پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدرآمد بیش از ۱ میلیون دلاری صرافی یونی سواپ از کارمزدها در یک ماه
درآمد بیش از ۱ میلیون دلاری صرافی یونی سواپ از کارمزدها در یک ماه عکس

درآمد بیش از ۱ میلیون دلاری صرافی یونی سواپ از کارمزدها در یک ماه

November 13, 2023
747
0

صرافی یونی سواپ (Uniswap) که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز جهان محسوب می‌شود، بنا به گزارش‌ها درآمد بیش از ۱ میلیون دلاری از راه دریافت کارمزد تراکنش به دست آورده است. دِ بلاک (The Block)، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین اخیرا اعلام کرد که این صرافی طی ۲۵ روز گذشته، از زمان شروع به کار قابلیت دریافت کارمزد در مجموع ۱.۱ میلیون دلار درآمد به دست آورده است.

میانگین درآمد روزانه صرافی یونی سواپ از راه کارمزد حدود ۴۴ هزار دلار است. درآمد ماهانه این صرافی از کارمزدهایی که از تراکنش‌های مشتریانش دریافت می‌کند حدود ۱.۳ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. درآمد سالانه یونی‌سواپ نیز به بیش از ۱۶ میلیون دلار می‌رسد. طبق گزارش پلت‌فرم دان آنالیتیکس (Dune Analytics) در طی ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۱۶ درصد از کل معاملاتی که در یونی‌سواپ انجام گرفته‌اند، مشمول دریافت کارمزد بوده‌اند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

یونی سواپ چیست؟ آموزش کامل کار با صرافی Uniswap

خشم کاربران از اعمال کارمزد ۰.۱۵ درصدی صرافی یونی سواپ

یونی‌سواپ از اواخر مهر دریافت کارمزد ۰.۱۵ درصدی برای مبادله‌های سواپ (Swap) برخی از ارزهای دیجیتال را در برنامه تحت‌وب و کیف پول خود شروع کرد. به گفته مدیران این صرافی غیرمتمرکز، درآمدهایی که از این راه به دست می‌آید قرار است صرف توسعه محصولات و پروژه‌های جدید شوند. یونی‌سواپ در حال حاضر از مبادله ارزهای دیجیتال معدودی از جمله دای، تتر، اتریوم و یو اس دی کوین کارمزد دریافت می‌کند.

با این حال، بنا به گفته هایدن آدامز، بنیان‌گذار صرافی، به‌مرور توکن‌های بیش‌تری به فهرست رمزارزهای مشمول کارمزد اضافه می‌شوند.
اعلام دریافت کارمزد ۰.۱۵ درصدی که آدامز آن را از جمله «کم‌ترین هزینه‌های صنعت ارز دیجیتال» خواند، مشتریان یونی‌سواپ را به شدت خشمگین کرد. بسیاری از مشتریان یونی سواپ اعلام کردند که این صرافی دیگر برای مشتریان یا دارندگان رمزارز یونی سواپ (UNI) «هیچ ارزشی قائل نیست» و «تنها به فکر پر کردن جیب‌های خود است.»

در همین حال، پیش از این در ماه خرداد (جون)، ۴۵ درصد از اعضای انجمن یونی‌سواپ در یک رأی‌گیری مخالفت خود با دریافت کارمزد برای تراکنش‌ها را اعلام کرده بودند. علاوه بر این، کاربران افزونه‌های جدیدی در استخرهای نقدینگی یونی‌سواپ کشف کردند. معرفی این افزونه‌های جدید انتقادات زیادی را از سوی کاربران یونی‌سواپ و کل فعالان صنعت کریپتو در پی داشت.

افزونه‌های جدید که در نسخه چهارم یونی سواپ افزوده شده‌اند، باعث می‌شوند که تراکنش‌ها نیاز به تأیید احراز هؤیت مشتری (KYC) داشته باشند. با این حال، تمام تراکنش‌ها مشمول تأیید احراز هؤیت نمی‌شوند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News