پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشکایت سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم مکس از فلوید می‌ودر و کیم کارداشیان دوباره به جریان افتاد
شکایت سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم مکس از فلوید می‌ودر و کیم کارداشیان دوباره به جریان افتاد عکس

شکایت سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم مکس از فلوید می‌ودر و کیم کارداشیان دوباره به جریان افتاد

June 8, 2023
13
0

پرونده شکایت جمعی از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم مکس (EthereumMax) از کیم کارداشیان و فلوید می‌‌ودر قبلا در سال ۲۰۲۲ از سوی دادگاه رد شده بود، اما حالا خبر می‌رسد که مایکل فیتزجرالد، قاضی دادگاه ناحیه مرکزی کالیفرنیا (لس‌آنجلس) این پرونده را به جریان انداخته است.

شاکیان پرونده به گفته قاضی فیتزجرالد فرصتی دوباره‌ای پیدا کرده‌اند تا با بازنگری در شکایت مطالبات خود را پیگیری کنند.
پرونده اصلی در ژانویه ۲۰۲۲ بر علیه این دو سلبریتی تنظیم شده بود. در این دادخواست کیم کارداشیان و فلوید می‌‌ودر به کلاهبرداری به شیوه پامپ و دامپ (Pump and Dump) در دسامبر ۲۰۲۲ متهم شده بودند. پامپ و دامپ از کلاهبرداری‌های رایج در دنیای کریپتو است که طی آن کلاهبرداران با تبلیغات اغراق‌آمیز قیمت یک توکن را به صورت مصنوعی افزایش می‌دهند تا بتوانند در حباب قیمتی ارزهای خود را بفروشند. پس از فروش ارزهای دیجیتال نیز قیمت آن افت شدیدی می‌کند و باعث ضرر و زیان افراد زیادی می‌شود.

تازه‌ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را در پارسیان کریپتو بخوانید:

هکرها با ربودن دیسکورد آربیتر فایننس، تبلیغ ایردراپ جعلی منتشر کردند

بن آرمسترانگ، یوتیوبری که صرافی اف تی ایکس را تبلیغ می‌کرد به دادگاه احضار شد

کیم کارداشیان در جون سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال اتریوم مکس را در صفحه اینستاگرام خود تبلیغ کرده بود. فلوید می‌‌ودر نیز در طول مسابقه بوکس خود هنگام مصاحبه با یوتیوبر لوگان پُل، لوگوی این توکن که روی پیراهنش چاپ کرده بود را نشان داد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اکتبر ۲۰۲۲ کیم کارداشیان را متهم به تبلیغ غیرقانونی کریپتو کرد.

در آن زمان کارداشیان موافقت کرد که برای رفع اتهام‌های خود جریمه‌ 1.26 میلیون دلاری را بپردازد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنین گفت که کارداشیان فاش نکرده بود که برای اینکه در مورد توکن‌های اتریوم مکس در اینستاگرام پست منتشر کند، ۲۵۰ هزار دلار پول گرفته است. کارداشیان بدون اعتراف یا رد اتهام‌ها با کمیسیون به توافق رسید. او همچنین موافقت کرد که به مدت ۳ سال از هرگونه‌ تبلیغی در مورد دارایی‌های دیجیتالی پرهیز کند.

در همین حال، فلوید می‌ودر ظاهرا توانست بهتر عمل کند. قاضی دادگاه متوجه شد که اظهارنظرهای این بوکسور در مورد رشد قیمت ارز دیجیتال اتریوم مکس عمدتا بی‌ضرر بوده‌اند. به هر حال، سرمایه‌گذارانی که ادعا می‌کنند به دلیل این تبلیغ اغراق‌آمیز دچار ضرر و زیان زیادی شده‌اند، فرصتی برای تجدیدنظر و بازنگری در ادعاهای خود در اختیار دارند.

مایکل فیتزجرالد در ماه نوامبر ۲۰۲۲ شکایت را به دلیل نقص‌های زیادی که در دادخواست وجود داشت رد کرد. اما او خاطر نشان کرد که وکلای سرمایه‌گذاران توانسته‌اند برخی از کاستی‌های نسخه‌ی قبلی شکایت را رفع کنند. قاضی فیتزجرالد با این حال هشدار داد که او فقط یک فرصت دیگر به شاکیان می‌دهد تا به برخی از کاستی‌های باقیمانده رسیدگی کنند، وگرنه شکایت را این‌بار بدون امکان به جریان افتادن دوباره، کاملا رد می‌کند.

سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اتریوم مکس علاوه بر شکایت از سلبریتی‌هایی که این رمزارز را تبلیغ کرده بودند، از چند نفر از بنیان‌گذاران و مشاوران شرکت ناشر اتریوم مکس نیز شکایت کرده‌اند. بنا به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، طبق قانون هر فردی که اوراق بهاداری مانند یک سهام یا حتی برخی از انواع ارزهای دیجیتال را تبلیغ می‌کند، ملزم است که نه تنها اعلام کند که برای انجام این کار پول دریافت کرده، بلکه باید مبلغ، منبع و ماهیت پرداخت‌ها را نیز فاش کند.