پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالون اک (VanEck) ۱۰ درصد از سود ETFهای خود را به مشارکت‌کنندگان اتریوم می‌دهد
ون اک (VanEck) ۱۰ درصد از سود ETFهای خود را به مشارکت‌کنندگان اتریوم می‌دهد عکس

ون اک (VanEck) ۱۰ درصد از سود ETFهای خود را به مشارکت‌کنندگان اتریوم می‌دهد

October 1, 2023
11
0

شرکت ون اک (VanEck) اعلام کرد، در راستای حمایت از توسعه اتریوم می‌خواهد بخشی از سود صندوق معامله در بورس (ETF) اتریوم خود را به انجمن پروتکل اتریوم اهدا کند. این شرکت مدیریت سرمایه وعده داده است که ۱۰ درصد از سود ETFهای خود برای ۱۰ سال آینده را به انجمن پروتکل اتریوم بدهد.

شرکت ون اک هم‌اکنون در مجموع نزدیک ۸۰ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می‌کند. ون اک این خبر را روز جمعه ( ۷ مهر) در پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) اعلام کرد. تصمیم این شرکت مدیریت سرمایه به نوعی قدردانی از تعهد و مشارکت انجمن پروتکل اتریوم در ساخت و نگهداری از زیرساخت اتریوم در طی یک دهه گذشته است. انجمن پروتکل اتریوم از ۱۵۲ توسعه‌دهنده اصلی تشکیل شده که به گفته VanEck نقش مهمی در نگهداری پروتکل اصلی شبکه داشته‌اند.

واکنش اعضای انجمن به تصمیم ون اک بسیار مثبت بود و بسیاری از مشارکت‌کنندگان پست‌های تشکری منتشر کرده‌اند. انجمن پروتکل اتریم قبلا از حمایت سایر شرکت‌های مهم اکوسیستم اتریوم مانند یونی سواپ، آربیتروم، اپتیمیسم، لیدو برخوردار شده بود.

صندوق ETF آتی اتریوم شرکت ون اک با نماد EFUT ، قرار است با سرمایه‌گذاری در قراردادهای آتی اتریوم سرمایه خود را افزایش دهد. با این حال، ون اک اعلام کرد که اصلا تضمینی برای آغاز به کار صندوق معامله در بورس این شرکت وجود ندارد. با این حال، این شرکت مدیریت سرمایه قبلا در یک تبلیغ تلویزیونی اعلام کرده بود که انتظار دارد چراغ سبز نهاد مربوطه برای ETF خود را دریافت کند.

انتشار این تبلیغ تلویزیونی به این شایعه دامن زد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ممکن است پیش از تعطیلی دولت در روز سه‌شنبه (۱۱ مهر) صندوق معامله در بورس VanEck را تأیید کند. جیمز سیفارت، تحلیل‌گر بلومبرگ نیز همین نظر را دارد. او صندوق ETF ون اک را در فهرست ۹ صندوق معامله بورسی قرار داده که تصور می‌کند ممکن است روز دوشنبه از سوی کمیسیون پذیرفته شوند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News