پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتتر یکی از بزرگ‌ترین دارندگان اوراق خزانه ‌داری آمریکا است
تتر یکی از بزرگ‌ترین دارندگان اوراق خزانه ‌داری آمریکا است عکس

تتر یکی از بزرگ‌ترین دارندگان اوراق خزانه ‌داری آمریکا است

September 6, 2023
36
0

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری شرکت تتر (Tether)، ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان اعلام کرد که این شرکت بیش دولت‌های امارات متحده عربی، استرالیا، ژاپن و مکزیک اوراق خزانه‌ داری آمریکا را خریداری کرده است. آردوینو در پستی که در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر کرده بود، اعلام کرد که تتر هم‌اکنون دارای ۷۲.۵ میلیارد دلار اوراق خزانه داری آمریکا است.

با این رقم تتر یکی از ۲۲ خریدار بزرگ اوراق خزانه داری در جهان به حساب می‌آید. میزان اوراقی که شرکت ناشر استیبل کوین برتر بازار خریداری کرده بیش از بسیاری از کشورهای جهان از جمله مکزیک، امارات متحده عربی و اسپانیا است. مدیر ارشد فناوری شرکت تتر در پست خود در پلت‌فرم ایکس بر ارتباط قوی ناشر استیبل کوین برتر بازار با بازارهای نوظهور تأکید کرد.

پائولو آردوینو در ادامه افزود:

استیبل کوین می‌تواند روشی برای نجات مردم کشورهای مختلف باشد تا از خودشان در مقابل تورم مهارنشدنی ارزهای ملی محافظت کنند.

استیبل کوین‌ها بخش چشمگیری از بازار را تشکیل می‌دهند. از اوایل ماه سپتامبر ۱۲۵ میلیارد دلار استیبل کوین در گردش بوده‌اند و غول‌های مالی مانند پی پل نیز به فکر عرضه استیبل کوین‌ خود افتاده‌اند. از این رو، پائولو آردوینو با پست خود در خصوص نگهداری اوراق خزانه داری باعث اطمینان بیش‌تر مردم شد؛‌ چرا که این‌ها اوراق بدهی کوتاه‌مدتی هستند که خزانه‌داری آمریکا از آنها حمایت می‌کند و معادل استیبل کوین‌های عرضه‌شده از سوی شرکت تتر نیز هستند.

داده‌های پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد، هم‌اکنون تتر (USDT)، جایگاه برترین استیبل کوین بازار از لحاظ ارزش بازار را در اختیار دارد. با وجودی که همچنان ابهامات نظارتی و قانونی زیادی پیرامون بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما تتر پرکاربردترین استیبل کوین جهان است و همچنان به گسترش بازار خود ادامه می‌دهد.

با وجود نوسان‌های قیمت در بازار ارز دیجیتال و افت قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال در دو ماه اخیر، تتر هنوز جایگاه خود به عنوان بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار را حفظ کرده است. تتر هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد از کل بازار استیبل کوین را در اختیار دارد. در ۲۴ ساعت گذشته حجم مبادلات تتر از مرز ۵۰ میلیارد دلار عبور کرده است. این میزان در واقع ۶ برابر حجم معاملات رقیب تتر، یو اس دی کوین (USDC) است. شرکت تتر هفته گذشته برای تسهیل انتقالات دلاری خود با بانک بریتانیا، بانک خصوصی در باهاما قرارداد همکاری تجاری منعقد کرد تا بازار خود را هرچه بیش‌تر گسترش دهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News