پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالامارات بیت‌کوین را برای پرداخت خدمات در منطقه آزاد رأس ‌الخیمه پذیرفت
امارات بیت‌کوین را برای پرداخت خدمات در منطقه آزاد رأس ‌الخیمه پذیرفت عکس

امارات بیت‌کوین را برای پرداخت خدمات در منطقه آزاد رأس ‌الخیمه پذیرفت

March 6, 2023
25
0

یکی از وکلای حوزه ارز دیجیتال که در کشور امارات متحده عربی مشغول به کار است اخیرا در مصاحبه‌ای با روزنامه تلگراف اعلام کرد، منطقه آزاد رأس ‌الخیمه که اخیرا برای شرکت‌های ارز دیجیتال شروع به کار کرده، قرار است به‌زودی پرداخت‌های رمزارزی را بپذیرد. به این ترتیب، شرکت‌هایی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را در امارت راه‌اندازی کنند می‌توانند پرداخت‌های رمزارزی را به راحتی انجام دهند.

ایرینا هیور، وکیل حوزه ارزهای دیجیتال، در این خصوص اظهار داشت که زمانی که واحه دارایی‌های دیجیتال رأس‌الخیمه (RAK DAO) بتواند تشخیص دهد شرکای ارز دیجیتال مناسب هستند، پرداخت‌های ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین و باقی استیبل‌کوین‌ها را برای ثبت شرکت، اجاره ملک و دفتر و سایر خدمات خواهد پذیرفت. این وکیل مطلع گفت که شهرها و کانتون‌های (ایالت‌های فدرال) سوئیس مدت‌هاست که چنین رویه‌ای را دنبال می‌کنند.

هیور در بخش دیگری از اظهارت خود تأکید کرد که برای اینکه چنین اتفاقی رخ دهد باید فناوری و همین‌طور زیرساخت‌های نظارتی مناسبی به کار گرفته شود. این وکیل فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در اشاره کرد که چنین زمینه‌هایی قبلا فراهم شده‌اند. علاوه بر این، این وکیل گفت که واحه دارایی‌های دیجیتال رأس ‌الخیمه نودهای کامل بیت‌کوین و شبکه لایتنینگ را برای پشتیبانی از طرح پرداخت‌های ارز دیجیتال بررسی می‌کند. هیور گفت که اقدامات مورد نیاز در این خصوص همچنان ادامه دارد و از فعالان این حوزه که بخواهند به این طرح بپیوندند استقبال گرمی می‌شود.

واحه دارایی‌های دیجیتال رأس ‌الخیمه نخستین‌بار در رویداد بلاکچین لایف 2023 رونمایی شد. این واحه در واقع یک منطقه آزاد مخصوص ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال و مجازی فعال در متاورس، بلاکچین، توکن‌های کاربردی، کیف پول‌های دیجیتال، توکن‌های غیرقابل معاوضه، DAOها، dApps و بقیه‌ی کسب‌وکارهای مربوط به وب ۳ است.

به گفته کارشناسان، منطقه آزاد رأس الخیمه واقعا می‌تواند برای شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌های شرایط ایده‌آلی را فراهم کند

هیور همچنین گفت که هدف از راه‌اندازی منطقه آزاد رأس ‌الخیمه تقویت فعالیت‌های قانون‌گذاری شده و غیرقانون‌گذاری شده است. او اظهار داشت که واحه دارایی‌های دیجیتال رأس‌الخیمه همچنین می‌خواهد پوشش کاملا قانونی برای DAOها به‌وجود بیاورد.

ایرینا هیور در ادامه افزود که از خصوصیات بسیار مناسب منطقه آزاد رأس ‌الخیمه این است که به تمام کسب‌وکارهای فعال در این حوزه خدمات ارائه می‌دهد. این در حالی است که در سایر مناطق آزاد تنها بخشی از صنعت دارای خدمات فعال هستند. هیور گفت که به عنوان یک کسب‌وکار شما باید باید با چندین نهاد در حوزه‌های قضایی مختلف کنار بیایید که امری زمان‌بر و پرهزینه است و مشخصا برای کارآفرینان ضرر دارد. اما حالا با راه‌اندازی چنین منطقه‌ی آزادی فرصتی بی‌نظیر برای بنیان‌گذاران و کارآفرینان فراهم شده تا کسب‌وکار خود را به راحتی راه‌اندازی کنند.

کشور امارات متحده عربی بیش از 40 منطقه آزاد از جمله مرکز چند کالایی دبی (DMCC) و مرکز مالی بین‌المللی دبی (DIFC) دارد. با توجه به اینکه هزینه‌های زندگی و راه‌اندازی کسب‌وکار در منطقه آزاد رأس ‌الخیمه نسبت به دبی حدود 50 درصد کم‌تر است، ‌این منطقه آزاد واقعا می‌تواند برای شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌های شرایط ایده‌آلی را فراهم کند. این وکیل مطلع در حوزه ارزهای دیجیتال و کریپتو در پایان اشاره کرد که دولت امارات متحده عربی قرار است به زودی در مورد الزامات بانکی به ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی اطلاع‌رسانی کند.

منابع:cointelegraph