پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدولت آمریکا با وجود میلیاردها دلار بیت ‌کوین عجله‌ای برای نقد کردن ندارد
دولت آمریکا با وجود میلیاردها دلار بیت ‌کوین عجله‌ای برای نقد کردن ندارد عکس

دولت آمریکا با وجود میلیاردها دلار بیت ‌کوین عجله‌ای برای نقد کردن ندارد

October 16, 2023
56
0

دولت آمریکا حدود ۲۰۰ هزار بیت‌کوین در اختیار دارد، اما عجله‌ای برای نقد کردن این حجم از دارایی‌های دیجیتال ندارد. دولت فدرال این مقدار بیت کوین را طی چندین سال از مجرمان سایبری کشف و ضبط کرده است. به این ترتیب، دولت فدرال آمریکا هم‌اکنون یکی از بزرگ‌ترین مالکان بیت کوین در جهان است. این حجم از بیت‌کوین‌های دولت فدرال حدود ۵.۴ میلیارد دلار ارزش دارند.

همان‌طور که قبلا برخی از تحلیل‌گران ارز دیجیتال عنوان کرده بودند، نقد شدن این حجم بالا از بیت کوین می‌تواند بازار رمزارزها را به لرزه در آورد و فشار فروشِ مضاعفی بر بازار وارد کند.

نشریه وال استریت ژورنال دیروز در گزارشی به ذخایر بیت‌کوین دولت آمریکا پرداخت. در این گزارش عنوان شده بود که دولت فدرال در تبدیل این بیت‌کوین‌ها به دلار «به شدت کُند عمل کرده است.» علاوه بر این، به نظر نمی‌رسد که دست نگهداشتن دولت از فروش بیت‌کوین‌ها عمدی باشد تا از سود حاصل از افزایش قیمت استفاده کند. بلکه:

پروسه‌های طولانی قانونی و تشریفات اداری باعث این کُندی شده است.

بیت کوین‌های دولت در کیف پول‌های سخت‌افزاری که تحت‌ کنترل نهادهای قانونی مانند وزارت دادگستری و خدمات درآمدهای داخلی (IRS) است به صورت آفلاین‌ نگهداری می‌شوند. علاوه بر این، به علت تحقیقات طولانی‌مدت و مراحل قانونی ممکن است بین مصادره کردن تا نقد کردن اموال سال‌ها فاصله بیافتد. گاهی همین فاصله به دولت این امکان را می‌دهد تا از افزایش قیمت بیت کوین منفعت ببرد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

بیت‌کوین‌های بازار سیاه جاده ابریشم فروخته می‌شوند

اف بی آی هکرهای کره شمالی را عامل سرقت ۴۱ میلیون دلاری از پلت‌فرم استیک می‌داند

پس از اینکه پرونده‌ها مختومه اعلام شوند، سرویس مارشال‌های آمریکا، شاخه‌ای از قوه مجریه دولت فدرال بیت‌کوین‌ها را نقد می‌کند. عواید حاصل نیز بین مالباختگان توزیع شده یا اینکه صرف هزینه‌های‌ تحقیقات می‌شوند.

قبلا دولت ارزهای دیجیتال را با حراج کردن نقد می‌کرد، اما حالا از صرافی‌هایی مانند کوین بیس استفاده می‌کند. سرویس مارشال‌های آمریکا برای جلوگیری از تأثیر زیاد بر بازار، ارزهای دیجیتال را در بازار پخش می‌کند.
در فروش‌های اخیر، در یک مورد در اواخر مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) دولت آمریکا ۹۸۶۱ بیت‌کوین را از طریق صرافی کوین بیس فروخت. یک سخنگوی دولت آمریکا در همین خصوص گفته بود:

هدف ما این است که ارزهای دیجیتال را به موقع با قیمت منصفانه‌ای بفروشیم.

دولت آمریکا اوایل تیر نیز حجم زیادی بیت کوین فروخت. بنا به داده‌های پلت‌فرم دون آنالیتیکس (Dune Analytics)، دولت فدرال از سال ۲۰۲۰ دست‌کم ۲۱۵ هزار بیت کوین را ضبط کرده است. دون آنالیتیکس ۳ توقیف بزرگ دولت فدرال را از سال۲۰۲۰ تاکنون را ثبت کرده است.

در نوامبر ۲۰۲۰ حدود ۶۹ هزار بیت کوین از بازار سیاه جاده ابریشم توقیف شد. در ژانویه همان سال در پی هک بیت فینیکس (Bitfinex) بیش از ۹۴ هزار بیت کوین توقیف شد. در مارس ۲۰۲۲ نیز اموال جیمز ژونگ، هکر جاده ابریشم توقیف شد که شامل بیش از ۵۱ هزار بیت کوین می‌شد.

با این اوصاف، کل خزانه بیت‌کوین‌های دولت آمریکا بی‌شک بیش از ۱۹۴ هزار بیت کوین است. اما آنچه مسلم است اینکه بعید به نظر می‌رسد دولت فدرال بتواند تمام این بیت‌کوین‌ها را همزمان نقد کند. اتفاقی که به سقوط بازار ارزهای دیجیتال منتهی می‌شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Beincrypto