پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری شرکت تتر در استخراج بیت کوین
سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری شرکت تتر در استخراج بیت کوین عکس

سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری شرکت تتر در استخراج بیت کوین

November 17, 2023
665
0

شرکت تتر (Tether)، هولدینگی که استیبل‌کوین تتر (USDT) را عرضه می‌کند به دنبال سرمایه‌گذاری تازه‌ای در حوزه استخراج بیت کوین است. این شرکت می‌خواهد به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت استخراج رمزارز تبدیل شود.پائولو آردوینو، مدیرعامل جدید تتر اعلام کرد که این شرکت در نیم‌سال آینده حدود ۵۰۰ میلیون دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کند. تتر در این پروژه جاه‌طلبانه قصد ساخت تأسیسات تازه‌ای برای استخراج بیت کوین و همین‌طور خریداری سهام شرکت‌های مختلف را دارد.

شرکت تتر اخیرا وام حدود ۶۰۰ میلیون دلاری را در اختیار شرکت نورثرن دیتا ای جی (Northern Data AG) قرار داد. گفته می‌شود که تتر در ازای وام خود حدود ۲۰ درصد از سهام این شرکت آلمانی فعال در حوزه استخراج بیت کوین را در اختیار خواهد گرفت. این سرمایه‌گذاری استراتژیک بخشی از برنامه گسترده این شرکت برای متنوع ساخت درآمدهای خود فراتر از کسب‌وکار اصلی خود، مدیریت استیبل کوین تتر است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

وام ۵۷۵ میلیون یورویی تتر به یک شرکت استخراج بیتکوین در اروپا

تتر یکی از بزرگ‌ترین دارندگان اوراق خزانه ‌داری آمریکا است

تتر با سرمایه‌گذاری جدید خود مراکز استخراج تازه‌ای در اروگوئه، پاراگوئه و السالوادور، ۳ کشور واقع در آمریکای جنوبی و مرکزی می‌سازد. ظرفیت استخراج هرکدام از این مراکز نیز بین ۴۰ تا ۱۲۰ مگاوات خواهد بود. هر چند آردوینو در گفتگوی خود با خبرگزاری بلومبرگ از اعلام بازه‌زمانی سرمایه‌گذاری جدید تتر خودداری کرد، اما گفت که این شرکت اهداف جاه‌طلبانه‌ای دارد و می‌خواهد به ۱ درصد از کل قدرت محاسباتی شبکه بیت‌کوین دست یابد.

نقطه عطف ۱ درصدی شرکت تتر،‌ هدف بسیار بزرگی است؛ چرا که در مقایسه هولدینگ ماراتون دیجیتال (Marathon Digital) حدود ۴ درصد از قدرت محاسباتی شبکه بیت‌کوین را در اختیار خود گرفته است. ماراتون دیجیتال که یک شرکت سهامی عامل است، بزرگ‌ترین شرکت صنعت استخراج رمزارز در آمریکای شمالی به حساب‌ می‌آید. این شرکت حجم چشمگیری ارز دیجیتال به عنوان خزانه هم در اختیار دارد.

تتر می‌خواهد تا پایان سال ۲۰۲۳ میزان ظرفیت استخراج بیت کوین خود را به ۱۲۰ مگاوات برساند. این شرکت برنامه دارد که تا پایان سال ۲۰۲۵ این میزان را به ۴۵۰ مگاوات افزایش دهد. آردوینو همچنین به بلومبرگ گفت که این شرکت می‌خواهد حدود ۱۵۰ میلیون دلار در یک برنامه دیگر حوزه استخراج رمزارز سرمایه‌گذاری کند. تتر با سرمایه‌گذاری‌های اخیر نشان داده است که به دنبال تغییر چشمگیر استراتژی‌های خود است و می‌خواهد به جایگاه تازه‌ای در صنعت رمزارز دست یابد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

 

منابع:Crypto News