پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبا تغییر نکردن نرخ بهره آمریکا، قیمت بیت کوین برای اولین‌بار در سه‌ماهه‌‌ اخیر از محدوده ۲۵ هزار دلار پائین‌تر رفت
با تغییر نکردن نرخ بهره آمریکا، قیمت بیت کوین برای اولین‌بار در سه‌ماهه‌‌ اخیر از محدوده ۲۵ هزار دلار پائین‌تر رفت عکس

با تغییر نکردن نرخ بهره آمریکا، قیمت بیت کوین برای اولین‌بار در سه‌ماهه‌‌ اخیر از محدوده ۲۵ هزار دلار پائین‌تر رفت

June 15, 2023
31
0

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه خبر از تغییر نکردن نرخ بهره در این کشور داد. این تصمیم بانک مرکزی آمریکا در حالی گرفته شد که پس از افزایش نرخ بهره در ده دوره‌ی پیاپی، این‌بار نرخ بهره روی رقم ۵٫۲۵ درصد ماند. تأثیر این تصمیم بانک مرکزی آمریکا در ابتدا در بازارهای مالی و کریپتو تأثیر مثبت بود، اما دقایقی بعد جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در سخنرانی خود اعلام کرد، افزایش نرخ بهره همچنان ادامه دارد.

آقای پاول گفت که ممکن است تا ۲ سال کاهش بهره‌ای اتفاق نیفتد. پس از سخنرانی رئیس بانک مرکزی بود که قیمت بیت کوین افت شدیدی تجربه کرد. در واقع، برای اولین بار در سه ماهه‌ی اخیر قیمت بیت کوین از ۲۵ هزار دلار پائین‌تر رفت.

تازه‌ترین اخبار دنیای کریپتو را در پارسیان کریپتو بخوانید:

شرط‌‌بندی ۲ میلیون دلاری مدیر سابق صرافی کوین‌بیس روی قیمت بیت‌کوین

آیا رشد قیمت بیت‌کوین تله گاو نر است؟

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این خبر (۲۵ خرداد) 24٫839.30 دلار است. قیمت بیت کوین با یک افت ۳٫۵ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته حالا برای نخستین بار در سه ماهه‌ی اخیر محدود‌ه‌ی پائین‌تر از ۲۵ هزار دلار را تجربه می‌کند. قیمت بیت کوین در هفته گذشته در محدوده‌ی ۲۶ هزار دلاری به سر می‌برد. اما اقدامات قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بر علیه دو شرکت کریپتوی بزرگ دنیا بایننس و کوین بیس و سپس صحبت‌های مقام‌های بانک مرکزی آمریکا فشار فروش سرمایه‌گذاران را بالا برد.

جروم پاول در سخنرانی خود گفت که تصمیم اخیر ارتباطی به نرخ بهره در ماه‌های آینده سال ۲۰۲۳ ندارد و ممکن است نرخ بهره افزایش پیدا کند. پاول در بخشی از سخنرانی خود اشاره کرد که تمام اعضای بانک مرکزی آمریکا نسبت به افزایش بیش‌تر نرخ بهره اذعان دارند. او همچنین به خطرات تورم بالا اشاره کرد و گفت که بانک مرکزی آمریکا می‌خواهد این شاخص را به هدف خود یعنی نرخ بهره‌ی ۲ درصدی برساند.

نرخ تورم در ماه می (اردیبهشت/ خرداد) بهتر از انتظار تحلیل‌گران بوده، با این حال همچنان در محدوده‌ی ۴ درصدی باقی‌مانده است. به باور پاول ممکن است روند کاهش نرخ بهره در آمریکا تا سال‌ها ادامه داشته باشد. او همچنین خاطر نشان کرد که افزایش نرخ بهره تنها برای بررسی سیاست‌های پولی کنونی بدون تغییر باقی‌مانده است.

جروم پاول همچنین در بخشی از سخنرانی روز گذشته خود به بازارهای کریپتو اشاره کرد و گفت که بانک مرکزی آمریکا «به هیچ‌وجه به دنبال مبارزه با فناوری‌های مالی و ارزهای دیجیتال نیست». او تأکید داشت که مسئله‌ی این نهاد موارد مرتبط به صنعت کریپتو همچون پولشویی، سرقت و ناامنی نهادینه‌ در این بازارهای مالی است. آقای پاول در ادامه از لزوم تدوین قوانین و مقررات مناسبی برای حل این مشکلات صحبت کرد.

منابع:coingape