پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکره جنوبی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده (wCBDC) عرضه می کند
کره جنوبی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده (wCBDC) عرضه می کند عکس

کره جنوبی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده (wCBDC) عرضه می کند

October 5, 2023
6
0

بانک کره (BOK)، بانک مرکزی کره جنوبی با همکاری چند نهاد دولتی از جمله کمیسیون خدمات مالی (FSC) و سرویس نظارت مالی (FSS) این کشور به همراه بانک‌های تجاری در حال آغاز یک پروژه آزمایشی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده (Wholesale CBDC) خود است.

بانک مرکزی کره جنوبی هدف از اجرای این برنامه آزمایشی را ارزیابی جنبه‌های عملی یک شبکه ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده با همکاری بانک‌های تجاری و عمومی اعلام کرده است. این بانک همچنین صراحتا اعلام کرد که قصد ندارد با عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی خُرده‌فروشی (Retail CBDC) از واسطه‌گری بانکی جلوگیری کند. بلکه بیش‌تر تصمیم دارد که در خصوص فناوری ارزهای دیجیتال تحقیق کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

کره جنوبی با لایحه جدید ارز‌های دیجیتال کره شمالی را بلوکه می‌کند

بانک مرکزی کره جنوبی حق تحقیق از صرافی‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال این کشور را دریافت کرد

دولت کره جنوبی به شدت به دنبال راه‌های نوآورانه‌ای برای علاقه‌مند کردن بیش‌تر مردم این کشور به ارزهای دیجیتال است. با این حال، در صنعت ارز دیجیتال کره‌ای‌ها همواره به دلیل مشارکت وسیع خود شهرت داشته‌اند. در همین حال، علاقه روزافزونی به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال چه در شرکت‌های بزرگ و چه در استارتاپ‌های کره‌ای دیده می‌شود.

با این همچنان دولت این کشور می‌خواهد با عرضه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده راه‌های جدیدی برای افزایش بازدهی سیستم پرداخت کشور پیدا کند. بانک مرکزی کره جنوبی در بخشی از این برنامه آزمایشی یک کارگروه تشکیل می‌دهد تا ابهامات قانونی که در خصوص ارزهای دیجیتال وجود دارد را برطرف کند. اگرچه برخی از رسانه‌ها عنوان کرده‌اند که ممکن آزمایش CBDC کره‌ جنوبی در سال ۲۰۲۴ آغاز شود، اما بانک مرکزی کره جنوبی همچنان زمان دقیق آغاز به کار این پروژه را اعلام نکرده است.

توجه بانک‌های مرکزی کشورها روز به روز بیش‌تر به سمت پروژه‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی جلب می‌شود. برخی از کشورهای جهان مدت‌ها است که پروژه ارز دیجیتال ملی خود را راه‌اندازی کرده‌اند، و کشورهای دیگری نیز سخت به دنبال توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند. پیش‌تر بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS) با همکاری بانک‌های مرکزی فرانسه، سنگاپور و سوئیس پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده خود موسوم به ماریانا را با موفقیت آزمایش کرده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News