پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ‌ها ۲۹ میلیون توکن ریپل منتقل کردند؛ قیمت رپیل بعد از جلسه امشب فدرال رزرو بالا می‌رود؟
نهنگ‌ها ۲۹ میلیون توکن ریپل منتقل کردند؛ قیمت رپیل بعد از جلسه امشب فدرال رزرو بالا می‌رود؟ عکس

نهنگ‌ها ۲۹ میلیون توکن ریپل منتقل کردند؛ قیمت رپیل بعد از جلسه امشب فدرال رزرو بالا می‌رود؟

September 20, 2023
14
0

با وجودی که بامداد امروز حدود ۲۹ میلیون توکن ریپل (XRP) از یک کیف پول ناشناس به صرافی بیت استمپ (Bitstamp) منتقل شد، اما قیمت این ارز دیجیتال امروز ثابت مانده است. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که نشست امشب فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) و توقف احتمالی افزایش نرخ بهره تأثیر مثبت زیادی روی این قیمت این رمزارز داشته باشد.

ارز دیجیتال ریپل اخیرا به خصوص پس از پیروزی در پرونده‌اش علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مورد توجه کاربران فضای کریپتو قرار گرفت. قاضی آنالیسا تورس از دادگاه ناحیه‌ جنوبی نیویورک در تاریخ ۲۲ تیر به نفع ریپل لبز رأی داده بود تا پرونده این شرکت پس از ۳ سال بسته شود. شکایت کمیسیون به دنبال این مسئله مطرح شد که این نهاد ادعا می‌کرد، رمزارز ریپل یک اوراق بهادار است و بنابراین برای عرضه نیاز به تأییدیه قانونی دارد.

طبق داده‌های پلت‌فرم وال آلرت (Whale Alert) که فعالیت‌ نهنگ‌های بلاک‌چین را ردیابی می‌کند، در ساعات اولیه امروز ۲۸.۶ میلیون توکن ریپل از یک کیف پول ناشناس به صرافی بیت استمپ ارسال شده است. این تراکنش مهم در حالی اتفاق می‌افتد که در روزهای گذشته انتقال ۷۵ میلیون توکن ریپل باعث بحث و گمانه‌زنی‌ شده بود.

۲۸.۶ میلیون توکن ریپل هم‌اکنون ارزشی حدود ۱۴.۶۴ میلیون دلار دارد. این انتقال در حالی انجام شد که قبلا یک منبع ناشناس در اوایل این هفته بیش از ۱۰۰ میلیون توکن ریپل را به کیف پول شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) ارسال کرده بود. هرچند بعدا مشخص شد کیف پولی که ۱۰۰ میلیون توکن ریپل ارسال کرده متعلق به سایدشیفت (SideShift)، صرافی ارز دیجیتالی از کانادا بوده است.

شرکت ریپل لبز بعدا ۷۵ میلیون توکن را به یکی از کیف پول‌های خود و ۴۶ میلیون توکن دیگر را نیز به یک آدرس ناشناس منتقل کرد. هرچند انگیزه این تراکنش‌ها مشخص نیست، اما تصور می‌شود که معاملات عادی (خارج از بورس) یا توزیع مجدد ارزهای دیجیتال علت این تراکنش‌ها بوده باشد. ریپل لبز دیروز در معامله‌ دیگری ۳۰ میلیون توکن ریپل را به صرافی بیت استمپ منتقل کرد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

کشور پالائو با همکاری ریپل یک استیبل‌ کوین با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می‌کند

وسترن یونیون، غول پرداخت جهانی وارد همکاری با ریپل شد

با وجود این تراکنش بزرگ قیمت ریپل امروز تنها ۰.۵۲ درصد افزایش پیدا کرد. هم‌اکنون قیمت ریپل با ۱.۹۹ درصد افزایش به ۰.۵۱۸۹ دلار رسیده است. حجم مبادلات روزانه این توکن نیز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱.۰۰۶ میلیارد دلار رسیده است. بالاترین و پایین‌ترین قیمت ریپل در ۲۴ ساعت اخیر نیز به ترتیب ۰.۵۲۳۳ دلار و ۰.۵۰۴۳ دلار بوده است.

اداره خدمات مالی نیویورک (NYDFS) روز دوشنبه ضمن تغییر چارچوب‌های ارز دیجیتال خود، چندین ارز دیجیتال از جمله ریپل را از فهرست سبز خود خارج کرد. این موضوع باعث انتقاد شدید مدیران شرکت ریپل لبز نیز شد و سروصدای زیادی بین کاربران فضای کریپتو به پا کرد. علاوه بر این، جان دیتون، وکیل مدافع مالکان ریپل در پرونده حقوقی این شرکت بر علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار خبر از یک اعلامیه مهم داد. هرچند محتوای این اعلامیه همچنان نامشخص است، اما این خبر گمانه‌زنی‌های فراوانی به راه انداخته است.

در همین حال، سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال منتظر نتیجه نشست امشب کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) هستند. تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره می‌تواند روی کل بازار ارزهای دیجیتال تأثیر چشمگیری بگذارد. اگرچه انتظار می‌رود که فدرال رزرو فعلا افزایش نرخ بهره را متوقف کند، اما هر اتفاق غافلگیرکننده‌ای می‌تواند تأثیرات منفی روی احساسات بازار بگذارد. با این حال، ۹۹ درصد معامله‌گران از توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزور مطمئن هستند. نشست کمیته بازار آزاد فدرال قرار است امشب ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape