پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ‌‌ بیت کوین با نزدیکی اصلاح قیمت دست به فروش گسترده زد
نهنگ‌‌ بیت کوین با نزدیکی اصلاح قیمت دست به فروش گسترده زد عکس

نهنگ‌‌ بیت کوین با نزدیکی اصلاح قیمت دست به فروش گسترده زد

November 15, 2023
810
0

یک نهنگ بیت کوین اخیرا دست به یک فروش گسترده زده است. این نهنگ با نمایان شدن اولین‌ نشانه‌ها از اصلاح قیمت، ۴۱۱ بیت‌کوین را با قیمتی حدود ۱۵.۲ میلیون دلار فروخت. داده‌های پلت‌فرم لوکانچین (Lookonchain) نشان می‌دهد که این نهنگ ابتدا بیت‌کوین‌های خود را به رپد بیت کوین (WBTC) تبدیل کرد و سپس با میانگین قیمت ۳۷،۰۲۳ دلار به فروش رساند. این نهنگ هنوز در کیف پول خود ۱۵۵ رپد بیت‌ کوین به ارزش ۵.۷۴ میلیون دلار دارد.

بیت کوین اخیرا وارد یک روند صعودی شد تا خوش‌بینی‌های زیادی در بین سرمایه‌گذاران و فعالان بازار به وجود بیاید. چنانچه پیش از این پارسیان کریپتو گزارش دادیم، گمانه‌زنی‌های فراوان پیرامون تأیید اولین درخواست‌های صندوق معامله بورسی (ETF) بیت‌کوین قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به بالای ۳۷ هزار دلار رساند. آنچه در بازار صعودی اخیر مشهود است اینکه آدرس‌های نهنگ بزرگ نسبت به سال‌های قبل میزان کم‌تری ارز دیجیتال را وارد صرافی‌ها کرده‌اند. نکته‌ای که از وجود احساسات تاب‌آوری قوی‌تر در میان سرمایه‌گذاران و مالکان بزرگ ارز دیجیتال برتر بازار خبر می‌دهد. در تحلیل‌ بازار، انتقال رمزارز به صرافی‌ها معمولا نشانه‌ای از فروش احتمالی قلمداد می‌شود.

به همین ترتیب، بر اساس گزارش اخیر لوکانچین، پلت‌فرم ردیاب فعالیت بلاک‌چین روز یک‌شنبه (۲۱ آبان) یک نهنگ دیگر ۷۱۶ بیت‌کوین به ارزش ۲۶.۵ میلیون دلار را از صرافی بایننس خارج کرد. این نهنگ ارز دیجیتال از تاریخ ۴ اکتبر (۱۲ مهر) تاکنون ۴،۲۳۲ بیت‌کوین معادل ۱۵۶.۵ میلیون دلار خریداری کرده است. نهنگ موردنظر برای خرید هر بیت ‌کوین به‌طور متوسط ۳۱،۴۵۲ هزار دلار هزینه کرده است. از این رو، این سرمایه‌گذار در این مدت حدود ۲۳ میلیون دلار سوده از خریدهای خود به دست آورده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

مایکل سیلور: تقاضا برای بیت کوین طی ۱۲ ماه آینده ۱۰ برابر می‌شود

تحلیلگر بازار رمزارز: رشد محدود قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین ادامه خواهد داشت

فعالیت اخیر نهنگ‌های ارز دیجیتال ارزش بازار بیت کوین را به بالای ۷۰۰ میلیارد دلار رساند. ارزش بازار طلای دیجیتال هم‌اکنون ۷۲۷.۱۲ میلیارد دلار است که احتمالا تا ابتدای هفته آینده از مرز ۷۳۰ میلیارد دلار عبور می‌کند. رقم فعلی ارزش بازار بیت‌کوین از آوریل ۲۰۲۲ تا به حال مشاهده نشده بود تا سلطه بیت‌کوین بر صنعت ارزهای دیجیتال بیش‌تر شود. به‌طوری که هم‌اکنون ۵۰.۶۹ درصد بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین قرار دارد.

بازار صعودی اخیر باعث شده تا نهنگ‌های ارز دیجیتال به شدت فعال کرده است. نهنگ‌ها در این مدت به انباشت ارزهای دیجیتال مختلفی روی آورده‌اند. گزار‌ش‌های اخیر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ بیش‌تر از از ارزهای دیجیتال برتر بازار همچون بیت‌کوین و ریپل ترجیح داده‌اند که سراغ آلت کوین‌های کم‌ارزش‌تر بروند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۳۵،۵۴۴ دلار است که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته رشد ۱۰.۹۲ درصدی را داشته است. بیت‌کوین در روزهای گذشته به بالاترین سطح قیمت خود در ۱۸ ماه گذشته رسیده بود. در نمودارهای ماهانه بیت کوین وضعیت سبزی دارد و در ۳ ماهه اخیر رشد قیمت چشم‌گیری داشته است. بسیاری از تحلیل‌گران بازار صعودی اخیر بیت کوین را به اخبار و حواشی پیرامون تأیید اولین درخواست‌های ETF بیت کوین نسبت داده‌اند.

اکثر فعالان بازار ارزهای دیجیتال تأیید ETF را قریب‌الوقوع دانسته‌اند. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) همچنان برای بررسی درخواست‌های ETF در حال خریدن وقت است. در چنین شرایطی تحلیل‌گران عقیده دارند که افزایش قیمت بیت کوین همچنان ادامه خواهد داشت. بنا به برخی تحلیل‌ها، افزایش قیمت بیت کوین احتمالا تا دسامبر ۲۰۲۳ یا سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ ادامه داشته باشد و به قیمت‌های بالاتر از ۴۰ هزار دلار و ۴۵ هزار دلاری برسد. پس از آن، سرانجام کمیسیون مُهر تأیید خود را بر روی درخواست‌های ETF بزند. در این صورت، ممکن است سرمایه‌ها به بازار آلت کوین‌ها نیز سرازیر شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto Potato