پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتغییر شرایط دریافت ایردراپ ۹۰ درصد کاربران استارک نت را فراری داد
تغییر شرایط دریافت ایردراپ ۹۰ درصد کاربران استارک نت را فراری داد عکس

تغییر شرایط دریافت ایردراپ ۹۰ درصد کاربران استارک نت را فراری داد

February 20, 2024
0
0

ایرداپ جدید شبکه استارک نت (Starknet) امروز آغاز می‌شود، اما ظاهرا بسیاری از کاربران سرخورده از تغییر ناگهانی شرایط دریافت ایردراپ، تصمیم به ترک این شبکه گرفته‌اند. داده‌های وب‌سایت استارک ‌اسکن نشان می‌دهد که تعداد کاربران این شبکه در طی یک هفته از حدود ۲۲۶ هزار به تنها ۲۵ هزار نفر رسیده است.

ظاهرا دلیل اصلی دلخوری کاربران، تغییر شرایط دریافت ایردراپ است. موضوعی که باعث شد تا بسیاری از کاربران به سمت درهای خروج بروند. قرار بود در ایردراپ امروز ۱۰ درصد از کل عرضه شبکه بین کاربران توزیع شود.

استارک نت، یک پلت‌فرم لایه ۲ شبکه اتریوم است. اما این پلت‌فرم حالا پیش از ایردراپ بزرگ امروز شاهد کاهش تعداد کاربران فعال به پایین‌ترین حد در ماه‌های اخیر است. در این ایردراپ قرار بود بیش از ۷۰۰ میلیون توکن استارک نت (STRK) بین کاربران توزیع شود. اما تغییر معیارهای واجد شرایط ایردراپ باعث شد تا برخی از کاربران از دریافت توکن‌ منع شوند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

کوین‌گکو بزرگ‌ترین ایردراپ‌های تاریخ کریپتو را معرفی کرد

این ایردراپ پس از تغییرات شامل بیش از ۹۰۰ ولیدیتور یا اعتبارسنج‌ شبکه و همین‌طور توزیع بیش از ۶.۹ میلیون توکن بیش بیش از ۱۰۰۰ استیکر (سهام‌گذار) شد که قبلا جامانده بودند.

<< قیمت الگوراند را در اینجا مشاهده کنید >>

اما این تغییرات ناگهانی چندان به مذاق کاربران دنیای کریپتو خوش نیامد. بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان ارزهای دیجیتال از تغییرات اخیر انتقاد کردند. تیم استارک نت هم ضمن اذعان بین این نارضایتی در پستی در شبکه اجتماعی X (توییتر) نوشت:

ما بازخوردها را شنیدم که عنوان می‌کردند برخی از اعضای جامعه و کاربران شبکه به دلیل تغییر معیارها [از ایردراپ] محروم شده‌اند.

در ادامه بیانیه آمده است که تیم استارک‌نت به دنبال راه‌حلی برای این موضوع است، اما برای ایجاد هرگونه تغییراتی نیاز به زمان دارد.
بانتگ (Banteg)، مفسر و تحلیل‌گر حوزه ارزهای دیجیتال اعلام کرد که تقریبا ۲ هزار نفر از افراد واجد شرایط ایردراپ هم اخیرا در اعتراض به تغییرات حساب‌های کاربری خود را تغییر داده یا حذف کرده‌اند.

داده‌های و‌ب‌سایت استارک‌اسکن، پلت‌فرم تجزیه و تحلیل شبکه استارک‌نت هم نشان می‌دهد که تعداد کاربران در یک هفته اخیر حدود ۹۰ درصد افت کرده است. تعداد کاربران این شبکه سه‌شنبه هفته گذشته رشد چشمگیری داشت و به رقم ۲۲۵ هزار کاربر فعال رسید. اما هم‌اکنون تعداد کاربران این شبکه به تنها ۲۵ هزار نفر رسیده است. باوجود تمام این مسائل ارزش کل قفل‌شده (TVL) در استارک نت همچنان در بالاترین سطح خود، حدود ۱۸۵ میلیون دلار باقی‌مانده است.

منابع:Beincrypto