پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالارزش بیت‌کوین‌های ساتوشی ناکاموتو تا سال ۲۰۲۵ چقدر می‌شود؟
ارزش بیت‌کوین‌های ساتوشی ناکاموتو تا سال ۲۰۲۵ چقدر می‌شود؟ عکس

ارزش بیت‌کوین‌های ساتوشی ناکاموتو تا سال ۲۰۲۵ چقدر می‌شود؟

October 19, 2023
25
0

بنا به تصور بسیاری ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت‌کوین احتمالا حدود ۱.۱ میلیون سکه بیت‌ کوین در اختیار دارد. تحلیل‌گران احتمال می‌دهند قیمت بیت کوین با رویداد هاوینگ دوباره رکوردزنی کند. اما آیا آغاز روند صعودی می‌تواند ناکاموتو را به ثروتمندترین فرد روی کره زمین تبدیل کند؟

هاوینگ که اساسا به معنی تقسیم بر دو شدن است، در ارزهای دیجیتال برای متوازن کردن پاداش‌های استخراج انجام می‌گیرد. ناکاموتو در کاغذ سفید این ارز دیجیتال با در نظر گرفتن هاوینگ در دوره‌های زمانی مشخص، به باور اقتصاددانان، راهکار بی‌نقصی برای مدیریت امور مالی از جمله کنترل تورم اندیشیده بود. تأثیر رویداد کنترل‌گرِ هاوینگ را بسیاری از معامله‌گران به چشم رشد قیمت ارزهای دیجیتال می‌دانند. رویداد هاوینگ بعدی بیت کوین برای تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ (۹ اردیبهشت ۱۴۰۳) در نظر گرفته شده است.

در سال ۲۰۱۰ که بیت‌کوین چندان محبوبیتی نداشت، ساتوشی ناکاموتو اولین‌ سکه‌های دیجیتال خود را استخراج می‌کرد. هر چند به باور صاحبنظران ناکاموتو خیلی زود استخراج بیت کوین را متوقف کرد، اما او تا همان زمان نیز صاحب بیش از یک میلیون سکه‌ بیت‌کوین شده بود. حال، داده‌های آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین حاکی از آن است که خالق بیت‌کوین ۱.۱ میلیون بیت‌کوین دارد.

در همین خصوص بیش‌تر بخوانید:

ساتوشی ناکاموتو بعد از ۵ سال سکوتش را شکست

قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ سال ۲۰۲۴ به ۱۴۸ هزار دلار می‌رسد

به مرور ارتباط ناکاموتو با دنیای خارج کاملا قطع شد. با این حال، ارزش سکه‌های او روز به روز افزایش پیدا کرد. حال، تصور می‌شود ناکاموتو یکی از ارزشمندترین کیف پول‌های دیجیتال جهان را در اختیار داشته باشد. با وجودی که در ماه‌های اخیر برخی از قدیمی‌ترین نهنگ‌های بیت‌کوین دارایی‌های خود را فروختند، اما ظاهرا ساتوشی ناکاموتو همچنان ثروت خود را حفظ کرده است. انتظار می‌رود ناکاموتو دست‌کم تا سال ۲۰۲۵ که روند صعودی بعدی بیت‌کوین آغاز می‌شود دست به کیف پول خود نزند.

با این فرض می‌توانیم وضعیت بیت کوین‌های ناکاموتو را بررسی کنیم. بنا به برآوردها، هم‌اکنون ناکاموتو ۱.۱ میلیون بیت‌کوین در اختیار دارد. ارزش بیت‌کوین‌های او را اگر با قیمت متوسط ۲۶،۵۰۰ دلار محاسبه کنیم، حدود ۳۰.۸ میلیارد دلار می‌شود.

نمی‌توان قیمت قطعی بیت کوین در سال ۲۰۲۵ را مشخص کرد، اما عدد رُند ۱۰۰ هزار را برای محاسبه خود در نظر می‌گیریم. اگرچه برخی از پیش‌بینی‌ها قیمت بیت‌کوین را ۱۵۰ هزار دلار، ۲۲۵ هزار دلار و حتی بیش‌تر نیز پیش‌بینی کرده‌اند. اما بسیاری از کارشناسان به عبور بیت‌کوین از مرز ۱۰۰ هزار دلار چشم دوخته‌اند.

با افزایش قیمت بیت کوین به چنین اعداد نجومی، ثروت ساتوشی ناکاموتو نیز به شدت افزایش می‌یابد. در صورتی که بیت‌کوین از قیمت ۲۶،۵۰۰ دلار به سمت ۱۰۰ هزار دلاری پیش‌ برود، یک افزایش قیمت ۲۷۷.۳۶ درصدی را شاهد خواهیم بود.

در این صورت، ۱.۱ میلیون بیت‌کوین مخترع بیت‌کوین می‌تواند به ۱۱۰ میلیارد دلار افزایش یابد. این مقدار بیت‌کوین از مجموع ذخایر بسیاری از شرکت‌ها از جمله مایکرواستراتژی بیش‌تر است. این شرکت هم‌اکنون نزدیک به ۱۶۰ هزار بیت کوین در کیف پول‌های خود نگهداری می‌کند.

امکان اینکه بیت‌کوین حتی از این قیمت نیز فراتر برود، وجود دارد. از این رو، ثروت خالق بیت‌کوین ممکن است حتی از رقمی که ذکر شد نیز بیش‌تر شود. برای مثال، ایلان ماسک و برنارد آرنو، دو تن از ثروتمندترین افراد جهان به ترتیب دارای ثروت ۱۹۲ و ۱۸۷ میلیارد دلاری هستند. اما نکته دیگر در مورد ثروت ناکاموتو کاینکه ثروت او قابلیت نقدشوندگی بالاتری نسبت به سایر ثروتمندان جهان دارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Beincrypto