پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبعد از توییت ایلان ماسک، توییتر حساب کاربری مرتبط به میم‌ کوین باب (BOB) را به حالت تعلیق درآورد
بعد از توییت ایلان ماسک، توییتر حساب کاربری مرتبط به میم‌ کوین باب (BOB) را به حالت تعلیق درآورد عکس

بعد از توییت ایلان ماسک، توییتر حساب کاربری مرتبط به میم‌ کوین باب (BOB) را به حالت تعلیق درآورد

June 19, 2023
23
0

توییتر حساب کاربری Explain This Bob را به حالت تعلیق درآورد. این حساب کاربری یک ربات هوش مصنوعی با ۴۰۲ هزار دنبال‌کننده است، اما ظاهرا ایلان ماسک، مالک شرکت توییتر مشکوک به کلاهبرداری این پروژه و میم کوین مرتبط به آن میم‌ کوین باب (BOB) است. میم کوین باب یکی دیگر از میم‌کوین‌هایی است که از شخصیت قورباغه‌ی پپه الهام گرفته است.

حساب کاربری توییتر Explain This Bob را یک برنامه‌نویس هندی به نام پرابهو بیسوال ایجاد ساخته است. در ساخت این حساب کاربری از چت‌بات GPT-4 ساخت شرکت اوپن ای‌آی استفاده شده است. این حساب برای پاسخ به توییت‌هایی که آن را تگ کرده‌اند، از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. ایلان ماسک این ربات هوش مصنوعی را متهم کرد که کلاهبرداری کریپتو است. مدت کوتاهی بعد از این توییت ماسک حساب کاربری Explain This Bob به حالت تعلیق درآمد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هکرها با ربودن دیسکورد آربیتر فایننس، تبلیغ ایردراپ جعلی منتشر کردند

هکرهای کره‌ شمالی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از کاربران اتمیک ولت سرقت کرده‌اند

قبلا ایلان ماسک در ماه آوریل ۲۰۲۳ در مورد میم کوین باب توییت فرستاده گفته بود که «باب را دوست دارد» و همین باعث افزایش قیمت ۴۷۴۴ درصدی این توکن شده بود. اما با تعلیق حساب کاربری Explain This Bob حالا شاهد سقوط ۴۵ درصدی قیمت میم کوین باب بوده‌ایم. هم اکنون قیمت میم کوین Bob از ۰.۰۰۰۰۳۱ به ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار رسیده است. توکن باب فروردین ماه (آوریل) در بستر شبکه اتریوم و با استفاده از استاندارد ERC-20 کار خود را آغاز کرده بود.

ایلان ماسک دیروز یک توییت در مورد حساب کاربریExplain This Bob منتشر کرد

تعلیق این حساب کاربری واکنش‌های مختلفی را از سوی کاربران توییتر به دنبال داشته است. برخی عنوان کرده‌اند که این کار اشتباه بوده است. هرچند حساب کاربری Explain This Bob تعلیق شده، اما حساب کاربری BobEthToken همچنان فعالیت دارد. حساب کاربری میم کوین باب نیز در واکنش به اقدامات ایلان ماسک با انتشاری عکسی که قورباغه‌ی پپه را پشت میله‌های زندان و ایلان ماسک را همراه یک چماق (در نقش زندانبان) نشان می‌دهد اعتراض خود را به تعلیق حساب کاربری Explain This Bob اعلام کرد. سایر کاربران توییتر هم با هشتگ FREEBOB از توییتر خواسته‌اند که این حساب کاربری را آزاد کند.

هر چند همچنان گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد این حساب کاربری و میم کوین باب مطرح می‌شود، اما هکرها و افراد سودجو مرتب از محبوبیت توییتر برای کلاهبرداری‌ کریپتو استفاده می‌کنند و تا به حال موفق به سرقت میلیون‌ها دلار از قربانیان بی‌اطلاع شده‌اند. چند هفته قبل بود که حساب کاربری میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری اوپن ای‌آی هک شد و هکرها از آن برای انتشار اطلاعیه ایردراپ جعلی استفاده کردند.

منابع:cryptodecrypt