پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالجایزه ۴۰۰ هزار دلاری بنیاد سولانا برای خاموش کردن بلاک‌چین سولانا
جایزه ۴۰۰ هزار دلاری بنیاد سولانا برای خاموش کردن بلاک‌چین سولانا عکس

جایزه ۴۰۰ هزار دلاری بنیاد سولانا برای خاموش کردن بلاک‌چین سولانا

October 15, 2023
17
0

بنیاد سولانا اعلام کرد، هر فردی که بتواند با یافتن کد مخصوصی بلاک‌چین سولانا را خاموش کند، برنده جایزه ۴۰۰ هزار دلاری می‌شود. اعلام این خبر باعث افزایش قیمت ۴ درصدی سولانا در ۲۴ ساعت‌ گذشته شد.

ارز دیجیتال سولانا (SOL) رقیب اتریوم توانست با حربه‌ای جالب از فشارِ فروش بالا در بازار جلوگیری کند و در عوض حدود ۴ درصد رشد قیمت نیز داشته باشد. قیمت سولانا روز گذشته پس از اعلام خبر پاداش‌ ۴۰۰ هزاری دلاری، با رشد ۴.۲۳ درصدي با قیمت ۲۲.۰۷ دلار معامله شد. ارزش بازار سولانا نیز به ۹.۱ میلیارد دلار رسید.

ماجرای تعیین جایزه ۴۰۰ هزاری دلاری بنیاد سولانا ممکن است ریشه در ذکر نام این شبکه در دادگاه اخیر سم بنکمن فرید داشته باشد. کارولین الیسون، معشوقه سابق بنکمن فرید که قبلا سمت مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری آلامدا ریسرچ، شرکت خواهر صرافی اف تی ایکس (FTX) را برعهده داشت، اخیرا در دادگاه گفته بود که این شرکت توانایی خاموش کردن بلاک‌چین سولانا را داشته است. حال توسعه‌دهندگان سولانا برای اینکه بتوانند دوباره اعتماد سرمایه‌گذاران به شبکه را جلب کنند چالش جسورانه‌ای به‌راه انداخته‌اند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

تون کوین با عبور از سولانا به قیمت ۳ دلار چشم دوخته است

توسعه‌دهندگان سولانا، کاردانو و پالیگان مخالفت‌شان با ادعای «اوراق بهادار» بودن را اعلام کردند

جیکوب کریچ، رئیس روابط توسعه‌دهندگان بنیاد سولانا روز گذشته پستی در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد و گفت، هر فردی که بتواند کدی با قابلیت خاموش کردن شبکه سولانا پیدا کند، ۴۰۰ هزار دلار جایزه دریافت می‌کند.

ظاهرا این پاداش بخشی از برنامه‌ گسترده‌تر این بنیاد برای پاداش‌های آسیب‌یابی امنیتی بلاک‌چین سولانا است. طی این برنامه قرار است که هکرهای اخلاقی با کشف آسیب‌پذیری‌های شبکه جوایز مختلفی دریافت کنند. یکی از این جوایز ۲ میلیون دلار ارز دیجیتال سولانا است که قرار است برای مدت ۱۲ ماه قفل‌شده باقی‌ بماند.

این جایزه به افرادی اهدا می‌شود که بتوانند آسیب‌پذیری‌های مربوط به انتقال وجوه غیرقانونی، سرقت دارایی‌ها بدون امضاء کاربر یا نقض‌های امنیتی پلت‌فرم رأی‌گیری شبکه را کشف کنند. یک جایزه ۱ میلیون دلاری دیگر نیز برای افرادی تعیین شده که بتوانند نقض‌های موجود در مکانیسم اجماع یا مسائل ایمنی بلاک‌چین سولانا را پیدا کنند.

در حالی که بازار کلی ارزهای دیجیتال در هفته گذشته فشار فروش زیادی را تجربه کرد، به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال سولانا در محدوده ۲۱ دلاری از سطح حمایتی قوی برخوردار شده است. قیمت سولانا هم‌اکنون با افت اندک ۰۸۱ درصدی نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۱.۸۱ دلار معامله می‌شود. در نمودار هفتگی نیز سولانا افت ۶.۵۸ درصدی داشته است، اما این ارز دیجیتال در نمودار ماهیانه رشد ۱۸ درصدی نشان داده است. با این حال، حرکت سولانا به سمت بالا تنها از دو هفته قبل شروع شده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto.News