پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدشمنی گری گنسلر با ارزهای دیجیتال تمامی ندارد؛‌ رئیس SEC از موضع خود عقب‌نشینی نمی‌کند
دشمنی گری گنسلر با ارزهای دیجیتال تمامی ندارد؛‌ رئیس SEC از موضع خود عقب‌نشینی نمی‌کند عکس

دشمنی گری گنسلر با ارزهای دیجیتال تمامی ندارد؛‌ رئیس SEC از موضع خود عقب‌نشینی نمی‌کند

July 20, 2023
473
0

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) که به دلیل موضع خصمانه‌ی خود نسبت به ارزهای دیجیتال به چهره‌ای منفور در جامعه کریپتو تبدیل شده، روز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا شرکت کرد و ضمن شهادت، تقاضای افزایش بودجه ۷۲ میلیون دلاری برای حل مشکلات عدم‌ نظارت در حوزه ارزهای دیجیتال را ارائه کرد. گنسلر در بخشی از شهادت کوتاه خود بار دیگر صنعت کریپتو را محکوم کرد و تأکید داشت که فضای ارزهای دیجیتال مملو از «کلاهبرداری، حقه‌بازی و سوءاستفاده» است.

آقای گنسلر در این مورد گفت: «ما شاهد غرب وحشی بازارهای کریپتو هستیم که مملو از عدم انطباق با قوانین است. در اینجا سرمایه‌گذاران دارایی‌هایی که به دشواری به دست آورده‌اند را با دارایی‌های بسیار سوداگرانه به خطر می‌اندازند.»

درباره گری گنسلر و SEC بیش‌تر بخوانید:

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش برای برکناری گری گنسلر هستند

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا: صنعت کریپتو مملو از افراد کلاهبردار و حقه‌باز است

با این حال، در طول جلسه استماع روز چهارشنبه گنسلر فرصت زیادی برای عرض اندام پیدا نکرد و با انبوهی از سؤالات مواجه شد. جان نیلی کندی، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت لوئیزیانا از گری گنسلر سؤال کرد که در زمان کلاهبرداری‌های صرافی اف‌ تی ایکس (FTX) چرا او و همکارانش هیچ اقدام پیشگیرانه‌ای انجام نداده‌اند.

آقای کندی خطاب به گری گنسلر پرسید: «اینجا [سم بنکمن فرید] را داشتیم که هر کاری که خواست به جز خریدن کوه راشمور را انجام داد و شما اصلا کنجکاو نبودید که بدانید این شخص این پول‌ها را از کجا آورده است؟ اصلا کمیسیون بورس و اوراق بهادار [آن موقع] کجا بود؟»

گری گنسلر هم‌اکنون به دنبال افزایش بودجه ۷۲ میلیون دلاری برای SEC است تا برای استخدام کارمندان تمام‌وقت استفاده کند. هم‌اکنون کمیسیون بورس و اوراق بهادار ۴۶۸۵ نفر نیرو دارد که نزدیک به نیمی از این کارکنان به وظایف وظایف اجرایی و بازرسی و بازبینی مشغول هستند. با بودجه پیشنهادی گنسلر، کمیسیون می‌تواند ضمن اضافه کردن ۱۷۰ موقعیت شغلی جدید به آژانس، بودجه تمام سال کارکنان استخدام شده را برای سال ۲۰۲۳ را تأمین کند.

منابع:watcher