پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشرکت ویزا می‌خواهد کارمزد شبکه ارزهای دیجیتال را با کارت‌های خودش پرداخت کند
شرکت ویزا می‌خواهد کارمزد شبکه ارزهای دیجیتال را با کارت‌های خودش پرداخت کند عکس

شرکت ویزا می‌خواهد کارمزد شبکه ارزهای دیجیتال را با کارت‌های خودش پرداخت کند

August 11, 2023
219
0

شرکت ویزا، غول پرداخت جهانی قبلا اعلام کرده بود که به دنبال راه‌اندازی سرویس جدیدی است که به کاربران امکان پرداخت کارمزد شبکه با استفاده پول فیات را می‌دهد. ویزا در سرویس جدید خود از استاندارد ERC-4337 اتریوم و قرارداد هوشمند پِی‌مستر (Paymaster) استفاده می‌کند تا بتواند پرداخت کارمزد شبکه را به‌صورت خارج از شبکه بلاک‌چین امکان‌پذیر کند.

حال، غول پرداخت جهانی از موفقیت‌‌ آزمایش‌های سرویس جدیدش خبر داد. مصطفی بدوالا، مدیر محصول شرکت ویزا در گزارشی از این پروژه رونمایی کرد و به برخی از موانع رایج کاربران کیف پول‌های ارز دیجیتال صحبت به میان آورد. کاربران در روش معمول خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیاز دارند که همیشه کارمزد شبکه اتریوم را با این رمزارز پرداخت کنند.

در این حالت، کاربران باید اتریوم خود را از صرافی‌ها یا سرویس‌های دیگر خریداری کنند و سپس ارز دیجیتال را به کیف پول خود منتقل کنند تا بتوانند هزینه کارمزد شبکه را پوشش دهند. اما در راه‌حل نوآورانه شرکت ویزا استاندارد ERC-4337 اتریوم و قرارداد پی‌مستر برای راحتی پرداخت کارمزد شبکه به کار می‌روند. در سرویس جدید ویزا وقتی کاربری یک تراکنش بر بستر شبکه اتریوم را انجام می‌دهد، ابتدا به پی‌مستر برده می‌شود. در این وب‌سرویس هزینه کارمزد مشخص می‌شود و سپس ویزا با استفاده پلت‌فرم سایبرسورس (CyberSource) کارت ویزای کاربر را شارژ کرده و یک امضای دیجیتال ایجاد می‌کند.

مراحل پرداخت کارمزد شبکه بلاک‌چینی با استفاده از سرویس جدید شرکت ویزا

کیف پول بعد از یک اعتبارسنجی مختصر، امضای دیجیتال را به تراکنش اضافه می‌کند و بعدا به شبکه اتریوم انتقال می‌دهد. قرارداد هوشمند امضا را تأیید کرده، مبلغ کارمزد شبکه را می‌پردازد و فرایند را تکمیل می‌کند. با این روش کاربران می‌توانند با استفاده از کارت‌های ویزا کارمزد شبکه را به صورت خارج از بلاک‌چین پرداخت کنند و دیگر نیازی برای نگهداری اتریوم صرفا برای پرداخت کارمزد ندارند.

بر اساس گزارشی که ویزا منتشر کرده، آزمایش‌های اخیر این سرویس بر روی شبکه آزمایشی اتریوم، گورلی (Goerli) کاملا موفقیت‌آمیز بوده‌اند. تراکنش‌های موفق در آزمایش‌‌های سرویس جدید ویزا نشان می‌دهد که روش معمول پرداخت کارمزدهای شبکه با اتریوم ممکن است به‌مرور محبوبیت خود را از دست بدهد.

سرویس جدید شرکت ویزا علاوه بر مزیت سادگی و راحتی که برای کاربران فراهم می‌کند، می‌تواند مزیت‌های جذاب دیگری نیز داشته باشد. در گزارش ویزا عنوان شده که بازرگانان و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) نیز می‌توانند از چارچوب پی‌مستر برای فعال کردن پرداخت هزینه کارمزد شبکه با کارت‌های ویزا استفاده کنند و با این روش مشتریان بیش‌تری داشته باشند. این راه‌حل نوآورانه همچین می‌تواند به معنای کاهش چشمگیر هزینه‌های جانبی کاربران بلاک‌چین نیز باشد. علاوه بر این، شرکت‌های ارائه‌دهنده کیف پول و درگاه‌ها و سرویس‌های پرداخت نیز می‌توانند با ادغام راه‌حل جدید شرکت ویزا، تجربه کاربر را راحت‌تر کرده و کاربرد ارزهای دیجیتال را نیز گسترش دهند.

در صورتی که راه‌حل ویزا در مقیاس بزرگ‌تری اجرا شود، روش پرداخت کارمزد خارج از شبکه‌ بلاک‌چین می‌تواند یکی از موانع جدی کاربران ارز دیجیتال را از میان بردارد و باعث ادغام هرچه بیش‌تر راه‌حل‌های پرداخت سنتی و ارز دیجیتال شود و نهایتا به پذیرش هرچه بیش‌تر رمزارزها در دنیای مالی کمک کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.