پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالاستفن کری برای تبلیغ صرافی اف ‌تی ‌ایکس ۳۵ میلیون دلار گرفته است
استفن کری برای تبلیغ صرافی اف ‌تی ‌ایکس ۳۵ میلیون دلار گرفته است عکس

استفن کری برای تبلیغ صرافی اف ‌تی ‌ایکس ۳۵ میلیون دلار گرفته است

October 8, 2023
4
0

مایکل لوئیس، نویسنده زندگینامه سم بنکمن فرید در تازه‌ترین مصاحبه‌اش اعلام کرد که بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی اف تی ایکس (FTX) برای ۶۰ ساعت تبلیغ به استفن کری، ۳۵ میلیون دلار پرداخت کرده است.

لوئیس در طی مصاحبه‌ای که اخیرا با برنامه60 Minutes شبکه تلویزیونی CBS انجام داد این ادعا را مطرح کرد. مایکل لوئیس برای معرفی کتاب زندگینامه سم بنکمن فرید با عنوان کامل: «سفر به بی‌انتها: ظهور و سقوط غول سرمایه‌داری جدید (Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon)» در این برنامه حاضر شده بود.

لوئیس گفت که برای نوشتن این کتاب بیش از ۱۰۰ بار با بنکمن فرید دیدار کرده و بسیاری از اسناد شرکت اف‌تی‌ایکس را نیز بررسی کرده است. نویسنده زندگینامه سم بنکمن فرید گفت که در همین اسناد به نام افراد مشهور زیادی برخورده که با شرکت همکاری داشته‌اند.

نویسنده زندگینامه سم بنکمن فرید در این رابطه گفت:

او به تام بِرِیدی (اسطوره فوتبال آمریکایی) ۵۵ میلیون دلار پرداخت بود که سالانه ۲۰ ساعت تبلیغ برای ۳ سال انجام دهد. او به استفن کری هم ۳۵ میلیون دلار برای همین مقدار تبلیغ به مدت ۳ سال پرداخت کرده بود.

آگهی که صرافی ورشکسته اف تی ایکس با حضور استفن کری ساخته بود، هم‌اکنون تنها در یوتیوب در دسترس است. در این آگهی تبلیغاتی استفن کری به مخاطبان گوشزد می‌کند که می‌توانند بدون هیچ دانش یا مهارت تخصصی در دنیای ارزهای دیجیتال موفق باشند، چرا که اف‌تی‌ایکس همه‌چیز را برای آنها بسیار آسان کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

۱۱۰ سال زندان در انتظار سم بنکمن فرید؛ بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس می‌خواست ۵ میلیارد دلار به ترامپ بدهد

۱.۵ میلیارد دلار از اموال رایان سلامه، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس مصادره شد

سم بنکمن فرید به ۷ فقره جرم از جمله کلاهبرداری سیمی (از طریق تلفن و اینترنت)، برداشت غیرقانونی سپرده‌ و پولشویی متهم شده است. محاکمه بنکمن فرید سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شد. محاکمه پادشاه ارزهای دیجیتال احتمالا حداقل ۲۱ روز (تا تاریخ ۹ نوامبر) به طول می‌انجامد. کتاب مایکل لوئیس نیز در همین روز وارد بازار کتاب شد.

پیش از این طلبکاران صرافی اف تی ایکس در شکایت دسته‌جمعی خود از استفن کری نام برده بودند. استفن کری در سال ۲۰۲۱ به عنوان سفیر جهانی و سهام‌دار اف‌تی‌ایکس برگزیده شد. در آن زمان، صرافی ورشکسته استقبال بسیار گرمی از فوق‌ستاره باشگاه گلدن استیت واریور به عمل آورد.

در توییت خوشامدگویی صرافی که هم‌اکنون حذف شده، آمده بود:

استفن کری، فوق ستارهNBA به تیم اف‌تی‌ایکس خوش آمدی! ما هیجان ‌زده‌ایم که اعلام ‌کنیم او سفیر جهانی و سهام‌دار اف‌تی‌ایکس شده است.

با این حال، صرافی اف ‌تی ‌ایکس یک سال بعد در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) ورشکسته اعلام شد. شکیل اونیل، اسطوره NBA و نائومی اوساکا، تنیسور از دیگر ورزشکاران مشهوری هستند که در پرونده دسته‌جمعی طلبکاران اف‌تی‌ایکس از آنها به دلیل حمایت از این صرافی شکایت شده است. جالب اینکه احضاریه دادگاه اونیل به او در حین بازی پلی‌آف بین تیم‌های بوستون سلتیکس و میامی هیت ابلاغ شد.

گفته می‌شود که اوساکا از راه تبلیغ صرافی ورشکسته بیش از۳۰۰ هزار دلار به جیب زده است. دستمزد شکیل اونیل نیز نزدیک به ۷۵۰ هزار دلار عنوان شده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Black Enterprise