پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدانشگاه استنفورد میلیون‌ها دلار پول به صرافی اف تی ایکس برمی‌گرداند
دانشگاه استنفورد میلیون‌ها دلار پول به صرافی اف تی ایکس برمی‌گرداند عکس

دانشگاه استنفورد میلیون‌ها دلار پول به صرافی اف تی ایکس برمی‌گرداند

September 20, 2023
30
0

دانشگاه استنفورد اعلام کرد قصد دارد، تمام مبالغی که به صورت هدیه از سوی صرافی اف تی ایکس (FTX) و نهادهای وابسته از جمله صندوق سرمایه‌گذاری آلامدا ریسرچ (Alameda Research) دریافت کرده را دوباره به این شرکت ورشکسته برگرداند. یک سخنگوی این دانشگاه معتبر در ایالت کالیفرنیا این خبر را تأیید کرد و گفت که این مؤسسه می‌خواهد این مبالبغ را به بدهکاران صرافی بدهد.

بنا به اسناد دادگاه مبلغ ۵.۵ میلیون دلار از حساب‌های اف‌تی‌ایکس به دانشگاه استنفورد منتقل شده است. پیش از این دستکم یک نهاد دیگر نیز قول بازگشت وجوه دریافتی به صرافی اف تی ایکس را داده بود. موزه متروپولیتن نیویورک قبلا در ماه خبر اعلام کرده بود که می‌خواهد مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری که از صرافی ورشکسته دریافت کرده را دوباره به این شرکت برگرداند. مدیران طرح بازسازی صرافی اف تی ایکس نیز اعلام کرده‌اند که هم‌اکنون مشغول پیگیری چندین برنامه برای بازگردانی وجوه شرکت ورشکسته از کانال‌های قانونی هستند.

همان‌طور که دیروز در پارسیان کریپتو اعلام شد، مدیران صرافی اف تی ایکس از والدین سم بنکمن فرید شکایت کرده اند. در این شکایت جوزف بنکمن و باربارا فرید متهم شده‌اند که از موقعیت خود در شرکت برای جمع‌آوری میلیون‌ها دلار ثروت نامشروع استفاده کرده‌اند. این صرافی ورشکسته همچنین مدعی شده که والدین بنکمن فرید حتی در ورشکستگی صرافی نیز نقش مهمی ایفا کرده‌اند. پدر و مادر بنکمن فرید هر دو از اساتید بازنشسته دانشکده حقوق استنفورد با بیش از ۳ دهه سابقه تدریس هستند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

صرافی اف تی ایکس از والدین سم بنکمن فرید شکایت کرد

چراغ سبز دادگاه برای فروش ارزهای دیجیتال صرافی افی تی ایکس

بنا به اسناد دادگاه، صرافی اف تی ایکس میلیون‌ها دلار را صرف هزینه‌های شخصی والدین بنکمن فرید کرده است. از جمله این هزینه‌های شخصی خرید یک ملک بسیار مجلل به ارزش ۱۶.۴ میلیون دلار در باهاما و پرداخت دستکم ۱۰ میلیون دلار هدیه نقدی به این زوج بوده است. در همین حال، شاکیان پرونده ادعا کرده‌اند که والدین بنکمن فرید کاملا از کلاهبرداری پسرشان سود برده‌اند و باید از سوی دادگاه مقصر شناخته شوند.

سقوط صرافی اف تی ایکس در ماه نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) صنعت ارز دیجیتال را به لرزه درآورد و تبدیل به مهم‌ترین اتفاق سال شد. جنجال‌ها و پس‌لرزه‌های این ورشکستگی مهم همچنان احساس می‌شود. در همین حال، روز ۱۱ مهر اولین دادگاه سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی ورشکسته برگزار می‌شود.

هم‌اکنون جان جی. ری، یک وکیل بسیار باتجربه و خوش‌نام مسئول بازگرداندن اموال مشتریان و احیا و بازسازی صرافی ورشکسته اف‌تی‌ایکس است. جان ری و همکارانش تا به حال هزینه‌های حقوقی هنگفتی را صرف بازگرداندن حدود ۸ میلیارد دلار دارایی شرکت کرده‌اند.

قبلا اوایل خرداد امسال اعلام شد که مدیران بازسازی صرافی موفق شده‌اند تقریبا ۷.۳ میلیارد دلار از دارایی‌های نقدی اف‌تی‌ایکس را بازگرداند. در همین حال، هفته گذشته دادگاه فدرال با درخواست صرافی با فروش هفتگی ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال شرکت موافقت کرد. گفتنی است که در صورت‌حساب‌های فروش اف‌تی‌ایکس در مجموع ۳.۴ میلیارد دلار ارز دیجیتال شامل سولانا، بیت کوین، اتریوم، ریپل، دوج کوین، رپد بیت کوین، آپتوس و ارزهای دیجیتال دیگر فهرست شده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News