پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبرداشت ۳۹۲ میلیون دلار از صرافی بایننس ظرف ۲۴ ساعت
برداشت ۳۹۲ میلیون دلار از صرافی بایننس ظرف ۲۴ ساعت عکس

برداشت ۳۹۲ میلیون دلار از صرافی بایننس ظرف ۲۴ ساعت

June 11, 2023
5
0

چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل صرافی بایننس (Binance) در صفحه توییتر خود فاش کرد که این صرافی ارزهای دیجیتال در عرض ۲۴ ساعت برداشت قابل‌توجه تقریبا ۳۹۲ میلیون دلاری را تجربه کرده است. این افشاگری ژائو نشان از حرکت پول نقد در این صرافی در یک دوره‌ی پرتلاطم پس از اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دارد. این نهاد مستقل دولتی هفته گذشته از دو صرافی بزرگ صنعت کریپتو، بایننس و کوین بیس شکایت کرده بود.

چنین تحولاتی معمولا در بازار ارزهای دیجیتال به این دلیل که فعالان بازار به دقت تمام فعالیت‌های صرافی‌های بزرگ را زیرنظر دارند باعث حدس و گمان‌های زیادی می‌شود و توجهات را به خود جلب می‌کند. با این حال، مدیرعامل بایننس بین برداشت‌های شتاب‌زده کاربران و تغییر و تحول در دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) صرافی کاملا تمایز قائل می‌شود.

تازه‌ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را در پارسیان کریپتو بخوانید:

شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو

بایننس آمریکا سپرده‌گذاری و انجام معاملات با دلار آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

چانگ‌پنگ ژائو تأکید دارد که این برداشت‌ها ممکن است باعث شود که تصور گمراه‌کننده‌ای از وضعیت مالی این صراف به وجود بیاید. معامله‌گران آربیتراژ معمولا در روزهایی که قیمت ارزهای دیجیتال نوسان‌های قابل توجهی را پشت سر می‌گذارد، مبالغ بالایی را بین صرافی‌های مختلف جابجا می‌کنند و همین نیز باعث خروجی مبالغ هنگفتی از صرافی‌ها می‌شود. به عقیده چانگ‌پنگ ژائو این برداشت‌ها احتمالا از این موضوع نشأت می‌گیرند که معامله‌گران کریپتو به دنبال کسب سود از اختلاف قیمت‌ها در صرافی‌های مختلف هستند، نه اینکه نشان‌دهنده عدم اعتماد به صرافی باشند.

این اولین باری نیست که چنین موج عظیم خروجی در صرافی بایننس به وقوع می‌پیوندد. مدیر عامل صرافی بایننس اشاره کرد که در نوامبر ۲۰۲۲ نیز کاربران در یک روز ۷ میلیارد دلار برداشت کردند، اما صرافی همچنان از عهده انجام وظایف خود برآمد.
مدیرعامل بایننس به دنبال انتشار گزارش وب‌سایت گلس‌نود (Glassnode)، شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین در این مورد در توییتر خود اظهارنظر کرد. گلس‌نود در گزارش ۶ جون (۱۶ خرداد) خود عنوان کرده بود پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار صرافی بایننس را به ۱۳ اتهام مختلف متهم کرد، این صرافی خروج ۱۰،۵۰۰ بیت کوین را تجربه کرد.

اما با وجود این خروجی بالا از صرافی بایننس، همچنان موج برداشت‌های اخیر کاربران اختلاف قابل‌توجهی با رکورد صرافی دارد که ۴۰،۳۰۰ بیت کوین است. علاوه بر این برداشت‌های بین ۱ تا ۱۰ میلیون دلاری ۵۱ درصد از کل برداشت‌های اخیر کاربران را تشکیل می‌دهند. این امر نشان می‌دهد که برداشت‌های بزرگ روی حرکت کلی وجوه در صرافی تأثیرگذار بوده‌اند.

با وجود برداشت‌های اخیر صرافی بایننس مقدار بالایی بیت کوین را در آدرس‌های صرافی خود نگهداری می‌کند. با توجه به گزارش گلس‌نود موجودی فعلی صرافی ۶۴۹ هزار بیت کوین است که تنها ۱۰،۵۰۰ بیت کوین از بالاترین رقم تاریخ بایننس، ۷۰۴،۵۰۰ بیت کوین کم‌تر است.
افزایش فعالیت‌ها در بازار کریپتو در واکنش به اخبار شکایت‌های شکایت کمیسیون از یک گزارش دیگر نیز مشهود است. پیش‌تر نانسن (Nansen)، شرکت تجزیه‌ و تحلیل بلاکچین نیز خبر از خروجی عظیم ۷۸۰ میلیون دلاری در روز ۶ جون از این صرافی داده بود.

منابع:crypto