پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپاسخ شرکت تتر در مورد پشتوانه‌ مالی بانک‌های چینی از بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان
پاسخ شرکت تتر در مورد پشتوانه‌ مالی بانک‌های چینی از بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان عکس

پاسخ شرکت تتر در مورد پشتوانه‌ مالی بانک‌های چینی از بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان

June 17, 2023
8
0

شرکت تتر (Tether) ناشر استیبل کوین (USDT) امروز با انتشار یک بیانیه‌ی طولانی به اطلاعاتی که روز گذشته دادستان کل نیویورک در اختیار رسانه‌ها گذاشته بود پاسخ داد. بنا به اطلاعاتی که دادستان نیویورک در اختیار رسانه‌ها قرار داده، قبلا در سبد ذخایر تتر اوراق بهادار چینی نیز حضور داشتند. این امر باعث شده تا تردیدهایی در مورد ذخایر تتر و همین‌طور خاصیت نقدشوندگی پشتوانه‌ مالی این استیل کوین به وجود بیاید. پشتوانه یا سبد ذخایر تتر مجموعه‌ای از دارایی‌ها هستند ارزش این استیبل کوین را پشتیبانی می‌کنند تا ارزش آن همیشه با دلار آمریکا یک به یک باشد.

لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل نیویورک اسنادی را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است که نشان می‌دهند تتر در گذشته اوراق بهاداری که ناشران آنها شرکت‌های دولتی چین بوده‌اند را در میان سبد ذخایر خود نگهداری می‌کرده است. طبق آنچه خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده، سررسید تمام این اوراق بهادار مربوط به ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ هستند. با این حال ابهاماتی در مورد اینکه تتر برای چه مدتی این اوراق تجاری را نگه داشته وجود دارد.

در همین رابطه بخوانید:

السالوادور و تتر یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج بیت‌کوین در جهان را می‌سازند

ارز دیجیتال تتر متهم به استفاده از اسناد جعلی و شرکت‌های کاغذی برای دسترسی بانکی شد

شرکت تتر پس از درز اخبار تأمین مالی شرکت‌های چینی در رسانه‌ها یک بیانیه‌ی رسمی منتشر کرد. در این بیانیه آمده است که بلومبرگ، کوین‌دسک یا سایر رسانه‌ها «اطلاعات مذکور را شتاب‌زده و بدون توجه به وقایع و واقعیت‌های کنونی در اختیار خوانندگان خود قرار داده‌‌اند. در ادامه بیانیه نیز آمده است که تتر اصلا «این رفتار را نمی‌پذیرد.»

شرکت تتر همواره اصرار داشته که تمام سرمایه‌گذاری‌هایش در اوراق بهادار چینی در بخش بانکی بوده و تمام این اوراق تجاری ناشرانی از شرکت‌های معتبر بین‌المللی و کاملا نقدشونده داشته‌اند. علاوه بر این شرکت تتر تأکید دارد که تمام ناشران اوراق تجاری‌اش دارای وضعیت تجاری پایداری بودند و از بین برترین اوراق چینی انتخاب شدند. شرکت تتر در بخش دیگری از بیانیه‌ی طولانی خود عنوان کرد: «اوراق بهادار چینی دارای رتبه‌ اعتباری A1 یا بهتر بودند.» تتر در بخشی دیگر نیز اعلام کرد که اوراق بهادار چینی را سال گذشته بدون هیچ ضرر و زیانی فروخته است.

پشتوانه‌ استیل کوین تتر برای مدت‌ طولانی است که به شایعات زیادی دامن می‌زند. شرکت تتر حدود یک سال قبل نیز پاسخ مشابهی را به یک گزارش دیگر رسانه‌ها داده بود. شرکت تتر در آن زمان اعلام کرده بود: «شایعاتی که عنوان کرده‌اند ۸۵ درصد از پشتوانه‌ی اوراق بهادار تتر را اوراق بهادار چینی یا آسیایی تأمین می‌کنند و با ۳۰ درصد کاهش ارزش معامله شدند، اصلا حقیقت ندارند. این اخبار احتمالا برای وحشت‌آفرینی بیش‌تر در بازاری که همین حالا هم تحت‌فشار است درز پیدا کردند.»