پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به راه‌اندازی ETF‌های آتی اتریوم سرعت می‌بخشد
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به راه‌اندازی ETF‌های آتی اتریوم سرعت می‌بخشد عکس

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به راه‌اندازی ETF‌های آتی اتریوم سرعت می‌بخشد

September 29, 2023
51
0

تنها چند روز تا تعطیلی احتمالی دولت آمریکا باقی‌مانده است، حال خبر می‌رسد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قصد دارد با سرعت بخشیدن به راه‌اندازی صندوق‌های معامله در بورس (ETF) آتی اتریوم، از برخورد به تعطیلی پرهیز کند. تحلیل‌گران بلومبرگ در این رابطه گفته‌اند، در صورتی که همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، هفته آینده شاهد راه‌اندازی ETFهای بیت کوین و اتریوم شرکت‌ سرمایه‌گذاری والکری (Valkyrie) خواهیم بود.

تحلیل‌گران بلومبرگ گزارش دادند که ETFهای آتی اتریوم ۹۰ درصد احتمال راه‌اندازی در ماه اکتبر ۲۰۲۳ دارند. در همین حال، طبق پیش‌بینی این تحلیل‌گران، شرکت والکری با ETF آتی بیت‌ کوین خود، اولین شرکتی خواهد بود که در تاریخ ۳ اکتبر (۱۱ مهر) مبادله اتریوم را انجام می‌دهد. پیش از رسانه‌ها گزارش داده بودند که این شرکت سرمایه‌گذاری فُرمی برای تبدیل صندوق معامله با بلاک‌چین (BTF) خود به یک صندوق دوگانه بیت‌کوین/ اتریوم پر کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

ثبت دومین درخواست ETF آتی اتریوم از سوی شرکت گری اسکیل

ادعای رئیس سابق SEC، درخواست‌های ETF بیت کوین قطعا پذیرفته می‌شوند

تنها چند روز تا تعطیلی احتمالی دولت فدرال آمریکا باقی‌مانده است. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، خدمت‌رسانی بسیاری از بخش‌های خدمات عمومی دولت مختل می‌شود. آغاز تعطیلی دولت قرار است در صورت وقوع از روز یکشنبه اول اکتبر (۹ مهر) باشد. در این حال، تمام سازمان‌های دولتی فعالیت‌های غیرضروری خود را قطع می‌کنند. در این شرایط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز می‌خواهد هرچه زودتر تکلیف ETFهای آتی اتریوم را روشن کند تا به تعطیلات احتمالی نخورد. این نهاد دولتی از درخواست‌دهندگان ETFها خواسته‌ است که اسناد خود را تا بعد از ظهر جمعه به‌روزرسانی و تکمیل کنند.

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار اخیرا در جلسه استماع کمیته خدمات مالی در مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود که این نهاد می‌تواند در صورت تعطیلی دولت تنها با کارمندان شاکله اصلی خود به فعالیت ادامه دهد.

راه‌اندازی ETF آتی اتریوم شرکت ویالیتی شیرز (Volatility Shares) که در ابتدا برای ۱۱ اکتبر (۲۰ مهر) برنامه‌ریزی شده بود، احتمالا به زمان دیگری موکول می‌شود. در همین حال، پیش از این شرکت گری اسکیل (Grayscale) درخواست دومش برای راه‌اندازی ETF آتی اتریوم خو را ارسال کرده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape