پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالباشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپر توکن هواداری عرضه کرد
باشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپر توکن هواداری عرضه کرد عکس

باشگاه فوتبال تاتنهام هاتسپر توکن هواداری عرضه کرد

October 1, 2023
94
0

باشگاه تاتنهام هاتسپر به هفتمین تیم فوتبال از کشور انگلستان تبدیل شد که توکن هواداری عرضه می‌کند. این باشگاه با همکاری دو شرکت معتبر این حوزه، چیلیز (Chiliz) و سوسیوس (Socios) توکن هواداری خود را راه‌اندازی کرده است.

توکن هواداری هاتسپر (SPURS Fan Token) به هواداران این تیم در سراسر جهان امکان دسترسی به امتیازات ویژه‌ای را می‌دهد. الکساندر دریفوس، مدیرعامل شرکت چیلیز در این رابطه عنوان کرد که با پیوستن به اکوسیستم ورزشی رو به رشد توکن‌های هواداری نشان داد که حتی در بازار نوسانی فعلی نیز به نوآوری و تداوم اهمیت می‌دهد. دو اکوسیستم چیلیز و سوسیوس از ابتدای فعالیت خود تا به حال با فراهم کردن بسترهای تعامل بیش‌تر با هواداران بیش از ۴۰۰ میلیون دلار درآمد به صنعت ورزش تزریق کرده‌اند.

رایان نوریس، مدیر ارشد مالی باشگاه تاتنهام هاتسپر در این رابطه در بیانیه‌ای گفت:

ما بسیار هیجان‌زده‌ایم که توانستیم مجموعه جدیدی از پاداش‌ها و تجارب باشگاه را برای هواداران خود در سراسر جهان عرضه کنیم. توکن هواداری ما باعث ارتقای بسیاری از امتیازات طرح هواداری فعلی ما می‌شود.

از روز چهارشنبه این هفته (۱۲ مهر) تمام افراد بالای ۱۸.۵ سالی که بلیط‌های فصل این باشگاه را خریداری کرده‌اند، می‌توانند توکن‌ هواداری تاتنهام هاتسپر را به‌صورت رایگان و غیرقابل‌انتقال دریافت کنند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

توکن هواداری چیست ؟ معرفی برترین فن توکن ها (Fan Token)

هواداران تاتنهام هاتسپر می‌توانند با داشتن توکن‌های هواداری از طریق وب‌سایت سوسیوس (Socios.com) به نظرسنجی‌های باشگاه، پیش‌بینی‌‌ها و رقابت‌ها و چالش‌های مختلف دسترسی داشته باشند. هواداران این باشگاه لیگ برتری می‌توانند با شرکت در هرکدام از این برنامه‌ها امتیاز و جوایزی را به دست بیاورند. سوسیوس با همکاری خود با باشگاه ضمن تأمین بودجه بنیاد خیریه باشگاه، ری‌اگنایت (Reignite)، فرصت‌های شغلی برای مردم محلی فراهم کرده و به ترویج سبک زندگی سالم نیز کمک می‌کند.

به جز باشگاه تاتنهام، شش باشگاه دیگر از لیگ برتر قبلا توکن هواداری عرضه کرده بودند. اولین تیم لیگ برتری منچسترسیتی بود که در سال ۲۰۲۱ با همکاری چیلیز و سوسیوس اقدام به راه‌اندازی توکن هواداری کرد. بعدا تیم‌های آرسنال، کریستال پالاس، اورتون و استون ویلا نیز به این اکوسیستم نوظهور پیوستند. دیگر باشگاه لیدزیونایتد بود که فصل قبل از لیگ برتر به دسته پایین‌تر، چمپیونشیپ انگلستان سقوط کرد.

به گفته دریفوس، شرکت چیلیز و سوسیوس انتظار دارد در آینده توکن‌های هواداری بیش‌تری وارد صنعت ورزش شوند. مدیرعامل شرکت چیلیز در این رابطه گفت:

ما هم‌اکنون در حال گفتگو با بیش از ۵۰ باشگاه در سراسر جهان هستیم. برخی از باشگاه‌ها آمادگی حضور در این اکوسیستم را دارند و برخی نیز همچنان مشغول بررسی [این پیشنهاد] هستند.

به جز باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس، تیم‌های دیگری از سایر لیگ‌های فوتبال از جمله یوونتوس، پاری سن ژرمن، آث میلان، سویا، اتلتیکومادرید، بارسلونا، گالاتاسرای و تیم‌های ملی فوتبال مانند آرژانتین و ایتالیا نیز قبلا توکن هواداری راه‌اندازی کرده‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoPotato