پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسرمایه‌گذاری دونالد ترامپ در ارزهای دیجیتال و NFT
سرمایه‌گذاری دونالد ترامپ در ارزهای دیجیتال و NFT عکس

سرمایه‌گذاری دونالد ترامپ در ارزهای دیجیتال و NFT

August 13, 2023
293
0

اسنادی که به تازگی فاش شدند نشان می‌دهند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از افزایش قیمت مجموعه NFTهای خود سود برده و احتمالا حدود ۵۰۰ هزار دلار اتریوم در میان دارایی‌های دیجیتال خود دارد. اطلاعات مالی که اخیرا فاش شده‌اند نشان می‌دهند که کیف پول اتریوم دونالد ترامپ دارای موجودی بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار است.

سرمایه‌گذاری ترامپ در حوزه NFTها و اتریوم بعد از پایان دوران ریاست جمهوری او در سال ۲۰۲۱ بوده است. سیاستمدار و بازرگان مشهور از مجموعه NFTهای ۹۹ دلاری‌ خود سود خوبی به دست آورد. این مجموعه NFT در دو نسخه به فروش رفتند که خود ترامپ را در موقعیت‌های مختلفی از لباس شکارچی‌ها تا ابرقهرمانان نشان داده بودند. هر دو نسخه NFTهای او به سرعت به فروش رفتند و سودی بیش از ۸.۹ میلیون دلار را نصیب او کردند؛ هرچند که استفاده از برخی تصاویر دارای حق ‌کپی‌رایت بعدا باعث شد انتقادهای زیادی روانه رئیس‌جمهور سابق آمریکا شود. بسیاری عقیده دارند که دونالد ترامپ اتریوم‌های خود را از فروش آثار همین مجموعه NFT به دست آورده است.

بنا به گزارش نشریه فوربس، دونالد ترامپ در حال حاضر ۲،۵ میلیارد دلار ثروت دارد. بنابراین، سرمایه‌گذاری‌های او در حوزه NFT و ارزهای دیجیتال رقم بسیار ناچیزی از ثروت بالای او را نشان می‌دهد. با این حال، ورود او به حوزه‌ای که همچنان بحث و جدل در مورد آن شدید است نشان از جسارت رئیس‌جمهور سابق آمریکا دارد.

در همین حال، دونالد ترامپ با نگهداری اتریوم هیچ قانونی در کشور آمریکا را زیرپا نگذاشته است. در واقع، اتریوم از نظر نهادهای مربوط در کشور آمریکا یک ارز دیجیتال معتبر محسوب می‌شود و هیچ‌کدام از مقررات جاری کشور را نقض نمی‌کند. نام ارز دیجیتال اتریوم در فهرست ارزهای موردبررسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز ذکر نشده است. بنابراین از شکایت اخیر SEC از دو صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، بایننس و کوین بیس نیز در امان مانده است.

علاقه‌مندی غیرمنتظره دونالد ترامپ به حوزه NFT و ارزهای دیجیتال ممکن است برخی از افراد را شگفت‌زده کرده باشد، اما ترامپ که به دلیل شمّ قوی تجاری خود شهرت دارد، معمولا هر از چندگاهی وارد یک حوزه تازه می‌شود تا شانس خود را انتخاب کند. ورود به این حوزه‌ها نیز با رویکرد اقتصادی او کاملا مطابقت دارد.

با این حال، همچنان نمی‌دانیم که ترامپ تا چه حدی در مورد دیدگاه‌های خود در خصوص ارزهای دیجیتال تجدیدنظر کرده است. او قبلا در جولای ۲۰۱۹ (تیر ۱۳۹۸) گفته بود که طرفدار بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیست. رئیس‌جمهور سابق نداشتن پشتوانه و نوسان‌های بالا را علت عدم علاقه‌اش به این حوزه اعلام کرده بود.

در همین حال، ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ نیز ماه قبل وارد بازار NFT شد و به مناسبت روز استقلال کشور امریکا یک مجموعه NFT عرضه کرد. مجموعه NFT بانوی اول سابق آمریکا دارای ۱۷۷۶ کارت با طرح‌هایی از بناها و جاذبه‌های طبیعی مهم کشور آمریکا بود و هرکدام ۵۰ دلار قیمت داشتند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News