پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالگروه ۶ سامورایی به دنبال احیای اکوسیستم ترا کلاسیک است
گروه ۶ سامورایی به دنبال احیای اکوسیستم ترا کلاسیک است عکس

گروه ۶ سامورایی به دنبال احیای اکوسیستم ترا کلاسیک است

June 26, 2023
15
0

اخیرا یک طرح جدیدی برای لیکوئید استیکینگ در شبکه ترا کلاسیک (Terra Classic) پیشنهاد شده است. طرح جدید را یک تیم متشکل از ۶ مهندس باتجربه و ماهر به نام ترا الایز (Terra Allies) که به ۶ سامورایی (Six Samurai) نیز شهرت دارند مطرح کرده‌اند. گروه ۶ سامورایی می‌خواهد با طرح جدید خود آغازگر دوران تازه‌ای از رشد و احیای شبکه ترا کلاسیک باشد.

این تیم مهندسی پیشنهاد کرده‌اند که می‌توانند با طرح جدید خود اکوسیستم و شبکه ترا کلاسیک را کاملا احیا کنند. ترا کلاسیک قبلا یک اکوسیستم کاملا بزرگ و پرتحرک بود، اما در ماه می ۲۰۲۲ وارد بحران شد. در آن زمان لونا، استیبل کوین و توکن بومی شبکه با بحران جدی دست‌وپنجه نرم می‌کرد و مدتی بعد سقوط این اکوسیستم شدت گرفت.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

ارز دیجیتال لونا چیست؟ بررسی رمزارزLuna + آینده ترا لونا

در پی سقوط اکوسیستم ترا کلاسیک، تغییر و تحولات زیادی در این شبکه به وجود آمد. ابتدا شبکه ترا به ترا ۲.۰ تغییر پیدا کرد و بلاک اولیه‌ی زنجیره‌ جدید راه‌اندازی شد تا تراکنش‌های جدید در آن انجام شود. در همین حال، نام شبکه اصلی ترا کلاسیک و توکن آن نیز به لونا کلاسیک تغییر پیدا کرد.

هم‌اکنون تیم ۶ سامورایی طرح خود را برای سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۳ پیشنهاد داده‌اند. در این طرح بودجه ۱۱۶ هزار دلاری برای احیای ترا کلاسیک پیشنهاد داده شده است. در نقشه‌ راه مهندسان گروه شش سامورایی به مهاجرت شبکه از کلمبوس ۵ به کلمبوس ۶ و همین‌طور ارتقاء به آخرین نسخه‌ی کیت توسعه نرم‌افزارِ شبکه کازماس پیشنهاد شده است.

در همین حال مهندسان گروه Six Samurai پیشنهاد کرده‌اند که ترا کلاسیک روی بستر وب‌سایت کپلر و مینت اسکن فهرست شود. کپلر یک ابزار وب برای تحلیل تجسمی و مینت اسکن نیز یک کاوشگر بلاک در شبکه‌ کازماس است که صرافی‌ها و مشتریانشان از آن بهره می‌برند. در نهایت گروه ۶ سامورایی اشاره ‌کرده‌ است که حاضرند برای احیای ترا کلاسیک تمام تلاش خود را بکنند. اعضای مهندسان این گروه همچنین از همکاری با تیم‌های دیگر برای توسعه‌ لونا کلاسیک استقبال کرده‌اند. اعضای جامعه‌ ترا به اتفاقات اخیر واکنش بسیاری خوبی نشان داده است.

طی ۲۴ ساعت اخیر ارز دیجیتال ترا کلاسیک (LUNC) شاهد افت ۱٫۶۵ درصدی قیمت بوده است. بالاترین قیمت ترا کلاسیک ماه آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) بود که به ۱۱۹٫۱۸ دلار رسید. قیمت ترا کلاسیک هم‌اکنون 0.012369 دلار است. ترا کلاسیک هم‌اکنون در رتبه‌ ۷۵‌ام بازار را در اختیار دارد. در زمان نگارش این خبر ارزش بازار این توکن برابر با ۵۳۷٫۵ میلیون دلار است. حداکثر عرضه این توکن مشخص نیست، اما در مجموع تا به حال ۵٫۸ تریلیون ترا کلاسیک در گردش وجود دارد.

منابع:bitcoinist