پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست‌های ثبت ETF اسپات بیت کوین را ناقص می‌داند
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست‌های ثبت ETF اسپات بیت کوین را ناقص می‌داند عکس

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست‌های ثبت ETF اسپات بیت کوین را ناقص می‌داند

July 2, 2023
26
0

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد که درخواست شرکت‌های بلک راک (BlackRock)، آرک اینوست (ARK Invest)، فیدلیتی (Fidelity) و سایر شرکت‌ها برای ثبت ETF اسپات بیت کوین ناقص بوده است و باید به این منظور تکمیل شوند.

روز جمعه با بازگشایی بازار آمریکا قیمت بیتکوین در عرض چند دقیقه از حدود ۳۱ هزار دلار به زیر ۳۰ هزار دلار رسید. به باور تحلیلگران سقوط قیمت بیت کوین در واکنش به رد شدن تمام درخواست‌های ثبت صندوق‌های ETF اسپات بیتکوین بوده است.

اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را در پارسیان کریپتو دنبال کنید:

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال با عبور قیمت بیت کوین از ۳۰ هزار دلار

آغاز مذاکرات برای راه‌اندازی مجدد و تغییرنام صرافی اف تی ایکس

نشریه وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه از موضوع عنوان کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست‌های ثبت ETF اسپات بیت کوین را «ناقص» می‌داند و می‌گوید که «واضح و جامع نیستند.»

در ادامه این گزارش آمده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تمام این پرونده‌ها را بازگردانده است. این نهاد مستقل دولتی انتظار داشت که در هرکدام از این درخواست‌ها از صرافی اسپات بیت کوین که با آن قرارداد نظارت اشتراکی داشته باشند نام برده شده باشد. با این حال این درخواست‌ها فاقد این عناوین بودند و اطلاعات کافی در مورد جزئیات قرارداد نظارتی نیز در آنها وجود نداشت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار در بیانیه خود اعلام کرد که شرکت‌های مدیریت دارایی می‌توانند با تکمیل درخواست‌ها ناقص خود دوباره پرونده تشکیل دهند.

هرچند برخی از رد درخواست‌های ثبت ETF اسپات بیت کوین ابراز یأس کرده بودند، اما مفسران دیگری نیز تحلیل خوش‌بینانه‌ای از واکنش اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار دارند. تدتالکس‌ماکرو، مفسر مالی در این خصوص گفت که این خبر می‌تواند تلویحا به بلک راک نشان دهد که می‌تواند با انجام یک سری کارها درخواستش مورد تأیید قرار بگیرد که نشانه‌ی مثبتی است.

منابع:cointelegraph