پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدونالد ترامپ از زمان ترک کاخ سفید ثروتمندتر شده است
دونالد ترامپ از زمان ترک کاخ سفید ثروتمندتر شده است عکس

دونالد ترامپ از زمان ترک کاخ سفید ثروتمندتر شده است

November 8, 2023
3006
0

طبق جدیدترین گزارش خبرگزاری بلومبرگ، ثروت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور اسبق کشور آمریکا هم‌اکنون ۳.۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. به این ترتیب، ثروت او هم‌اکنون ۵۰۰ میلیون دلار بیش‌تر از زمان ترک کاخ سفید در سال ۲۰۲۱ است.

دونالد ترامپ همین چند روز قبل به دلیل کاهش ثروت خود از فهرست فوربز ۴۰۰، فهرست سالانه ۴۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد کشور آمریکا در سال ۲۰۲۳ کنار گذاشته شده بود. بر اساس برآوردهای نشریه فوربز، ثروت او حدود ۲.۶ میلیارد دلار است که نسبت به ۳.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲، به شدت کاهش یافته است.

سردرگمی در خصوص ثروت رئيس‌جمهور سابق آمریکا احتمالا از دادرسی مربوط به اتهام کلاهبرداری علیه او و خانواده‌اش در نیویورک نشأت می‌گیرد. ترامپ چند روز قبل در همین رابطه در دادگاه شهادت داده بود. یکی از وکلای سابق ترامپ در این خصوص گفته بود که غول املاک و مستغلات در این پرونده احتمالا بیش از ۶۰۰ میلیون دلار از ثروت خود را از دست خواهد داد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

سم بنکمن فرید می‌خواست ۵ میلیارد دلار به ترامپ بدهد تا رئیس‌جمهور نشود

افشای اسناد مالی جدید؛ دونالد ترامپ یک نهنگ اتریوم است

ایالت نیویورک اموال رئیس‌جمهور اسبق آمریکا را بر اساس اطلاعات مالی دادرسی اخیر و همین‌طور برخی از اطلاعات که ترامپ برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ارائه داده ارزیابی کرده است. بلومبرگ هم با استفاده از همین اطلاعات ثروت ترامپ را محاسبه کرد.

پیش از این در اواخر مرداد اعلام شد که ترامپ چندین میلیون دلار در قالب ارز دیجیتال از راه فروش مجموعه NFT خود به جیب زده است. گفته می‌شود، ترامپ در مجموع ۴ میلیون دلار از NFTهای پول به دست آورده است. بر اساس افشاگری‌های مالی، او احتمالا نزدیک به ۲.۸ میلیون دلار اتریوم در اختیار داشته باشد. تا پیش از آن، تصور می‌شد که دونالد ترامپ حداکثر حدود ۵۰۰ هزار دلار اتریوم در کیف پول خود داشته باشد.

اهمیت اطلاعات مالی جدید کم‌تر از یک سال پیش از دور جدید انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌تواند نشان دهد که ترامپ همچنان از شانس خوبی برای راه یافتن به کاخ سفید برخوردار است. ترامپ اخیرا توانسته حمایت‌های زیادی را از چندین ایالت مهم به دست بیاورد. در همین حال، نظرسنجی‌های اخیر شانس او برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را بیش از رقیب مستقیم او، جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا قلمداد کرده‌اند. به گفته یکی از مدیران سابق کاخ سفید، بالا رفتن حمایت‌ها از ترامپ تا حد زیادی ناشی از مشکلات حقوقی او بوده که توانسته چهره‌ یک قربانی را به او بدهد و به محبوبیت او کمک زیادی کند.

در همین حال، ترامپ برای اینکه دوباره به کاخ سفید راه پیدا کند، باید یک رقیب دیگر را نیز از پیش روی بردارد. رابرت اف کندی جونیور، کاندیدای حامی بیت کوین دیگر رقیب ترامپ است. رابرت اف کندی اخیرا از کارزار انتخاباتی حزب دموکرات کنار رفت،‌ اما اعلام کرد، همچنان به صورت مستقل در انتخابات شرکت خواهد کرد.

شصتمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ۱۴۰۳) برگزار می‌شود و برنده انتخابات نیز رسما از ژانویه ۲۰۲۵ (بهمن ۱۴۰۳) فعالیت خود در کاخ سفید را آغاز می‌کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Nasdaq