پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتکاپوی دوباره نهنگ های بیت کوین؛ ۵۹ میلیون دلار بیت کوین از بایننس برداشت شد
تکاپوی دوباره نهنگ های بیت کوین؛ ۵۹ میلیون دلار بیت کوین از بایننس برداشت شد عکس

تکاپوی دوباره نهنگ های بیت کوین؛ ۵۹ میلیون دلار بیت کوین از بایننس برداشت شد

August 23, 2023
9
0

بیت‌کوین، اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان همواره به دلیل تحرکات نهنگ های بیت کوین فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. در فضای ارزهای دیجیتال برخی رویدادها نشانگرهای مهمی محسوب می‌شوند. یکی از نشانگرها طی ۲۴ ساعت اخیر مشاهده شده است. روز گذشته دو آدرس کاملا جدید در مجموع ۲۲۷۳ بیت‌ کوین به ارزش حدود ۵۹ میلیون دلار را از صرافی بایننس برداشت کردند.

آدرس اول که هم‌اکنون دارای موجودی ۳۳.۱ میلیون دلاری است، در یک تراکنش ۱۲۷۲.۸ بیتکوین دریافت کرد. آدرس دوم که موجودی پايین‌تری با ۲۶.۰۱ میلیون دلار دارد، در تراکنش اخیر ۱۰۰۰ بیت کوین دریافت کرد. این جابه‌جایی‌های چشمگیر ارز دیجیتال در آدرس‌های جدید ضمن اینکه پویایی اکوسیستم بیت‌کوین را نشان می‌دهند، از یک سرمایه‌گذاری قابل‌توجه خبر می‌دهد. هر دو تراکنش‌ به سرعت اتفاق افتادند که نشان می‌دهد شخص یا گروهی تصمیم گرفته مقدار قابل‌توجهی از ثروت دیجیتال خود را در کیف پول‌های جدید نگهداری کند.

اسکرین‌شات از آدرس نهنگ بیت کوین. عکس از بیت‌اینفوچارتز

در همین حال، برداشت‌های اخیر نشان می‌دهد که یک بازیگر (یا بازیگران) جدید وارد قلمروی بیت کوین شده و مقدار قابل‌توجهی از رمزارز اول بازار به دست آورده است. وقتی که آدرس‌های جدید ساخته می‌شوند و حجم بالایی بیت کوین نیز وارد این کیف پول‌ها می‌شود، اغلب‌ اوقات نشان از این دارد که فرد یا شرکتی (یا سازمانی) قصد دارد به جای معامله‌ فوری دارایی‌های دیجیتال خود را برای مدت طولانی‌تری نگه دارد.

اسکرین‌شات از آدرس نهنگ بیت کوین. عکس از بیت‌اینفوچارتز

یک خرید چشمگیر پتانسیل زیادی برای گمانه‌زنی‌های مختلف در خصوص وضعیت آینده بازار دارد. تحلیل‌گران اغلب این برداشت‌های عظیم را نشانه‌ صعود بازار می‌دانند. به همین دلیل، تحرکات اخیر نهنگ های بیت کوین می‌تواند علامت رشد قیمت این ارز دیجیتال باشد. قطعا فردی که ۵۹ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند، کاملا نسبت به آینده این رمزارز خوش‌بین است.

اکثر سرمایه‌گذاران و مؤسسات زیرک وقتی ارزهای دیجیتال را با قیمت پایین می‌خرند، انتظار دارند در آینده شاهد رشد قیمت باشند. افت قیمت بیت کوین در روزهای اخیر می‌تواند نشان دهد نهنگ‌ها دست به کار خرید این ارز دیجیتال با کف قیمت شده‌اند تا در آینده سودهای هنگفتی به دست بیاورند.

در همین حال، این افراد یا نهادها ممکن است بیت‌کوین را به چشم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت، پوشش ریسک برای سیستم‌های مالی سنتی یا ذخیره‌ای ارزشمند ببینند. بنابراین نهنگ های بیت کوین با برداشت ارزهای دیجیتال از صرافی بایننس یک استراتژی بلندمدت داشته‌اند تا دارایی‌های خود را در یک کیف پول امن‌تر و خصوصی ذخیره کنند.

هر زمان که تکاپوی چشمگیری از سوی نهنگ ها دیده شود، بازار ارز دیجیتال نیز واکنش می‌دهد. با توجه به احساسات مثبت بازار و کاهش نقدینگی، احتمالا باید منتظر افزایش قیمت بیت کوین بود. با مشاهده تکاپوی نهنگ‌ها، معامله‌گران دچار ترس از دست دادن یا فومو (FOMO) می‌شوند و تصور می‌کنند با دست روی دست گذاشتن یک فرصت خوب سرمایه‌گذاری را از دست می‌دهند. اساسا معامله‌گران با تماشای فعالیت‌ نهنگ های بیت کوین به این فکر می‌کنند که احتمالا آنها چیزی می‌دانند که بقیه نمی‌دانند. همین عامل نیز باعث خرید بیش‌تر معامله‌گران و افزایش قیمت می‌شود.

با این حال، باید دقت کرد که پیش‌بینی آینده بازار بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال به سادگی امکان‌پذیر نیست. حرکت نهنگ‌ها در بازار ارزهای دیجیتال درست شبیه انداختن یک سنگ بزرگ درون برکه است. شلپ‌شلوپی که درابتدا به وجود می‌آید کاملا واضح است، اما موج‌های خفیفی بعدی، دامنه یا مدت متفاوتی دارند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند با درک این موضوع بهتر راه خود را در آب‌های پرتلاطم بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoTicker