پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالالسالوادور و تتر یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج بیت‌کوین در جهان را می‌سازند
السالوادور و تتر یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج بیت‌کوین در جهان را می‌سازند عکس

السالوادور و تتر یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج بیت‌کوین در جهان را می‌سازند

June 6, 2023
32
0

السالوادور از منابع طبیعی فراوانی برخوردار است. از جمله این منابع می‌توان به ۲۰ آتشفشان فعال در این کشور کوچک در آمریکای جنوبی اشاره کرد. دولت این کشور مدت‌ها است که به فکر راه‌اندازی یک پروژه انقلابی برای به کارگیری انرژی آتشفشانی (Volcano Energy) در استخراج بیت‌کوین افتاده است. حال مقام‌های السالوادور در بیانه‌ای رسمی اعلام کردند که می‌خواهند السالوادور را به بازیگر بزرگی در سطح جهانی در زمینه استخراج بیت‌کوین تبدیل کنند.

دولت السالوادور که رویکرد بدون بدهی خارجی را پیش گرفته قصد دارد که پارک تولید برق به کمک انرژی‌های تجدپذیر (سبز) با ظرفیت ۲۴۱ مگاواتی در منطقه متاپان بسازد. در این پروژه قرار است در کنار انرژی آتشفشانی از نیروهای خورشیدی و بادی نیز استفاده شود. محل احداث این پارک دهکده ال‌شیست، متاپان است که دارای بازدهی بالای انرژی خورشیدی و بادی است و به همین دلیل مکان ایده‌آلی برای پروژه خواهد بود. طبق برآوردهای کارشناسان، این پارک دارای ظرفیت ۱۶۹ مگاوات انرژی خورشیدی و ۷۲ مگاوات انرژی بادی خواهد بود.

اخبار دنیای ارزهای دیجیتال و کریپتو را در پارسیان کریپتو دنبال کنید:

استخراج ارز دیجیتال در خانه؛ آموزش ماینینگ رمزارز خانگی+ مجوز

بررسی قوانین ارزهای دیجیتال در ایران

انتظار می‌رود این پروژه بتواند به توان محاسباتی اولیه‌ی بیش از۱٫۳ اگزاهش در ثانیه دست یابد که می‌تواند یک نقطه‌ عطف برای کشور السالوادور و صنعت بیت‌کوین باشد. کل هزینه‌ی پروژه‌ انرژی آتشفشانی بالغ بر ۱ میلیارد دلار هزینه با سرمایه‌گذاری اولیه ۲۵۰ میلیون دلار خواهد بود. رهبران و مدیران صنعت وب۳ به همراه توسعه‌دهندگان و سازندگان برتر صنعت انرژی‌های تجدپذیر نیز در این پروژه مشارکت خواهد داشت.

دولت السالوادور به رهبری رئیس‌جمهور نایب بوکله، توجه ویژه‌ای به ارزهای دیجیتال دارد. این کشور از مدت‌ها قبل بیت‌کوین را در کنار دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی خود پذیرفته است. رابرت وارن، کارشناس صنعت استخراج ارز دیجیتال در توئیتر در مورد تصمیم مشارکت‌کنندگان پروژه برای استفاده از منابع انرژی بادی و خورشیدی توضیح داد و عنوان کرد که این تصمیم احتمالا برای کسب درآمد سریع‌تر گرفته شده است.

در همین راستا، شرکت تتر که استیبل‌کوین تتر (USDT) را صادر می‌کند، مشارکت خود به عنوان سرمایه‌گذار و مشاور سهام در پروژه‌ی انرژی آتشفشانی را اعلام کرد. شرکت ناشر تتر علاوه بر سرمایه‌گذاری تخصص خود در زمینه انرژی، سخت‌افزار و ارتباطات را نیز در این پروژه به کار می‌گیرد. تتر می‌خواهد با تلفیق انرژی خورشیدی و بادی در منطقه آتشفشانی السالوادور به ساخت یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج بیت‌کوین در جهان کمک کند. شرکت تتر مدتی پیش از همکاری خود در تأسیس یک مزرعه‌‌ استخراج بیت‌کوین به کمک انرژی‌های تجدیدپذیر در یکی دیگر از کشورهای آمریکای جنوبی، اروگوئه خبر داده بود.

منابع:crypto