پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالزنان سنگاپوری در تجارت کریپتو از مردان پیشی گرفته‌اند
زنان سنگاپوری در تجارت کریپتو از مردان پیشی گرفته‌اند عکس

زنان سنگاپوری در تجارت کریپتو از مردان پیشی گرفته‌اند

April 5, 2023
10
0

نظرسنجی صرافی استرالیایی ایندپندنت رزرو (Independent Reserve) نشان می‌دهد، زنان سنگاپوری نسبت به همتایان مرد خود اندکی بیش‌تر احتمال دارد که سود به دست بیاورند یا حداقل در سرمایه‌گذاری و تجارت کریپتو متحمل ضرر و زیان نشوند.

در نظرسنجی سالانه شاخص مستقل ارزهای دیجیتال (IRCI)که  اواخر ماه مارس انجام گرفت، ۱۵۰۰ شهروند کشور سنگاپور شرکت کردند و دیدگاه‌های خود در مورد ارزهای دیجیتال را بیان کردند. بر اساس یافته‌های این نظرسنجی، 76 درصد از زنان گزارش دادند که در سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال خود پول درآورده‌اند یا حتی در تجارت کریپتو سود و زیاد برابری داشتند. برای مردان شرکت‌کننده این رقم تنها ۷۲ درصد بود.

اخبار دنیای کریپتوکارنسی را از پارسیان ان.اف.تی بخوانید:

مسترکارت با همکاری استیبلز امکان خرید با استیبل‌کوین‌ها را فراهم می‌کند

پیتر شیف، اقتصاددان معروف: قوانین دولتی عامل وخامت اوضاع بحران مالی است

آیا رشد قیمت بیت‌کوین تله گاو نر است؟

در گزارش نتایج این نظرسنجی گفته شده است: «از زمان راه‌اندازی  این نظرسنجی در سنگاپور در سال ۲۰۲۱، این نخستین باری است که زنان نسبت به مردان کارکرد بهتری را رقم می‌زنند.» نظرسنجی اخیر همچنین افزایش مشارکت زنان در سرمایه‌گذاری‌ و تجارت کریپتو در سال جاری میلادی را نیز نشان می‌دهد. در واقع، ۳۷ درصد از زنان حاضر در نظرسنجی گفتند که سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال داشته‌اند. این رقم نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

۴۸ مردان نیز در همین بازه‌ی زمانی سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال انجام دادند که نسبت به سال گذشته، ۱ درصد کاهش داشته است. تعداد چشمگیری از زنان گفتند که نسبت به تجارت کریپتو دید مثبتی دارند و حتی ۲۴ درصد گفتند که «بیش از ۲۰ درصد از کل سبد سرمایه‌گذاری خود را به دارایی‌های دیجیتال اختصاص دادند.»

این گزارش در ادامه اضافه می‌کند: «در طی 12 ماه آینده، 48 درصد شرکت‌کنندگان برای سرمایه‌گذاری بیش‌تر در دارایی‌های موجود در سبد سرمایه‌گذاری خود برنامه‌ریزی کرده‌اند، در حالی که ۴۳ درصد گفتند که می‌خواهند به سایر توکن‌ها، پروژه‌های دیفای یا NFT نیز ورود کنند.»

در نظرسنجی ایندپندنت رزرو همچنین از شرکت‌کنندگان خواسته شد برای مشخص کردن سطح اطمینان کلی تجارت کریپتو، امتیازی بین ۰ تا ۱۰۰ را ذکر کنند. میانگین سطح اطمینان تجارت کریپتو در نظرسنجی امسال ۵۵ از ۱۰۰ بود که نسبت به ۶۱ امتیاز سال قبل کاهش پیدا کرده بود.

احتمالا دلیل این سطح اطمینان پائین‌تر، سال دشوار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ بود که چندین شرکت بزرگ تجارت کریپتو نیز ورشکست شدند و سقوط شبکه ترا/ لونای دو کوان نیز موج شوک فزاینده‌ای به تجارت کریپتو وارد کرد. به همین دلیل، سال ۲۰۲۲ سال بسیار دشواری برای صنعت ارزهای دیجیتال بود.

لاسانکا پررا، مدیر عامل شعبه سنگاپور صرافی ایندیپندنت رزرو در این رابطه گفت: «سقوط شبکه ترا/ لونا و صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX) منجر به از دست دادن اطمینان و اعتماد به تجارت کریپتو شد.»

با این حال، علیرغم کاهش اطمینان کاربران، پذیرش ارزهای دیجیتال همچنان افزایش یافته، به‌طوری که ۴۳ از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که در تجارت کریپتو سرمایه‌گذاری داشته‌اند. این رقم در سال گذشته ۴۰ درصد بود. علاوه بر این، تعداد قابل‌توجهی از حاضران در نظرسنجی از اعتماد خود به ارزهای دیجیتال گفتند. به طوری که 48 درصد از کل سرمایه‌گذاران تجارت کریپتو اعلام کردند که سبدهای سرمایه‌گذاری فعلی خود را افزایش می‌دهند.

پررا در ادامه اشاره کرد: «با ادامه رویدادهای مالی جهانی اخیر، بسیاری ممکن است برای محافظت از پول خود در وابستگی خود به مؤسسات مالی سنتی تجدیدنظر کنند و به دارایی‌های جایگزین مانند بیت‌کوین روی بیاورند. آورند.»

پررا گفت که بخشی از اعتماد بلندمدت سرمایه‌گذاران تجارت کریپتو در سنگاپور به دلیل چارچوب‌های نظارتی کاملا شفاف دولت است. سنگاپور یکی از واضح‌ترین و قوی‌ترین قوانین برای ارزهای دیجیتال را دارد که به سرمایه‌گذاران اطمینان بیشتری برای معامله با مؤسسات مورد اعتماد می‌دهد.

منابع:cointelegraph