پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپائولو آردوینو، مدیرعامل جدید شرکت تتر می‌شود
پائولو آردوینو، مدیرعامل جدید شرکت تتر می‌شود عکس

پائولو آردوینو، مدیرعامل جدید شرکت تتر می‌شود

October 14, 2023
37
0

شرکت تتر لیمیتد (Tether limited) صادرکننده تتر (USDT)، بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار، پائولو آردوینو را به عنوان مدیرعامل جدید خود منصوب کرد. شرکت تتر با ارتقای سمت آردوینو به دنبال گسترش حیطه فعالیت‌های خود در بازارهای مالی جهان است.

در اعلامیه‌ای که روز گذشته از سوی دفتر مرکزی تتر در جزایر ویرجین بریتانیا (در دریای کارائیب) منتشر شد، عنوان شده بود که آردوینو قرار است از ابتدای ماه دسامبر فعالیت خود به عنوان مدیرعامل جدید را آغاز کند. پائولو آردوینو قرار است با حفظ سمت، سمت مدیر عاملی تتر را بپذیرید. او جانشین ژان لوئیس ون در ولده می‌شود. ون در ولده نیز قرار است با حفظ سمت قبلی خود، مدیرعامل شرکت صرافی بیت ‌فینکس (Bitfinex)، از این به بعد نقش مشاوره‌ای در تتر داشته باشد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

تتر یکی از بزرگ‌ترین دارندگان اوراق خزانه ‌داری آمریکا است

السالوادور و تتر یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج بیت‌کوین در جهان را می‌سازند

آردوینو با پذیرفتن نقش مدیرعاملی تتر قرار است این شرکت را به سازمانی فناوری‌محور تبدیل کند تا بتواند نفوذ خود در بازارهای مالی را گسترش دهد. در اعلامیه شرکت تتر آمده است که پائولو آردوینو همچنان سمت‌های قبلی خود مدیر ارشد فناوری صرافی بیت فینکس و مدیر ارشد استراتژی شرکت هولپانچ (Holepunch) را حفظ خواهد کرد.

اگرچه شرکت تتر اعلام کرد که این تغییر سمت‌ها را به دقت برنامه‌ریزی کرده، اما این اتفاق درست بعد از انتشار گزارش‌هایی از فروش سهام شرکت مادر تتر اتفاق افتاد. بنا به گزارش‌ها، آی فینیکس (iFinex Inc) قرار است ۱۵۰ میلیون سهام خود را از سهامداران شرکت خریداری کند. ‌فروش سهام شرکت در سال ۲۰۱۶ در پی حمله هکری اتفاق افتاد. حالا آی فینیکس، شرکت مادر بیت فینیکس و تتر در هنگ کنگ می‌خواهد با خریداری سهامش از سهامداران کنترل بیش‌تری بر معاملات خصوصی خود داشته باشد.

بیت فینیکس روز ۲ آگوست ۲۰۱۶ (۱۲ مرداد ۱۳۹۵) هک شد. هکرها از یک نقص امنیتی کمال استفاده را کردند و در مجموع ۱۱۹،۷۵۶ بیت کوین که در آن زمان حدود ۷۱ میلیون دلار ارزش داشت (ارزش فعلی ۳.۲ میلیارد دلار) را به سرقت بردند. این یکی از بزرگ‌ترین هک‌های تاریخ بیت کوین بود. این اتفاق باعث کاهش شدید قیمت ارز دیجیتال برتر بازار تا ۲۰ درصد شد. قیمت بیت ‌کوین در آن زمان ناگهان از ۶۰۰ دلار به ۴۰۰ دلار رسیده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News