پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرشد ۵ درصدی قیمت ارز دیجیتال ریپل بعد از رد درخواست تجدیدنظر SEC
رشد ۵ درصدی قیمت ارز دیجیتال ریپل بعد از رد درخواست تجدیدنظر SEC عکس

رشد ۵ درصدی قیمت ارز دیجیتال ریپل بعد از رد درخواست تجدیدنظر SEC

October 6, 2023
14
0

شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) با رد درخواست تجدیدنظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در دادگاه نیویورک یک پیروزی دیگر در نبرد حقوقی خود با این نهاد دولتی به دست آورد. قیمت ارز دیجیتال ریپل (XRP) نیز پس از حکم دادگاه رشد ۵ درصدی را تجربه کرد.
قاضی آنالیسا تورس از دادگاه ناحیه‌ جنوبی نیویورک در دستوری که روز سه‌شنبه (۱۱ مهر) صادر کرد، ضمن رد درخواست تجدیدنظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که «هیچ موردی برای ایجاد اختلاف‌نظر» در حکم قبلی این دادگاه وجود نداشته است

پس از اعلام حکم دادگاه ارز دیجیتال ریپل رشد مختصری تجربه کرد. بنا به داده‌های پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ، با اعلام این خبر، قیمت ریپل رشد مختصر بیش از ۵ درصدی تجربه کرد و به قیمت ۰.۵۴ دلار رسید.

قاضی تورس در دادگاه اعلام کرد:

 پیشنهاد کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای درخواست تجدیدنظر موقت رد می‌شود. درخواست این نهاد برای بحث و مناظره در حکم نیز به همین ترتیب رد می‌شود.

قاضی آنالیسا تورس پیش از این در تاریخ ۱۳ جولای (۲۲ تیر) به نفع شرکت ریپل لبز رأی داده بود. با رأی قاضی تورس ارز دیجیتال ریپل برخلاف نظر کمیسیون در دسته اوراق بهادار قرار ندارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قبلا در سال ۲۰۲۰ از ریپل لبز به جرم فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده شکایت کرده بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

پیروزی ریپل در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار؛ ریپل اوراق بهادار نیست

تصمیم SEC برای درخواست تجدیدنظر درباره حکم ریپل؛ جامعه ارزهای دیجیتال فعلا محتاط باشد

هرچند حکم دادگاه اخیر تحول مثبتی برای بازار ارزهای دیجیتال بود، اما همچنان نبرد حقوقی ریپل با کمیسیون به پایان نرسیده است. قاضی تورس باید در دادگاه دیگری که روز ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ (۴ اردیبهشت ۱۴۰۳) برگزار می‌شود دوباره به این پرونده رسیدگی کند.

قاضی تورس قبلا تشخیص داده بود که فروش‌های برنامه‌ای ریپل به دلیل آنکه از یک روند پیشنهادی کورکورانه پیروی می‌کردند، به هیچ عنوان قوانین اوراق بهادار را نقض نکرده‌اند. همین باعث شد تا ریپل در دادگاه پیروزی اول خود را به دست بیاورد. با این حال، قاضی تورس در حکم خود عنوان کرده بود که سایر فروش‌های مستقیم ریپل به سرمایه‌گذاران نهادی، اوراق بهادار محسوب می‌شوند و همین باعث شد تا کمیسیون نیز پیروزی جزئی در این پرونده به دست بیاورد. این موضوع باعث شده تا همچنان بسیاری از فعالان و حامیان ارز دیجیتال نسبت به حکم نهایی دادگاه تردید داشته باشند.

قیمت ارز دیجیتال ریپل هم‌اکنون با افت ۰.۸۲ درصدی در ۲۴ ساعت اخیر به ۰.۵۲۴ دلار رسیده است. در حال حاضر حجم معاملات ۲۴ ساعته‌ ریپل ۷۹۵ میلیون دلار است. ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز پس از یک افت ۰.۷۳ درصدی در شبانه‌روز گذشته هم‌اکنون ۲۷،۹۷۴ میلیارد دلار است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News