پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبانک شین هان کره‌ جنوبی برنامه‌ آزمایشی رمیتنس مبتنی بر استیبل ‌کوین خود را تکمیل کرد
بانک شین هان کره‌ جنوبی برنامه‌ آزمایشی رمیتنس مبتنی بر استیبل ‌کوین خود را تکمیل کرد عکس

بانک شین هان کره‌ جنوبی برنامه‌ آزمایشی رمیتنس مبتنی بر استیبل ‌کوین خود را تکمیل کرد

July 19, 2023
255
0

بانک شین هان (Shinhan) کره جنوبی دومین برنامه آزمایشی خود برای استفاده از استیبل کوین‌ها جهت انجام رمیتنس‌های بین‌المللی را تکمیل کرد. در این پروژه سیام کامرشال بنک تایلند و یک مؤسسه مالی ناشناس از کشور تایوان مشارکت داشتند. در این طرح آزمایشی تسویه‌های لحظه‌ای و ادغام ارز خارجی با ارزهای ملی بانک‌ها در شبکه هدرا (Hedera) انجام گرفت. این پروژه با ماشین مجازی اتریوم (EVM) نیز سازگار بود.

بانک شین هان اولین پروژه اثبات مفهوم خود را در ماه نوامبر ۲۰۲۱ برای استاندارد بانک آفریقای جنوبی انجام داده بود، هرچند در آن زمان نیز هؤیت بانک بلافاصله افشا نشد. بانک شین هان در آن زمان توضیح داده بود که مجموعه‌ای از استیبل کوین‌های کره جنوبی با پشتوانه وون (ارز ملی این کشور) ضرب خواهند شد و سپس بانک شریک نیز یک استیبل کوین را با پشتوانه‌ی ارز محلی خود ضرب می‌کند. در مرحله بعد یک مشتری توانست استیبل‌ کوین‌های ضرب‌شده شین هان را خریداری کند و به حسابی در بانک شریک بفرست. این بانک نیز وجوه دریافتی را در قالب استیبل کوین با پشتوانه ارز محلی را به این مشتری می‌داد که او می‌توانست آنها را مبادله کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

بانک مرکزی کره جنوبی حق تحقیق از صرافی‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال این کشور را دریافت کرد

طرح جدید صندوق بین‌المللی پول برای راه‌اندازی پلتفرم جهانی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

بونگی کیم، رئیس واحد بلاک‌چین بانک شین هان در این مورد گفت: «ما خرسندیم که نشان دادیم چطور استفاده از فناوری سازگار با ماشین مجازی اتریومِ شبکه هدرا به برداشته‌شدن واسطه‌ها، پایین‌ آمدن هزینه‌ها و سرعت دادن به فرایند رمیتنس کمک می‌کند.»

رمیتنس‌ها (Remittance) پرداخت‌های غیرتجاری برون‌مرزی معمولا کُند، پرهزینه و دشوار هستند. یکی از مقام‌های صندوق بین‌المللی پول اوایل سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که ارائه‌دهندگان خدمات رمیتنس سالانه ۴۵ میلیارد دلار کارمزد از مشتریان خود می‌گیرند.

استفاده از استیبل کوین‌ها جایگزینی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در انجام تسویه‌های حساب‌های رمیتنس‌ها در وب ۳ است. در حال حاضر پروژه‌های برون مرزی ارز دیجیتال بانک مرکزی متعددی موجود است، از جمله برخی که مخصوص رمیتنس‌ طراحی شده‌اند، اما تعداد کمی CBDC راه‌اندازی شده است، بنابراین این فناوری همچنان آزمایشی باقی‌مانده است. در همین حال، رمیتنس‌های مبتنی بر استیبل کوین به خصوص در آمریکای جنوبی بیش‌تر رواج پیدا می‌کنند.

منابع:cointelegraph