پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالربات تلگرام مایسترو پس از حمله هکری، ۶۱۰ اتریوم را به کاربران آسیب‌دیده بازگرداند
ربات تلگرام مایسترو پس از حمله هکری، ۶۱۰ اتریوم را به کاربران آسیب‌دیده بازگرداند عکس

ربات تلگرام مایسترو پس از حمله هکری، ۶۱۰ اتریوم را به کاربران آسیب‌دیده بازگرداند

October 25, 2023
37
0

مایسترو (Maestro)، بزرگترین ربات معاملاتی تلگرام امروز هک شد. در طی این حمله هکری، مهاجمان در مجموع ۲۸۰ اتریوم را به سرقت بردند. حال، تیم ربات اعلام کردند که به تمام کاربران آسیب‌دیده غرامت پرداخت کرده‌اند، مبلغی که حتی از دارایی اصلی کاربران بیش‌تر نیز بود. غرامت تلگرام در مجموع به ۶۱۰ اتریوم معادل ۱.۰۹ میلیون دلار رسید.

در هک روز چهارشنبه در مجموع ۲۸۰ اتریوم به ارزش ۵۰۰ هزار دلار به سرقت رفت. در حمله هکری اخیر قرارداد روتر ۲ ربات معاملاتی مایسترو در شبکه اصلی اتریوم هک شده بود و در نتیجه توکن‌های بی‌شماری به سرقت رفتند. تیم ربات نیز در این خصوص اعلام کرد که تنها پس از ۳۰ دقیقه عامل حمله را شناسایی کرده و جلوی پیش‌روی بیش‌تر را گرفته است.

در همین حال، به کاربران اطمینان داده شد که خطر رفع شده و هم‌اکنون قرارداد روتر ربات مایسترو کاملا امن است، و نیاز به لغو تأییدیه‌ها یا متوقف کردن فعالیت‌های خود در قرارداد روتر نیست. در همین حال، توسعه‌دهندگان ربات اعلام کردند که اعتبار درون کیف پول‌های کاربران نیز کاملا ایمن است و در دیگر خطر نیست.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هکرها ارزهای دیجیتال‌ سرقتی کوینکس و استیک را در تلگرام می‌فروشند

هشدار محققان سایبری: بدافزار اینفمیس چیزل کیف‌پول‌های ارز دیجیتال را هدف قرار داده است

هکر در حمله اخیر توانسته بود ۲۸۰ اتریوم را از طریق استخر نقدی به سرقت ببرد. ربات معاملاتی مایسترو پس از حمله هکری شروع به بازپرداخت وجوه کاربران مال‌باخته کرد. تمام کاربرانی که در حمله هکری آسیب‌دیده بودند، غرامت دریافت کردند. برخی از کاربران حتی بیش‌تر از مبلغ اولیه خود غرامت گرفتند.

تیم ربات معاملاتی مایسترو مقدار توکن‌های سرقتی را به کاربران بازپرداخت کرد. با این حال، در مواردی دو توکن فاقد نقدینگی کافی بودند که معادل اتریوم در اختیار آنها قرار گرفت. تمام روند بازپرداخت اموال مالباختگان حدود ۱۰ ساعت پس از حمله هکری تکمیل شد.

تیم ربات ضمن عذرخواهی از اتفاقات اخیر اعلام کرد که نسبت به ایمنی و رضایت کاربران متعهد است. این تیم همچنین تأیید کرد که هم‌اکنون معاملات می‌تواند بدون هیچ‌گونه اختلالی از سر گرفته شود. با این وجود، توکن‌های مرتبط با سوشی سواپ، شیبا سواپ و اتریوم پنکیک سواپ همچنان برای مدتی از روی احتیاط در دسترس قرار نگرفتند.

حمله هکری اخیر به ربات معاملاتی مایسترو نمونه دیگری از حملات اخیر پرشماری است که در سال ۲۰۲۳ صنعت را به شدت تحت‌‌فشار قرار داده‌اند. بنا به آمارهای مختلف‌، از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون کسب‌وکارهای صنعت ارز دیجیتال به دلیل حملات هکری نزدیک به ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال متضرر شده‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News