پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتون کوین با عبور از سولانا به قیمت ۳ دلار چشم دوخته است
تون کوین با عبور از سولانا به قیمت ۳ دلار چشم دوخته است عکس

تون کوین با عبور از سولانا به قیمت ۳ دلار چشم دوخته است

September 17, 2023
90
0

ارز دیجیتال تون‌ کوین (Toncoin) پس از صعود قیمت اخیر وارد منطقه اشباع خرید شده و ممکن است قبل از شروع روند صعودی بعدی، به یک آرامش نسبی نیز دست یابد.

تون کوین، ارز دیجیتال بومی شبکه بلاک‌چین تون پس از همکاری اخیر خود با پیام‌رسان محبوب تلگرام، رشد قیمت بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده است. قیمت تون کوین حتی برای دقایقی تا محدوده ۲.۵۰ دلاری نیز رشد کرد. به این ترتیب، تمام داده‌ها نشان می‌دهد که تون کوین حالا به قیمت ۳ دلاری چشم دوخته است.

هم‌اکنون قیمت ارز دیجیتال تون کوین با ۱۲.۲۱ درصد افزایش قیمت، با قیمت ۲.۳۸ دلار در بازار معامله می‌شود. ارزش بازار توکن‌کوین نیز هم‌اکنون برابر با ۸.۲ میلیارد دلار است. رمزارز تون کوین در روند صعودی اخیر خود توانست از ارزهای دیجیتالی از جمله سولانا (Solana) عبور کرده و به رتبه نهم برترین ارزهای دیجیتال‌ بازار دست یابد.

اگر افزایش قیمت رمزارز تون همین‌طور ادامه یابد تا نهایتا این ارز دیجیتال به نقطه‌ عطف ۳ دلاری برسد، می‌توان این‌طور تصور کرد که جای ارز دیجیتال کاردانو را نیز خواهد گرفت. کاردانو هم‌اکنون با قیمت ۰.۲۴۶ دلاری ارزش بازاری حدود ۸.۶ میلیارد دلار دارد. این ارز دیجیتال هم‌اکنون در رتبه هشتم برترین ارزهای دیجیتال بازار از لحاظ ارزش بازار قرار دارد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

تلگرام کیف پول ارز دیجیتال خود را برای ۸۰۰ میلیون کاربر فعال کرد؛ رشد ۱۵ درصدی قیمت تون‌کوین

قیمت تن کوین در طی هفته گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش پیدا کرد. در نمودار ماهانه نیز این ارز دیجیتال رشدی بیش از ۶۶ درصدی داشته است. در صورتی که گاوها (سرمایه‌گذاران طولانی مدت) بتوانند قیمت تون را به سلامت از محدوده‌ی ۲.۶۶ دلاری عبور دهند، به احتمال زیاد قیمت این رمزارز تا مرز ۳ دلاری نیز بالا می‌رود.

با این حال، اگر قیمت تون به زیر محدوده‌ی حمایت ۱.۹۵ دلاری برسد، امکان دارد که سطح حمایت بعدی آن در محدوده‌ی ۱.۶۳ دلاری محک بخورد. به هر حال، با وجود وضعیت بازار که به‌طور کل وضعیت نزولی داشته، قیمت تون کوین سرسختی چشمگیری از خود نشان داده و در روزها و هفته‌های اخیر یک حرکت صعودی بسیار قوی داشته است.

وضعیت بسیار خوب قیمت تون کوین و رشد قیمت اخیر آن تا حد زیادی به همکاری ناشر این ارز دیجیتال و پیام‌رسان تلگرام مرتبط بوده است. تلگرام هفته گذشته اعلام کرد که کیف پول غیرحضانتی تون اسپیس (Ton Space) با این پیام‌رسان ادغام می‌شود. به این ترتیب، کیف پول مبتنی بر شبکه تون می‌تواند اساسا برای حدود ۸۰۰ میلیون کاربر تلگرام قابل‌دسترسی باشد. انتشار این خبر هیجان‌ زیادی پیرامون اکوسیستم تون به وجود آورد.

تلگرام یک پایگاه هواداری بسیار قوی و گسترده در سراسر جهان دارد، همین موضوع نیز شور و شوق زیادی بین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار به وجود آورده است. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که رشد قیمت تون کوین تا کجا ادامه پیدا می‌کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape