعلق داشته باشد، باید منتظر باشیم و ببینیم که هدف او از انتقال‌های استراتژیک اخیر که شامل شیبا اینو نیز می‌شود چیست. به هر حال، آنچه واضح است اینکه تا این لحظه قیمت توکن هنوز تغییری نکرده است.

حرکت چنین مقادیر بالایی از توکن‌ها می‌تواند به‌طور مستقیم روی رفتار سرمایه‌گذاران کوچک‌تر شیبا اینو تأثیر بگذارد و باعث افزایش غیرمنطقی نوسان‌ در بازار شود. به همین دلیل مهم است ضمن دنبال کردن حرکت نهنگ‌های بازار ارزهای دیجیتال، دلیل رفتار آنها را پیدا کنیم.