پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتوسعه‌دهندگان سولانا، کاردانو و پالیگان مخالفت‌شان با ادعای «اوراق بهادار» بودن ارزهای دیجیتال خود را اعلام کردند
توسعه‌دهندگان سولانا، کاردانو و پالیگان مخالفت‌شان با ادعای «اوراق بهادار» بودن ارزهای دیجیتال خود را اعلام کردند عکس

توسعه‌دهندگان سولانا، کاردانو و پالیگان مخالفت‌شان با ادعای «اوراق بهادار» بودن ارزهای دیجیتال خود را اعلام کردند

June 12, 2023
15
0

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ۳ توکن سولانا (SOL)، پالیگان (MATIC) و کاردانو (ADA) را در میان انبوهی از توکن‌های دیگر به عنوان نمونه‌هایی از اوراق بهاداری ذکر کرد که در صرافی‌ها خرید و فروش می‌شوند. صرافی‌هایی که به گفته این نهاد مستقل دولتی با قوانین جاری کشور آمریکا مطابقات ندارند. کمیسیون کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در بخشی از شکایت هفته گذشته خود از صرافی‌های بایننس و کوین بیس از این ارزهای دیجیتال نام برده بود.

سولانا، پالیگان و کاردانو از شناخته‌شده‌ترین توکن‌هایی هستند که در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از آنها نام برده شد. این ۳ توکن بر اساس ارزش بازار در بین ۲۰ توکن برتر بازار کریپتو نیز جای دارند. در مجموع ارزش این ۳ توکن بیش از ۲۱ میلیارد دلار است که معادل یک دهم ارزش کل اتریوم می‌شود.

تازه‌ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را در پارسیان کریپتو بخوانید:

اقدامات‌ اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار باعث اتحاد صنعت کریپتو می‌شود

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پس از بایننس، از صرافی کوین بیس شکایت کرد

تنها ذکر نام در متن شکایت کمیسیون کافی بود تا قیمت این توکن‌ها افت کند. در طی هفت روز گذشته قیمت هرکدام از این توکن‌ها حدود ۳۰ درصد سقوط کرده است. با این حال، طی یکی دو روز گذشته با بالا رفتن جزئی قیمت این توکن‌ها، بخش از ضرر اخیر جبران شد.

در میان این ۳ آلت کوین بزرگ، ابتدا کاردانو بود که در مورد ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار اظهارنظر کرد. شرکتIOG که توسعه‌دهنده ارز دیجیتال کاردانو است، اعلام کرد، کاردانو هیچ‌وقت طبق قانون اوراق بهادار آمریکا یک اوراق بهادار نبوده است. شرکتIOG همچنین اعلام کرد که شکایت‌های اخیر کمیسیون هیچ تأثیری روی عملکرد شرکت نخواهد گذاشت. شرکتIOG افزود که این شرکت از رسیدن به دیدگاهی مشترک با نهادهای قانون‌گذار که امکان نوآوری و در عین محافظت از مصرف‌کنندگان را فراهم کند به گرمی استقبال می‌کند.

پس از اظهارنظر قاطع شرکت توسعه‌دهنده ارز دیجیتال کاردانو که روز سه‌شنبه هفته گذشته (۱۶ خرداد) انجام گرفت، نوبت به بنیاد سولانا رسید که در مورد ارز دیجیتال خود صحبت کند. این سازمان غیرانتفاعی که در سوئیس مشغول به فعالیت است، پیغام مشابهی را با صراحت‌ پائین‌تر مخابره کرد. بنیاد سولانا در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد که این سازمان با «توصیف ارز دیجیتال سولانا به عنوان یک اوراق بهادار مخالف است.»

توسعه‌دهنده ارز دیجیتال سولانا هم روی تعهد خود با همکاری با نهادهای قانون‌گذار تأکید کرد و گفت که «وضوح نظارتی» موضوعی است که بر تمام افراد فضای دارایی‌های دیجیتالی که در آمریکا مشغول به کار هستند تأثیر می‌گذارد.
ساعاتی پس از اظهارنظر بنیاد سولانا در مورد دیدگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار، شرکت پالیگان لبز (Polygon Labs) نیز در توییتر در این مورد صحبت کرد. شرکت توسعه‌دهنده ارز دیجیتال پالیگان نیز گفت که توکن آنها اصلا یک اوراق بهادار نیست، با این حال از ذکر نام کمیسیون صرف‌نظر کرد و تنها سعی کرد در پالیگان را از بازارهای آمریکا دور کند.

پالیگان لبز گفت که پالیگان در خارج آمریکا مستقر است و در آنجا توسعه یافته است. این شرکت در ادامه بر یک جامعه‌ی جهانی که از شبکه پشتیبانی کند تأکید کرد. علاوه بر این پالیگان لبز در ادامه افزود که این شرکت به گونه‌ای عمل کرده که افراد مستقر در‌آمریکا هدف قرار نگیرند.

از زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار از دو صرافی بزرگ بایننس و کوین ‌بیس شکایت کرده، اپلیکیشن معاملاتی رابین هود (Robinhood) اعلام کرده که به پشتیبانی خود از ارزهای دیجیتال سولانا، پالیگان و کاردانو خاتمه می‌دهد. توسعه‌دهنده اپلیکیشن رابین هود در اطلاعیه خود از این گفت که شکایت‌های اخیر حجم قابل‌توجهی از بی‌اعتمادی را در مورد این ارزهای دیجیتال به وجود آورده است. در این شرایط این امکان وجود دارد که سایر شرکت‌ها نیز تصمیم مشابهی بگیرند، با این حال، توسعه‌دهندگان این ۳ توکن تمام تلاش خود را کرده‌اند تا نام ارزهای دیجیتال خود را از فهرست کمیسیون بورس و اوراق بهادار حذف کنند.

منابع:decrypt