پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالوسترن یونیون، غول پرداخت جهانی وارد همکاری با ریپل شد
وسترن یونیون، غول پرداخت جهانی وارد همکاری با ریپل شد عکس

وسترن یونیون، غول پرداخت جهانی وارد همکاری با ریپل شد

August 28, 2023
36
0

وسترن یونیون، غول پرداخت جهانی اعلام کرد، هم‌اکنون مشغول همکاری با شرکت ریپل‌لبز، ناشر ارز دیجیتال رپیل (XRP) است تا شبکه بلاک‌چین و توکن بومی این اکوسیستم را با خدمات مالی خود ادغام کند. حکمت ارسِک، مدیرعامل وسترن یونیون همکاری جدید را در طی نشست اخیر این شرکت اعلام کرد. از سوی دیگر شرکت ریپل‌لبز نیز انعقاد یک قرارداد همکاری بلند مدت بین دو شرکت را تأیید کرده و اعلام کرد که این شرکت هم‌اکنون مشغول آزمایش راهکارهای مختلف خود با همکاری وسترن یونیون است.

یکی از راهکارهای ریپل‌لبز ایکس رپید (xRapid) است که می‌تواند با سیستم‌های پرداخت مختلف ادغام شود. راهکارهای ریپل‌لبز هم‌اکنون مورد توجه دولت‌ها و نهادها و مؤسسات مالی مختلفی قرار گرفته است. حتی اخیرا سازمان پولی عربستان (که نقش بانک مرکزی این کشور را ایفا می‌کند) با شرکت ریپل‌لبز توافق کرد تا نرم‌افزار بلاک‌چین این شرکت، ایکس کارنت (XCurrent) را در خدمات بانکی این کشور به کار گیرد. مؤسسات مالی و شرکت‌های پرداختی می‌توانند از این فناوری جهت بهینه‌سازی تراکنش‌ها، کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی بهره ببرند.

کاربرد بالای راهکارهای ریپل‌لبز باعث شده تا تقاضا برای ارز دیجیتال این اکوسیستم (که نقش رمزارز پُل را ایفا می‌کند) نیز بالا برود. همین موضوع باعث افزایش ارزش رمزارز ریپل شده تا پای سرمایه‌گذاران بیش‌تری به حوزه ارزهای دیجیتال باز شود. براد گارلینگهاوس، مدیر عامل شرکت ریپل‌لبز ضمن تأکید بر مزیت بالای ریپل نسبت به رقبای خود از جمله بیت‌کوین، رمزارز بومی اکوسیستم ریپل را یک رقیب جدی برای سایر ارزهای دیجیتال دانست.

در حال حاضر، رمزارز ریپل روند صعودی قیمت را دنبال می‌کند و با افزایش فعالیت سرمایه‌گذاران قیمت ریپل در محدوده ۰۵۲ دلاری باقی‌مانده است. افزایش قیمت ریپل را می‌توان به عوامل مختلفی از جمله احساسات مثبت کلی‌تر در بازار ارزهای دیجیتال و همچنین اخبار مثبت همکاری ریپل‌لبز با مؤسسات مالی نسبت داد.

این امر باعث افزایش چشمگیر قیمت رمزارز ریپل در یک هفته اخیر شده است. علاوه بر این، محبوبیت ریپل در کشور کره‌ جنوبی نیز باعث شد تا نام این ارز دیجیتال بیش‌تر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد. در نظرسنجی که اخیرا در این کشور انجام گرفته بود، جوانان گروه سنی ۲۰ ساله در کره جنوبی بیش‌تر علاقه‌مند بودند که به جای سایر ارزهای مشهورتر مانند اتریوم و بیت‌کوین روی ریپل سرمایه‌گذاری کنند. با افزایش تقاضا برای ریپل، قیمت این رمزارز نیز بالا رفته و از ۰.۴۷۶۲ در تاریخ ۲۷ مرداد تا این لحظه به قیمت ۰.۵۲۸۲ دلار رسیده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Bitcoinist