پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتوسعه‌دهندگان شیبا اینو مشغول آزمایش پل شیباریوم روی بلاکچین اتریوم هستند
توسعه‌دهندگان شیبا اینو مشغول آزمایش پل شیباریوم روی بلاکچین اتریوم هستند عکس

توسعه‌دهندگان شیبا اینو مشغول آزمایش پل شیباریوم روی بلاکچین اتریوم هستند

July 29, 2023
335
0

شبکه شیباریوم (Shibarium) یک گام محکم دیگر به سوی راه‌اندازی برداشت تا ضمن اینکه هوادارانش را به آینده امیدوارتر می‌کند، برای سایر میم کوین‌های سگ‌نشان همچون دوج کوین نیز مزیت‌های زیادی داشته باشد. شیباریوم یک شبکه لایه‌ دوی مبتنی بر شیبا اینو (SHIB) است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته می‌شود. حالا این شبکه یک پل آزمایشی دارد که اجازه می‌دهد توکن‌ها بین دو شبکه‌ جابجا شوند. با این حال، همچنان این پل در مرحله آزمایشی است و توکن‌های واقعی از آن استفاده نکرده‌اند.

لوسی (Lucie)، یک کارشناس بازاریابی که نماینده اکوسیستم شیبا اینو محسوب می‌شود، روز گذشته به توییتر آمد و آغاز مرحله آزمایش عمومی پل شیباریوم را به علاقه‌مندان و جامعه کریپتو اعلام کرد. لوسی گفت، هواداران توکن SHIB می‌توانند «نخستین افرادی باشند که این راه‌کار بلاکچین انقلابی را امتحان می‌کنند.»

ارز دیجیتال شیبا اینو در حال حاضر از لحاظ ارزش بازار، در رتبه پانزدهم ارزهای دیجیتال قرار دارد. این توکن که یک میم کوین محسوب می‌شود، از همان میم اینترنتی دوج کوین (Dogecoin) الهام گرفته است. به احتمال زیاد راه‌اندازی پل آزمایشی شبکه شیباریوم به اتریوم می‌تواند به ارزهای دیجیتالی با مضمونی مشابه دوج کوین کمک زیادی کند.

این اواخر توکن‌های شیبا، دوج کوین و حتی شیباسواپ (BONE) توانسته‌اند به نقطه‌ عطف‌های مهمی دست یابند. شیباسواپ (Bone ShibaSwap) با نام اختصاری بون برای پرداخت کارمزدهای شبکه‌ی شیبا اینو و شیباریوم به کار می‌رود و از این رو اهمیت زیادی برای این شبکه خواهد داشت. اطلاعات پلتفرم کوین‌گکو (CoinGecko) حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته توکن BONE ۹ درصد رشد قیمت داشته است. توکن SHIB با ارزش بازار حدود ۵ میلیارد دلار، در همین بازه زمانی یک رشد قیمت ۶ درصدی را پشت سر گذاشته است. به این ترتیب،‌ ارز دیجیتال دیجیتال شیبا اینو حالا پنجمین عملکرد قوی را در بین ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار از لحاظ ارزش بازار داشته است.

اما با وجودی که راه‌اندازی پل‌ شیباریوم در بین هواداران این توکن هیجان زیادی به وجود آورده، پل‌ها بلاکچین همواره نقاط حساسی برای حمله‌های هکری مجرمان سایبری بوده‌اند. شاید بدترین نمونه مربوط به هک تاریخی سال ۲۰۲۲ شبکه رونین (Ronin) باشد که در آن ۶۲۲ میلیون دلار به سرقت رفت. رونین یک زنجیره‌ جانبی اتریوم است که برای بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) به کار می‌رود. کارشناسان امنیت بلاکچین عامل این حمله هکری گسترده را هکرهای کره شمالی مخصوصا گروه بدنام لازاروس (Lazarus) دانسته‌اند.

به هر حال، پل جدید می‌تواند کمک زیادی به اکوسیستم شیبا اینو کند تا کاربردهای واقعی بیش‌تری داشته باشد و بتواند پا را از یک میم کوین عادی فراتر رود. قابل‌توجه است که با وجود محبوبیت میم کوین‌هایی مانند دوج کوین و شیبا اینو، بدون کاربردهای زیادی در شبکه بلاکچین قیمت این سکه‌های دیجتال را تنها سفته‌بازی و طمع بازار جابجا می‌کند. اما حتی اگر شیباریوم شروع به کار کند، باز هم بعید است که توکن‌های مرتبط به این شبکه بتوانند به روزهای اوج خود برگردند. بنا به گزارش‌ کوین‌گکو، هم‌اکنون دو توکن شیبا اینو و بون شیباسواپ  پایین‌تر از بالاترین رکوردهای قیمت در سال ۲۰۲۱ قرار دارند.

این اواخر علاقه به توکن‌های سگ‌نشان بالا رفته است. در هفته گذشته دوج کوین یکی از این سکه‌های دیجیتال با نشان سگ بود که رشد قیمت خوبی داشت. احتمالا گمانه‌زنی‌ها و شایعات مختلف در مورد اینکه ایلان ماسک نقشه‌هایی برای این ارز دیجیتال دارد در این خصوص بی‌ربط نبوده باشند. گفته می‌شود که ایلان ماسک، در آینده این آلت کوین را به روش‌ پرداخت رسمی شرکت اکس کورپ (توییتر سابق) تبدیل می‌کند. این میلیاردر جنجالی قبلا در سال ۲۰۲۰ چندین بار در توییت‌های خود از دوج کوین صحبت کرده بود. تردیدی نیست که او نقش مهمی نیز در افزایش قیمت ۱۴،۷۰۰ درصدی دوج کوین در چهار ماه از سال ۲۰۲۱ داشت. با این حال، پس از اینکه امید هواداران برای رسیدن قیمت‌ دوج کوین به یک دلار و شیبا اینو ب یک سِنت نقش برآب شد، استفاده از این توکن‌ها برای پرداخت در شبکه اجتماعی اکس می‌تواند نوید روزهای خوش را بدهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:decrypt