پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالعلی‌رغم راه‌اندازی شیباریوم، قیمت شیبا اینو رشد نکرد
علی‌رغم راه‌اندازی شیباریوم، قیمت شیبا اینو رشد نکرد عکس

علی‌رغم راه‌اندازی شیباریوم، قیمت شیبا اینو رشد نکرد

August 22, 2023
18
0

پیش‌بینی‌ می‌شد راه‌اندازی شبکه شیباریوم به یکی از مهم‌ترین رویدادهای فضای کریپتو در سال ۲۰۲۳ تبدیل شود، اما این‌طور نشد و حتی راه‌اندازی پرعیب و ایراد این راهکار لایه ۲ باعث افت قیمت شیبا اینو (SHIB) نیز شد. به‌طوری که ارز دیجیتال شیبا اینو هم‌اکنون یکی از بدترین عملکردها در بین ۱۰۰ ارز دیجیتال بازار را دارد.

میم کوین محبوب با نماد سگ در نمودارهای هفتگی افت قیمت ۲۳ درصدی را تجربه کرده است. دیگر ارزهای دیجیتالی که اوضاع مناسبی در نمودارهای هفتگی ندارند ایپ کوین (APE) و پپه (PEPE) هستند که به ترتیب ۲۵.۶ درصد و ۲۳.۹ درصد افت قیمت داشته‌اند. دوج کوین (DOGE)، دیگر میم کوین محبوب بازار و رقیب شیبا اینو نیز با ۱۶.۱ درصد افت قیمت در نمودارهای هفتگی دست‌ و پنجه نرم می‌کند.

شبکه شیباریوم آغاز به کار چندان مناسبی نداشت. این شبکه به محض راه‌اندازی مجبور شد برای محافظت از دارایی‌ها به دلیل ترافیک شدید فعالیت خود را متوقف کند. با این حال، این شبکه پس از یک توقف حدود ۱ روزه فعالیت خود را دوباره از سر گرفت. تیم شیبا اینو اعلام کرد که مبلغ ۲ میلیون دلار را به عنوان بیمه برای رفع مشکلات احتمالی درنظر گرفته است. اما راه‌اندازی شبکه بلاک‌چین اکوسیستم اصلا با هیاهوی بی‌سابقه‌ پیرامون پروژه همخوانی نداشت.

شیباریوم قرار بود پس از راه‌اندازی به یکی از مهم‌ترین رویدادهای فضای کریپتو در سال ۲۰۲۳ تبدیل شود. راه‌اندازی شبکه اصلی اکوسیستم شیباریوم قبلا نیز به دلیل مشکلات توسعه چندین بار به تعویق افتاده بود. اما باوجودی که راه‌اندازی راهکار لایه دو اکوسیستم شیبا اینو با تأخیر حدود یک ساله انجام گرفت، اما باز هم نتوانست روی قیمت شیبا اینو تأثیری بگذارد.

اگرچه به جز راه‌اندازی نامساعد شبکه شیباریوم، بازار ارز دیجیتال نیز شاهد یک مرحله‌ گسترده‌تر تصحیح قیمت بوده است. بسیاری از ارزهای دیجیتال بزرگ بازار به شدت ارزش خود را از دست داده‌اند. به‌طوری که قیمت بیت کوین در نمودارهای هفتگی ۱۱.۴ درصد افت داشته است. اتریوم، دومین ارز دیجیتال برتر بازار از لحاظ ارزش بازار نیز در همین بازه زمانی ۹.۵ درصد افت قیمت داشته است. بنابراین، به جز آغاز به کار پرعیب و ایراد شیباریوم مسائل دیگری نیز باعث افت قیمت شیبا اینو شدند.

در صورتی که بازار ارزهای دیجیتال بتواند خود را از منجلابی که حالا در آن فرو رفته رها کند، قیمت شیبا اینو نیز رشد خواهد کرد. با این حال، شیباسواپ بون (BONE) توکن حاکمیتی اکوسیستم شیبا اینو امروز شاهد یک رشد قیمت بود. این توکن در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۳ درصد افزایش قیمت داشته است.

به عقیده تحلیل‌گران بازار، علی‌رغم افت شدید قیمت شیبا اینو، راه‌اندازی شبکه شیباریوم می‌تواند به‌مرور به افزایش قیمت این میم کوین کمک زیادی کند. این شبکه بلاک‌چین قرار است موارد استفاده این اکوسیستم را افزایش دهد و باعث افزایش تقاضا شود. علاوه بر این، تیم شیبا اینو همچنان از مکانیسم توکن‌سوزی خود رونمایی نکرده‌اند. شایعه شده است که قرار است تریلیون‌ها توکن شیبا اینو با سوزانده ‌شدن از گردش خارج شوند. این امر به همراه افزایش تقاضا برای رمزارز شیبا اینو می‌تواند باعث افزایش قیمت میم کوین محبوب بازار شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Watcher Guru